סיכום דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים

אמונה קלמן פעילתנו במשמר הציוני- דמוקרטי נכחה בועדת הפנים בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים וזה דיווחה בנושא.

שתפו:

אמונה קלמן פעילתנו במשמר הציוני- דמוקרטי נכחה בועדת הפנים בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים וזה דיווחה בנושא.

ב21.10.2015 התקיימה ועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים.

בתחילת הועדה חולקו מסמכים עם נתוני הפשיעה באזורים המדוברים מטעם משטרת ישראל.

יו"ר הועדה- ח"כ דוד אמסלם ביקש לקבל תמונת מצב מעודכנת על הביטחון ביישובי עוטף עזה.

שי חג'ג' יו"ר מועצה אזורית מרחבים הציג ואמר שהישובים במועצה מוקפים בישובים של בני מיעוטים והגדר פרוצה. הפריצה משאירה את המושבניקים חשופים. יש בניות של גנים, בתי ספר ובתים ואין להם דרך לאבטח את התושבים מהעובדים ובני המיעוטים באזור. בישובים אחרים כשהוסיפו שערים, גדרות, מצלמות ועוד. הפריצות ירדו ב100%. והמדינה לא נותנת תקציב מספק לביטחון המועצה. מי שמממן את הבטחון כרגע הם צה"ל.

אמיר מהמועצה: שמונה מושבים מצד אחד של הקו מקבלים תקציב ושמונה מושבים בצד השני לא מקבלים כלום ובעקבות כך יש מבול של גנבות, גם הפועלים גונבים. מדובר רק בכ600,000 ש"ח כדי לאבטח את הישובים. הפלוגה של מג"ב שהיו אחראים על הישוב שלי עברו לירושלים בשל המצב הביטחוני. אך אנחנו גם צריכים אבטחה ולא רק ירושלים.

יואב נציג משטרה: בעבר היתה אבחנה בין פלילי לביטחוני וכיום אין. פלילי עוזר לביטחוני ולהיפך. החוליות מגלות אזורים חלשים ואז ממשיכים שם. בגנבות חקלאיות יש ירידה מתמשכת. התמקדנו לאחרונה בבעיות כגון גניבת תשתיות, גנבות דלק בצינורות, נושא השריפות ועבירות של איכות חיים.

הצבא דואגים לאיו"ש בתוך הגדר ולא מבחוץ. במגזר הבדואי יש הרבה עבירות פליליות. מדובר על מאות אלפים. צריך לתמוך בצורך של הגנה. צריך גדר, שער, ותאורה לישובים. זה ייתן מענה לביטחון. שילוב בין צה"ל למשטרת ישראל לתושבים שימשיכו להרגיש את החופש. בפירוש חובה להתחיל ליישם זאת עכשיו.

יו"ר הועדה הופתע מאוד מהנתונים שהמשטרה ונציגי המועצה האזורית הציגו בפניו וקרא להגביר את הביטחון לתושבים. הוא טען שהצבא לא צריך לטפל במושב מחוץ לגדר ושהם- ועדת הפנים אחראים על זה.

סיכום ועדה על- ידי יו"ר הועדה הם שצריך לתת לישובים תקציב וכלים לגדרות מצלמות וכו. זה יוריד את הפשיעה דרסטית. הוא ביקש מסמך מקצועי מהמשטרה עם כל המידע ואמר שידאג לתקציב עבור זה.

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן