אמונה קלמן פעילתנו במשמר הציוני- דמוקרטי נכחה בועדת הפנים בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים וזה דיווחה בנושא.

ב21.10.2015 התקיימה ועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא ביטחון ישובים בעוטף עזה ואזור מרחבים.

בתחילת הועדה חולקו מסמכים עם נתוני הפשיעה באזורים המדוברים מטעם משטרת ישראל.

יו"ר הועדה- ח"כ דוד אמסלם ביקש לקבל תמונת מצב מעודכנת על הביטחון ביישובי עוטף עזה.

שי חג'ג' יו"ר מועצה אזורית מרחבים הציג ואמר שהישובים במועצה מוקפים בישובים של בני מיעוטים והגדר פרוצה. הפריצה משאירה את המושבניקים חשופים. יש בניות של גנים, בתי ספר ובתים ואין להם דרך לאבטח את התושבים מהעובדים ובני המיעוטים באזור. בישובים אחרים כשהוסיפו שערים, גדרות, מצלמות ועוד. הפריצות ירדו ב100%. והמדינה לא נותנת תקציב מספק לביטחון המועצה. מי שמממן את הבטחון כרגע הם צה"ל.

אמיר מהמועצה: שמונה מושבים מצד אחד של הקו מקבלים תקציב ושמונה מושבים בצד השני לא מקבלים כלום ובעקבות כך יש מבול של גנבות, גם הפועלים גונבים. מדובר רק בכ600,000 ש"ח כדי לאבטח את הישובים. הפלוגה של מג"ב שהיו אחראים על הישוב שלי עברו לירושלים בשל המצב הביטחוני. אך אנחנו גם צריכים אבטחה ולא רק ירושלים.

יואב נציג משטרה: בעבר היתה אבחנה בין פלילי לביטחוני וכיום אין. פלילי עוזר לביטחוני ולהיפך. החוליות מגלות אזורים חלשים ואז ממשיכים שם. בגנבות חקלאיות יש ירידה מתמשכת. התמקדנו לאחרונה בבעיות כגון גניבת תשתיות, גנבות דלק בצינורות, נושא השריפות ועבירות של איכות חיים.

הצבא דואגים לאיו"ש בתוך הגדר ולא מבחוץ. במגזר הבדואי יש הרבה עבירות פליליות. מדובר על מאות אלפים. צריך לתמוך בצורך של הגנה. צריך גדר, שער, ותאורה לישובים. זה ייתן מענה לביטחון. שילוב בין צה"ל למשטרת ישראל לתושבים שימשיכו להרגיש את החופש. בפירוש חובה להתחיל ליישם זאת עכשיו.

יו"ר הועדה הופתע מאוד מהנתונים שהמשטרה ונציגי המועצה האזורית הציגו בפניו וקרא להגביר את הביטחון לתושבים. הוא טען שהצבא לא צריך לטפל במושב מחוץ לגדר ושהם- ועדת הפנים אחראים על זה.

סיכום ועדה על- ידי יו"ר הועדה הם שצריך לתת לישובים תקציב וכלים לגדרות מצלמות וכו. זה יוריד את הפשיעה דרסטית. הוא ביקש מסמך מקצועי מהמשטרה עם כל המידע ואמר שידאג לתקציב עבור זה.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel
Donate a Tree in Judea & Samaria on This Tu B’shvat!
Help strengthen Israel by donating a tree (or several!) to be planted on this Tu B’Shvat, February 10th, 2020, in Judea & Samaria.