Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

לחצו כאן למידע על הרצאות עתידיות

  להרשמה לתכנית למחשבה ציונית תשע"ז – לחצו כאן

תמיד חשתם כי אין מספיק תכנים ציוניים באקדמיה? רציתם להבין לעומק את הוויתה של מדינת ישראל ולהעמיק את היכרותכם עם האתגרים העומדים בפניה? אנו מזמינים אתכם להיחשף לפרי מחקרם של מרצים מהשורה הראשונה בארץ.

התוכנית למחשבה ציונית מהווה אבן דרך במאמץ להכשרת אליטה אינטלקטואלית ותרבותית בחברה הישראלית.   ציבור הסטודנטים עתיד ליטול חלק במערכות הציבוריות השונות בארץ על כן אנו רואים חשיבות רבה בחשיפתם לתכנים ערכיים וחשובים.

התוכנית למחשבה ציונית – תל אביב – תשע"ו

תמיד חלמתם להעמיק את ידיעותיכם בתחומי ידע שונים? להבין לעומק את הוויה של מדינת ישראל ואת האתגרים העומדים לפניה? אנו מזמינים אתכם להיחשף לפרי מחקרם של מרצים ואנשי ציבור מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.
התוכנית למחשבה ציונית מהווה אבן דרך במאמץ להכשרת אליטה אינטלקטואלית ותרבותית בחברה הישראלית. ציבור הסטודנטים עתיד ליטול חלק במערכות הציבוריות השונות בארץ, ועל כן אנו רואים חשיבות רבה בחשיפתכם לתכנים ערכיים וחשובים. התוכנית תעסוק בתכני עומק: אתגרי הציונות ומדינת ישראל, בטחון ודה לגיטימציה, המשפט הבינ"ל, לאומיות, מנהיגות ומדיניות בזהות יהודית וציונית ועוד, וכוללת שני סמסטרים – בצמוד לשנת הלימודים האקדמית. בין מרצי התכנית – עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, קרוליין גליק, בן-דרור ימיני, פרופסור אסא כשר, הרב דוד סתיו, שפי פז, ד"ר מרדכי קידר ועוד.

התוכנית למחשבה ציונית –  באר שבע- תשע"ה

  התכנית, בהובלת מרצים בכירים, תעסוק בסוגיות כגון – אתגרי הציונות בימנו, המלחמה בדה-לגיטימציה של ישראל, המשפט הבינלאומי ועוד. מטרת התוכנית היא להכשיר אליטה אינטלקטואלית וציונית ובין המרצים: פרופ' ישראל אומן זוכה פרס נובל, ד"ר גיא בכור, ד"ר עינת ווילף, העיתונאי רוני דניאל, בן דרור ימני ועוד. להרשמה יש לשלוח דוא“ל עם הפרטים: שם מלא, מספר טלפון, פקולטה, שנת לימוד לדוא"ל: zion.bgu@gmail.com

התוכנית למחשבה ציונית –  חיפה סמסטר א'- תשע"ו

  תמיד חלמתם להעמיק את ידיעותיכם בתחומי ידע שונים? להבין לעומק את הוויה של מדינת ישראל ואת האתגרים העומדים לפניה?  אנו מזמינים אתכם להיחשף לפרי מחקרם של מרצים ואנשי ציבור מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.

התוכנית למחשבה ציונית מהווה אבן דרך במאמץ להכשרת אליטה אינטלקטואלית ותרבותית בחברה הישראלית. ציבור הסטודנטים עתיד ליטול חלק במערכות הציבוריות השונות בארץ, ועל כן אנו רואים חשיבות רבה בחשיפתכם לתכנים ערכיים וחשובים.   התוכנית תעסוק בתכני עומק: אתגרי הציונות ומדינת ישראל, בטחון ודה לגיטימציה, המשפט הבינ"ל, לאומיות, מנהיגות ומדיניות בזהות יהודית וציונית ועוד, וכוללת שני סמסטרים – בצמוד לשנת הלימודים האקדמית. בין מרצי התכנית  – עזרא יכין, מתן פלג, הרב יהודה גליק, ד"ר גוסטבו פרדניק ועוד   

התוכנית למחשבה ציונית –  חיפה- חלק שני – סמסטר ב' -תשע"ה

  התוכנית למחשבה ציונית בחיפה פותחת את ההרשמה לסמסטר ב'.   בסמסטר זה נארח את הפובליסט אורי הייטנר לשיחה על האם הציונות היא מקלט או ייעוד?   בהמשך נארח את פרופ' ישראל אומן – חתן פרס נובל להרצאה מרתקת על הציונות בראי תורת המשחקים   ולסיום נשמע את גיבור ישראל זיו שילון לשיחה מעוררת השראה.   מוזמנים להרשם ולהתעדכן.  

התוכנית למחשבה ציונית – בר אילן – תשע"ה

  אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק ב"תכנית למחשבה ציונית" –  לראשונה באוניברסיטת בר אילן לאחר שכבר הכשירה והעשירה עשרות סטודנטים בשנתיים האחרונות.  השנה, הבאנו לכם את מיטב המרצים שיפתחו לכם אופקים חדשים באשר לציונות המתחדשת. כשהמטרה היא הקניית כלים להתמודדות עם עולם הדה-לגיטימציה. התכנית בת שבעה מפגשים שבועיים,  ימי שלישי בשעה 18:00-19:30   ההרשמה נסגרת ב26.4. מספר מקומות מוגבל, עדיפות תינתן לסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בר אילן.   *להרשמה יש לשלוח מייל עם: שם מלא, טלפון, פקולטה ושנת לימוד לדוא"ל: imtibarilan@gmail.com    עלות התכנית: 40 ש"ח בלבד!  במפגשים יוגש כיבוד קל.

לפרטים נוספים: דורית 052-6726060   ההרצאה הראשונה *פתוחה לקהל הרחב*  

בר אילן - תשעה

תמצ ירושלים תשעה

התוכנית למחשבה ציונית – ירושלים – תשע"ה

גם השנה אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק ב"תכנית למחשבה ציונית" – שכבר הכשירה והעשירה עשרות סטודנטים בשנתיים האחרונות.   השנה, בסימן "אתגרי הציונות המעשית", הבאנו לכם את מיטב המרצים שיפתחו לכם אופקים חדשים באשר לציונות המתחדשת…(פירוט רשימת המרצים בהמשך…)   ההרצאה הראשונה *פתוחה לקהל הרחב*!!!! מדינה בשלטון בג"צ – על ההפיכה השיפוטית ומעמדה של מערכת המשפט במערכת האיזונים והבלמים במדינת ישראל. כיצד ניתן למנוע מצב של שלטון רשות אחת על האחרת? כיצד ניתן למנוע, אם בכלל, מצב של עריצות מיעוט על הרוב?   אנו שמחים להודיע כי במעמד זה יכבד אותנו בנוכחותו ויישא דברים גם אלוף משנה רסאן עליאן – מח"ט גולני שנפצע בעת הלחימה ב"צוק איתן" בקיץ האחרון.   נשמח לראותכם!!!!

אסלאם ותרבות ערב – תשע"ד

תא אם תרצו-ירושלים"  מזמין אתכם לקורס יחודי  וחד-פעמי !!! ** הקורס יעסוק בשפה, בתרבות הערבית ובדת המוסלמית בראי האקטואליה והפוליטיקה בת-זמננו. הקורס ישלב עיסוק בשפה המדוברת והספרותית ברמה בסיסית, במסורת והמנהגים הערבים והאסלמים, ובמונחים שנויים במחלוקת תוך היכרות מעמיקה עם סוגיות איזוריות בוערות המשפיעות על כולנו.   כל זאת בצורה נגישה לסטודנט הממוצע, תוך הצגת תכני מקור, סרטונים ודיונים מרתקים ופתוחים.   רציתם לדעת מה המשמעות של העיר ירושלים באסלאם ? רציתם לדעת על הבדלי התרבות בין המערב למזרח ? רציתם להכיר וללמוד ערבית ברמה בסיסית ? זה המקום ! ** הקורס יועבר ברובו ע"י ד"ר נתנאל אבנרי, חוקר ענייני עיראק המודרנית ומדיניות ארה"ב במזה"ת. עמית במחלקה ללימודי המזה"ת ובמרכז לתקשורת בינלאומית (ביה"ס לתקשורת), אוניברסיטת בר-אילן.   מרצה אורח: ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה לערבית מאוני' בר אילן, שיגיע לשתי הרצאות מרתקות !

אסלאם ותרבות ערב - ירושלים תשעד

ירושלים - תשעד

התוכנית למחשבה ציונית – ירושלים – תשע"ד

התכנית למחשבה ציונית חוזרת לקמפוס הר הצופים בירושלים (ובקרוב גם בתל-אביב) בשנה שעברה 50 סטודנטים נרשמו והשכילו. אנו מזמינים אתכם להירשם ולהיחשף לחומרים פרי מחקרם של מרצים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, חומרים שיפתחו אתכם בפני תחומי ידע חדשים, שחובה על כל ישראלי להכיר, תקנה לכם ידע וכן תעודת סיום לקורות החיים. כל הקודם זוכה !

התוכנית למחשבה ציונית – תל אביב – תשע"ד

התכנית למחשבה ציונית מגיעה לתל אביב. אנו מזמינים אתכם להירשם ולהיחשף לחומרים פרי מחקרם של מרצים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, חומרים שיפתחו אתכם בפני תחומי ידע חדשים, שחובה על כל ישראלי להכיר, תקנה לכם ידע וכן תעודת סיום לקורות החיים. כל הקודם זוכה !

תל אביב - תשעד

ירושלים - תשעג

התוכנית למחשבה ציונית – ירושלים – תשע"ג

התוכנית למחשבה ציונית – מהווה אבן דרך נוספת במאמץ להכשרת אליטה אינטלקטואלית ותרבותית בחברה הישראלית. ציבור הסטודנטים עתיד ליטול חלק במערכות ציבוריות שונות בארץ ועל כן אנו רואים חשיבות רבה בחשיפת הסטודנטים לתכנים ערכיים וחשובים העוסקים במדיניות, ביחסים בינלאומיים, בהיסטוריה ובזהות יהודית וציונית.