תכירו הרצל, מירב ושיר חג'אג'.
התמונה צולמה לפני מספר שנים, שיר עוד הייתה בחיים, עם חלומות, תקוות, שאיפות.
שיר הייתה ילדה למופת, גאוות המשפחה. הבכורה מתוך ארבע בנות שהחליטה להשקיע בלימודים, סיימה תואר ראשון בהצטיינות בהנדסה, התגייסה ליחידת מודיעין וכל עתידה היה לפניה.
ואז ברגע אחד נקטע החלום.
המחבל פאדי קונבר החליט בבוקר ה-8.1.2017 לשים סוף לחיים של שיר וחבריה. בפיגוע בטיילת ארמון הנציב נרצחו הצוערים שירה צור, יעל יקותיאל, ארז אורבך ושיר ז"ל.
הרצל ומירב נקלעו למצב לא אפשרי, הבת הבכורה, האהובה והיקרה נלקחה מהם בבת אחת על ידי מחבל מתועב. תוך כדי השבעה הם הבטיחו לעצמם, דבר ראשון להנציח את שיר, שהייתה צנועה בחייה אבל הם ראו שסיפורה יכול לעורר השראה אצל רבים. דבר שני הם החליטו להלחם בטרור, הם החליטו שהם ישימו סוף לצמיחה של מעגל משפחות השכולות.
הבטיחו ומקיימים. מירב והרצל, מובילים בשנה וחצי האחרונות, יחד עם משפחות נוספות מ"פורום בוחרים בחיים" מאבק מתיש להגדלת ההרתעה הישראלית נגד הטרור הערבי.
הם מגיעים לדיונים בבג"ץ, משתתפים בדיונים בכנסת, הולכים לפגישות עם מקבלי החלטות ונציגי ציבור, נואמים, כותבים, מתראיינים, כל מה שרק אפשר על מנת למנוע מהאסון הזה להגיע לעוד משפחה.
שלא תבינו אחרת, כל אירוע שכזה הוא לא פשוט, הוא מחייב אותם להתמודד שוב ושוב עם האובדן של שיר. אבל הרצל ומירב הם אריות, הם פועלים בשביל הילדות שלהם, בשביל עם ישראל ולזכר שיר.
היום/אתמול היה אירוע נוסף, דיון בבג"ץ שעסק בשחרור גופות מחבלים בבג"ץ. אחד מגופות המחבלים הוא אותו מחבל ארור שרצח את שיר. בסוף הדיון, כנהוג בשנים האחרונות ביקש הרצל לדבר בשם המשפחות השכולות. עם תחילת דבריו קרובי מחבלים שנכחו בדיון התפרצו לדבריו של אב שכול ותקפו אותו באלימות מילולית ובמקום התעוררה מהומה.
אבל זה היה הסיפתח, לאחר המהומה באולם, הרצל מירב מלווים בשמעון גולובנציץ, אביו של סגן דוד גולובנציץ ז"ל, יצאו החוצה למבואה בבית המשפט העליון. לפתע החלו עשרות בני משפחות המחבלים שהיו באולם לקלל, לאיים על המשפחות השכולות. אחד מהם רץ לכיוון הרצל והצליח להגיע אליו ובמזל אחד מאנשי האבטחה הרחיק אותו בשנייה האחרונה.
בצד השני הצליחה אמא של אחד המחבלים להגיע למירב ולמשוך בשיערות ראשה, במקביל בני משפחות נוספות של מחבלים קיללו, דחפו וירקו על המשפחות.
אנשי האבטחה של בית המשפט במקום להרחיק במיידית את כל המחבלים ומשפחותיהם מבית המשפט העליון ואף לעצור את מי שתקף, החליטו להכניס את המשפחות השכולות לתוך אחד מאולמות הדיונים ולכלוא אותם שם. בעוד בני משפחות המחבלים נשארים מבואה. רק לאחר מספר דקות החלו המאבטחים ללוות את בני המשפחות של המחבלים החוצה.
משפחת חג'אג' נשארה כלואה באולם הדיונים רק עד שהגיעו שוטרים ללוות אותם החוצה.
כך הסתיים לו הערב של משפחת חג'אג', ערב עצוב ומתסכל.
ערב בו הם, משפחה שכולה, מרגישה כלואה בבית המשפט העליון של ישראל.
אבל הם לא וויתרו ולא יוותרו,
כמו היום, הם ימשיכו להתעמת עם בני משפחות המחבלים באומץ לב ומתוך כוונה ודאגה לעתיד עם ישראל.
הרצל, מירב אתם השראה לכולנו.
עם ישראל אוהב אתכם

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel
Donate a Tree in Judea & Samaria on This Tu B’shvat!
Help strengthen Israel by donating a tree (or several!) to be planted on this Tu B’Shvat, February 10th, 2020, in Judea & Samaria.