סיכום ועדת הכלכלה – נושא:חרם הבינלאומי בכלל וחברת אורנג' בפרט

ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל התכנסה אתמול כדי לדון בסערת דבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר בדבר רצונו לסיים את ההתקשרות עם חברת פרטנר המפעילה שירותים סלולריים בישראל.

שתפו:

2 פעילים של המשמר הציוני- דמוקרטי השתתפו אמש בוועדת הכלכלה בנושא החרם הבינלאומי בכלל וחברת אורנג' בפרט. וזו סיכום הועדה:
ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל התכנסה אתמול כדי לדון בסערת דבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר בדבר רצונו לסיים את ההתקשרות עם חברת פרטנר המפעילה שירותים סלולריים בישראל. איתן כבל הביע חוסר נוחות מהמצב הקיים, שבו אנשים בעולם לא יודעים האם לקנות מיו"ש או מרמת הגולן זה בסדר או לא. ח"כ כבל ביקש נתונים במספרים לגבי תופעת החרם, אך אף אחד מהנוכחים לא ידע לספק זאת.
מנכ"ל פרטנר הנכנס הודה לעם ישראל על התמיכה שקיבל בימים האחרונים, למרות שאירוע כזה יכול להוות מכה קטסטרופלית לחברה העסקית בראשה הוא עומד. מנכ"ל פרטנר גם ציין שהקשר היחיד בין שתי החברות היא שפרטנר משתמש במותג אורנג', שהיא חברת סלולר ותיקה בעלת שם עולמי. מי שהתייצב לצידו של מנכ"ל אורנג' היה ברק לוי, יו"ר ועד עובדי פלאפון שאמר "החרם על ישראל הוא פשוט שואה!". בעמדה זאת תמך גם ח"כ שרון גל שציין שהחרם על יהודים החל בשנת 1933 עם עליית הנאצים לשלטון. ח"כ גל דרש ממנכ"ל אורנג' לבוא לארץ ולהתנצל.
מאידך ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני משוכנע שהנוכחות של ישראל בהתנחלויות והעדר אופק מדיני הם הגורמים לחרם העולמי על ישראל. עידו מזרחי מהמשרד לנושאים אסטרטגיים ציין שתנועת החרם התחילה לפעול כבר מ-2005, ואולם רק בזמן האחרון צברה תאוצה, וזה דיי תלוי באזור שבו פועלת התנועה. אמיר אופק ממשרד החוץ ציין שבהתחלה תנועת החרם ניסתה להחרים מוצרים מכול ישראל. ברגע שהם הבינו שהם מאבדים תומכים יהודים ברחבי העולם הם שינו את ההגדרה ל"שטחים הכבושים". עוד הוסיף שכרגע המלחמה בתנועת החרם נעשית כרגע בחשאי מחשש של חברות ליצור "כדור שלג" ע"י פרסום שלילי.
עינת פישר מהמשרד לעניינים אסטרטגיים ציינה שבמהלך החודשים האחרונים הם עובדים על תוכנית למאבק בתנועת החרם, וחלקים ממנה הוצגו לשר הנכנס גלעד ארדן. התוכנית אמורה להיות מוכנה בימים הקרובים ותוצג במלואה לשר ארדן. ח"כ כבל סיכם כי בכוונתו לפנות ליו"ר וועדת חוץ ובטחון כדי לגבש תוכנית פעולה. האם לצאת ברעש כנגד המחרימים או האם להחריש את המאבק מחשש לאפקט דומינו. כמו כן סוכם כי ינסו להשיג נתונים לגבי מימדי התופעה, והצגת שאלות לשר ארדן המונה על הנושא.
מעניין שאף אחד מהנוכחים לא דרש לגנות את הצעת החוק של מר"צ שהוגשה רק אתמול וביקשה לסמן מוצרים מיו"ש. חרם על ההתנחלויות זהו אקט גזעני ואלים. אבל כנראה שצעקות וקריאות "אפרטהייד" מתאימות רק לצד אחד של המטבע- ותמיד לאותו הצד. פרטים על הצעת החוק של מרצ:www.mat.co.il/B5x

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן