מה לא סיפרו לכם על יהושע סובול שהביע הבנה והזדהות עם משלחי עפיפוני ההצתה והטרור לישראל?

שתפו:

ביום שלישי ה-5/6 פורסם בישראל היום כי הסופר והמחזאי השתתף באירוע של אמנים יהודים וערבים בקריאה להפסיק את הירי בגבול עזה, והביע הבנה חריגה לטרור ששרף אלפי דונמים בנגב.
כך אמר סובול: "ניסיתי לדמיין את עצמי ילד ברצועת עזה בימים האלה כששכנים שלי או נהרגים או נפצעים או קרובי משפחה, מוחזרים הביתה כנכים או כגופות מנוקבות, מה הייתי עושה בתור ילד?", תוהה סובול בקול ועונה: "הייתי מפריח עפיפון הצתה".
אז מה לא סיפרו לכם?
יהושע סובול, חבר במועצה הציבורית של הארגון השתול "יש דין",
כך יש דין כותבים על המועצה הציבורית שלהם: " המועצה הציבורית של יש דין פועלת כמועצה מייעצת המפקחת על פעילות הארגון ותורמת את מומחיותה והנחייתה בכל עניין הנוגע להחלטות ארגוניות אסטרטגיות, נושאים משפטיים או קשר עם התקשורת, הציבור או הדרגים העליונים של מערכת הביטחון הישראלית. המועצה הציבורית מורכבת מאנשי ציבור בעלי שם, נושאי משרות ציבוריות לשעבר ואישים בולטים מהחברה האזרחית."

יש דין הוא ארגון שמאל קיצוני אנטי ציוני שפועל נגד חיילי צה"ל ונגד התיישבות יהודית בארץ ישראל.
בנוסף ‘יש דין’ נתמך ברובו בידי ישויות זרות, התורמות גם לארגונים הפועלים לקדם חרם על ישראל ולבצע נגדה דה־לגיטימציה.
יש דין קיבל בין השנים 2012-2017 מעל ל-27 מיליון ₪ ממשלות זרות
יש דין קיבל בין השנים 2008-2016- מעל ל-2 מיליון ₪ מהתאגיד הפוליטי הזר "הקרן לישראל חדשה"
היועץ המשפטי של ‘יש דין’, עו”ד מיכאל ספרד, העיד בעבר לטובת הרשות הפלסטינית במסגרת תביעה של נפגעי טרור נגד הרשות ואש”ף.
פעילות נגד חיילי צה"ל
הארגון היה שותף לעתירה נגד הוראות פתיחה באש של חיילי צה"ל, עתירה שנדחתה על ידי בג"ץ.
בחודש שעבר עתרו יש דין יחד עם שלושה ארגונים נוספים הממומנים על ידי הקרן החדשה לבג"ץ- "האגודה לזכויות האזרח", "גישה" ו"המוקד להגנת הפרט" נגד הוראות הפתיחה באש של לוחמי צה"ל. ארגונים אלו קיבלו ב- 8 שנים האחרונות מן הקרן לא פחות מ-40 מיליון ₪. לאחר מכן עתר ארגון "עדאלה" שקיבל 7,601,437 ש"ח מהקרן לבג"ץ במטרה לאסור על צה"ל לעשות שימוש בצלפים בגבול הרצועה. "בצלם" שקיבל מעל ל-8 מיליון ש"ח מהקרן לישראל חדשה הפיץ לפני מספר שבועות ברשתות כרזה הקוראת לחיילי צה"ל לסרב פקודה.

פעילות נגד התיישבות יהודית
הארגון יש דין היה מעורב בעתירות להריסת הישוב עמונה ונתיב אבות ועוד ישובים.
ארגון "שלום עכשיו" וארגון "יש דין" שהגישו את העתירות להרס שכונת נתיב האבות בגוש עציון ממומנות בשנים האחרונות ביותר מ-47 מיליון ש"ח ממשלות זרות!!
בין המממנים את העתירות ופעילות הארגונים ניתן למנות את האיחוד האירופי, שגרירות ומשרד החוץ הבריטי, שגרירות בלגיה, שגרירות גרמניה, שגרירות נורבגיה, שגרירות הולנד, שגרירות שוויץ ועוד ממשלות אירופאיות וקרנות ערביות הממומנות על ידי ממשלות אירופאיות.
שכונת נתיב האבות כזכור הוקמה בפברואר 2001, כאשר בהקמת השכונה הסתייעו במספר משרדי הממשלה. בין השנים 2002-2003 בעקבות ערר ובג"צ שהוגש הוקם צוות מקצועי במינהל האזרחי לבדיקת הבעלות על הקרקעות באזור השכונה. בעקבות פנייה נוספת לועדת הערר הוחלט כי מרבית השטח של נתיב אבות יוכר כאדמות מדינה וחלק קטן בצפון השכונה (אשר לא בוצע בו שום שינוי), יגרע מאדמות המדינה .
לאחר מספר שנים החלה הבחישה הזרה, ב-2008 בתאריך 27/3/08 הוגשה עתירה ע"י "שלום עכשיו" יחד עם עותר פלסטיני . לאחר חצי שנה הוגשו עתירות נוספות על ידי שלום עכשיו במימון זר בדרישה להרוס את כל מבני השכונה .
ב-2014 לאחר הכרזת של המדינה על אדמות המדינה בנתיב אבות, עתרה "שלום עכשיו" במימון זר בבקשה להרוס את כלל 17 הבתים שחלק מהם בנויים על אדמות שלא בהכרזה. בגץ הכריע להרוס את כל הבתים . אולם חשוב לציין שהטענות המשפטיות סביבן נסוב הדיון הן טענות מנהליות הקשורות לאכיפה, אכיפת דיני התכנון והבנייה ולא לדיון המהותי בדבר הבעלות על הקרקע.
ב-2015 באמצעות ארגון "יש דין" ובמימון זר הוגשה עתירה להפסיק את כל הבניה בנתיב האבות ולאכוף את כל צווי ההריסה שהוצאו . דיון בנושא זה כרגע לא מתקיים עד הכרעה של בג"ץ בנושא "חוק ההסדרה".
וכך כמו במקרה עמונה ובמקרים נוספים של פגיעה בהתיישבות והריסת בתי יהודים, גם הרס בתי השכונה היהודית בנתיב האבות מקורו בכסף ממשלתי זר.
כלומר ארגונים מנצלים את הרחבת עקרון זכות העמידה של בג"ץ, ולוקחים חלק בלוחמה המשפטית נגד ישראל במימון ממשלות זרות.

פעילויות נוספות של ארגון יש דין, מתוך
1. יש דין נתמך ע"י קרן פלסטינית מרמאללה במאות אלפי דולרים.[1]
2. יש דין שותף לקואליציה שבה חברים ארגונים פלסטיניים שחלקם עומדים בקשר עם ארגוני טרור.[2]
3. יש דין מאשימים את צה"ל בביצוע פשעי מלחמה. [3]
4. היועץ המשפטי של יש דין [מיכאל ספרד]הגן על גורמים באש"ף בבית המשפט הפדרלי בניו יורק.[4]
5. הארגון לוקח חלק פעיל בפעילותו של ארגון השתול שוברים שתיקה.[5]
6. יוסי גורביץ', שעובד ככותב הבלוג של "יש דין", מאשים את צה"ל בפשעי מלחמה[6], טוען כי ממשלת ישראל היא "ממשלת טרור"[7], טוען שצה"ל הוא "ארגון טרור"[8], קורא לחרם על ישראל[9] וטוען שישראל היא מדינת אפרטהייד[10]
7. יש דין פועל להעמיד לדין את חיילי צה"ל[11]

דוגמאות למימון של ממשלות זרות לארגונים עבור פרויקט של "אדמות":
מימון של יש דין על ידי ממשלות זרות דוגמאות:
1

 

2

3

4

5

6

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן