נצחון מחאת המשפחות השכולות על הפרס לסרט על פרקליטת המחבלים

נצחון למחאת המשפחות השכולות ואלפי ביטולי מנויים במפעל הפיס בעקבות הענקת הפרס לסרט על פרקליטת המחבלים לאה צמל

שתפו:

בתחילת החודש (יוני) פורסם כי הסרט הזוכה בפסטיבל "דוקאביב" הוא סרט דוקומנטרי על פרקליטת המחבלים, עו"ד לאה צמל. כחלק מהזכיה הסרט יקבל פרס של 150,000 שקלים ממפעל הפיס לשיווק וקידום הסרט. מפעל הפיס הוא גוף ציבורי בישראל, ושהכנסותיו מגיעות בין היתר ממנויים ומכרטיסי הגרלה, שחושבים על השקעות מפעל הפיס בתחומים שונים כמו חינוך,קהילה וגם תרבות. בוודאי רובם לא חשבו שכספיהם ילכו לקידום סרט על אישה שבחרה לייצג במשך שנים מחבלים. בנימוקי חבר השיפוט שבחר בסרט נכתב: "הסרט משרטט דיוקן מורכב של אישה חזקה ומעוררת השראה", תיאור ונימוק זה הוסיפו לכעס הציבורי ולכעסם של המשפחות השכולות החברות בפורום "בוחרים בחיים" ששמעו על הענקת הפרס לסרט המציג את פרקליטת המחבלים שייצגה את רוצחי יקיריהם בבתי המשפט כ"חזקה ומעוררת השראה".

הכירו לאה צמללמרות הכעס הציבורי, והפניות והביקורות גם מצדן של משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" למפעל הפיס, בפיס לא התכוונו לבטל את הענקת הפרס. המשפחות השכולות החליטו לצאת במחאה ציבורית גלויה והגיעו למשרדי מפעל הפיס בתל-אביב וקיימו הפגנה. בהשתלשלות האירועים ניתן לצפות בקישור זה. בעקבות מחאה זו והיחס מצידו של מפעל הפיס, אלפי ישראלים המנויים לפיס החלו להתקשר ולבטל מנויים במחאה על הענקת הפרס לסרט על פרליקטת המחבלים לאה צמל, לצידם עוד רבים שהחליטו כי יפסיקו לרכוש כרטיסי הגרלה של מפעל הפיס. מדובר בהפסד של מאות אלפי שקלים, אם לא מיליוני שקלים בהכנסות לשנה שמפעל הפיס איבד על התעקשותו להעניק את הפרס. אך אתמול מפעל הפיס הודיע על כוונתו להפסיק להעניק פרסים במסגרת הפסטיבל "דוקאביב" ועל כוונתו לבחון את ביטול הענקת הפרס לסרטה הנוכחי של לאה צמל. מדובר בניצחון אדיר לעם ישראל.

כתבה לאה צמל

פרסומים אחרונים:

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית עזרו לנו להמשיך לדאוג ללוחמים ולכיתות הכוננות: https://imti.org.il/project/63715/ הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של אם תרצו Please enable JavaScript to view

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן