שתולים במעברים מחסום ווטש – תחקיר פעילות הארגון לאורך שנתיים

שתפו:

 

screen-shot-2018-07-02-at-19-01-17

1. ביום ג, 26 בספטמבר 2017, אירע פיגוע ירי רצחני בהר אדר: מחבל פלסטיני בעל היתר עבודה באיו"ש הגיע לעמדת בידוק הסמוכה לשער האחורי של היישוב, וירה מטווח קצר בשלושה לוחמים והרגם. הלוחמים הינם – סמ"ר סולומון גברייה, יוסף עותמאן ואור אריש זכרונם לברכה
2. לאחר התקפת הטרור הנוראה נחשף כי טרם הפיגוע, פעלו במקום פעילות מארגון קרן נשים למען זכויות אדם : מחסום ווטש [להלן: "מחסום ווטש" או "מחסום WATCH"], ולמרות שפעילת הארגון חנה בר"ג טענה בתקשורת כי היא וחברותיה "שהו במקום זמן קצר בלבד", הודתה בר"ג בפני הכתבת יפעת ארליך מ"ידיעות אחרונות" כי שוחחה עם לוחם המג"ב סולומון אגברייה ז"ל כ-"40 דקות… עד כמה דקות לפני שנהרג"
3. לאחר המקרה, עלה הצורך לבחון את פעילותו של "מחסום ווטש": את דפוס הפעולה השיטתי של הארגון במעברים, הכולל איסוף ופרסום מידע בזמן אמת, ומגע "הפרעתי" עם לוחמים.
4. מחסום WATCH הוא ארגון שתול הפועל במימון ממשלות זרות והאיחוד האירופי ונהנה ממענקי הליבה ומתמיכה של הארגון האמריקני 'הקרן לישראל חדשה' . מאז 2001 מחסום WATCH עוקב אחר פעילות צה"ל במחסומים ובמעברים.
5. פעילות התיעוד היומיומית של מחסום WATCH במחסומים, חושפת מידע שוטף שלמראית עין נראה תמים או בלתי מאיים ("שני החיילים ישבו"/ "חייל החזיק את הנשק באופן מרושל"/ "בשעת הצהרים המחסום ריק" וכדומה). אולם כשמדובר באלפי דוחות יומיים במעקב לאורך שנים, קשה שלא לקבל את הרושם שאיסוף המידע המדויק הזה מהמחסומים ופרסומו באנגלית ובעברית (לעיתים תוך פחות מ-24 שעות מרגע איסוף המידע) עלול בקלות להפוך למל"מ (מודיעין לקראת מבצע) בשעת הצורך על ידי גורמי טרור, וייתכן שהדבר כבר קרה. כך נוצרת נקודת תורפה מסוכנת מאד לחיי אדם, בעיקר של החיילים המתפעלים את המחסומים.
6. הדוח יביא דוגמאות רבות המראות כי הארגון עוסק באופן קבוע בהטרדת חיילים ובניסיון לייצר קושי פסיכולוגי ונפשי בביצוע עבודתם המבצעית , ,
7. הדוח יביא דוגמאות רבות המראות כי הארגון מעלה לרשת האינטרנט דוחות יומיים בעברית ובאנגלית על פעילות מבצעית שוטפת של חיילי צה"ל במעברים – מידע שאין לו שום קשר לפעילות הומניטארית, תהא אשר תהא, אלא מידע מבצעי מדויק, הכולל פריסת כוחות ותפקודם בזמן אמת.
8. ממצאי הדוח מוכיחים כי פעילות ארגון "מחסום ווטש" פוגעת בלוחמים ומסכנת את חייהם וקיים צורך ביטחוני להרחיק את הארגון מכל מעבר, בסיס ומתקן שמירה ביטחוני וצה"לי ולאסור עליו לפרסם מידע מבצעי שוטף על מחסומים ומעברים.
9. מכאן המלצתנו:
10. להגדיר את המחסומים כשטח צבאי, להרחיק את פעילות מחסום ווטש ממחסומים ומעברים למרחק של 200 מטר לפחות.
11. להורות לכוחות צה"ל והביטחון שלא לנהל שום שיח עם פעילות ארגון זה אלא להרחיקם באופן מיידי מהשטח ולהחרים מצלמות שבידיהן.
12. להפעיל את הצנזורה הצבאית על אתר האינטרנט של הארגון.
13. לחקור את ראשי הארגון ולבחון עם מי הם עומדים בקשר בצד הפלסטיני ולבחון האם לא בוצעה עבירה על חוק מגע עם סוכן חוץ, כפי שמוגדר בחוק העונשין.
14. אנו קוראים ליועץ המשפטי ולבעלי הסמכות לחקור ולהעמיד לדין את פעילות הארגון ושולחיהן שעברו על אחת או יותר מהוראות החוק הבאות:

פרסומים אחרונים:

עולים לירושלים – דורשים ניצחון!

לתרומה למימון ההפגנה עולים לירושלים ודורשים ניצחון! זה תלוי רק בנו. אין לנו ארץ אחרת.אם נשב בבית – החמאס ינצח!ביום חמישי עוזבים הכל ויוצאים לדרוש

פרויקטים אחרונים:

חייבים לנצח את חמאס, רפיח עכשיו!

עם ישראל לא יסכים לקבל כניעה מול חמאס! אנו מרגישים סכנה קיומית למדינה שלנו כאשר המהלך ברפיח מתעכב והקבינט שוקל לאפשר לחמאס לשוב לצפון הרצועה.

חייבים לנצח את החמאס

יעד גיוס 0 הסכום שגויס עד עכשיו הצטרפו למאבק 0% תרמו לנו ותקבלו מאבק בלתי מתפשר עד הניצחון! זוהי שעה מכריעה לעם ישראל, חייבים לדרוש

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן