פנינו ליו"ר ועדת החינוך ח"כ יוסי טייב כנס את הוועדה דחוף לדון בהסתה באקדמיה

שתפו:

כ' אייר ה'תשפ"ד – 28 במאי 2024

לכבוד

  1. חה"כ יוסי טייב, יו"ר ועדת החינוך

באמצעות דואר אלקטרוני

א.נ. ,

 

הנדון: אירוע הסתה באוניברסיטה העברית

  1. היום (שלישי) התקיים אירוע מזעזע באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים. ללא התערבות של האוניברסיטה וללא התערבות המשטרה, עמדו מאה סטודנטים וקראו את הקריאות הבאות: "ברוח ודם נפדה את עזה", "ברוח ודם נפדה את אל אקצא", "מעזה יצאה הקריאה אינתיפאדה וניצחון".

  1. קריאות חמורות אלו להסתה ולטרור חייבות להיות מטופלות על ידי האוניברסיטה. כל סטודנט שתמך בטרור חייב לשבת בכלא. לא ייתכן שבאותו ספסל בכיתה יישב סטודנט משרת במילואים, שמסכן את נפשו כבר 8 חודשים למען מדינת ישראל, לצד סטודנט ערבי תומך טרור שקורא לאינתיפאדה. זוהי סכנה ברורה ומוחשית לחיי הסטודנטים, ופגיעה ברגשותיהם של כל משרתי המילואים הלומדים במוסדות האקדמיים.

  1. אני קורא לך כיו"ר ועדת החינוך לקיים דיון דחוף בנושא ההסתה באקדמיה. נבקש לזמן לדיון זה את נציגי המל"ג וראשי האוניברסיטאות על מנת שיציגו מה בכוונתם לעשות על מנת למנוע מקרים מסוג זה בעתיד. כולנו ראינו את המראות המזעזעים באוניברסיטת קולומביה. אנו חייבים למנוע הישנות מראות אלו גם כאן בישראל, בטח שלא באוניברסיטה העברית!

בכבוד רב,

שי רוזנגרטן

סגן יו"ר תנועת "אם תרצו"

הנושא פורסם במספר ערוצי תקשורת 

 

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן