שומרים על ארץ ישראל: אירוע נטיעת עצים בחוות אביחי

מאמצי הנטיעה והשמירה בחוות אביחי מהווים חלק מהמאבק הנמרץ של הקהילה לשמור על הארץ והטבע בשטחים המרכזיים של ארץ ישראל.

שתפו:

חוות אביחי – ע"ש תא"ל הרב אביחי רונצקי הוקמה לפני כעשרה חודשים במערב השומרון, על מנת לשמור על אדמות המדינה בנחל שילה. המשפחה בחווה – עדי ואיתן מלט – עם שלושת בנותיהם, אלומה בת ה-10, גפן בת ה-7, ובאר בת ה-3, נמצאים בקדמת הקרב בהגנה על ארץ ישראל.

איתן פועל בשומרות על אדמות המדינה ביהודה ושומרון, כפקודת רס"ן בצנחנים, בעוד עדי מנהלת הכשרות בחברה להגנת הטבע.
המשפחה החליטה לקחת על עצמם את המשימה לשמור על ארץ ישראל והעם היהודי, ולהעביר חיים נורמליים במסיבות השטח.

החיים בחווה אינם פשוטים והם מאתגרים מאוד, 24 שעות ביממה. ביום הם מוליכים את הפרות למרעה, ובלילה הם שומרים על המקום למניעת פגיעה או גניבה מצד תושבי האזור. בשטח נמצאים מעל 10,000 דונם של אדמות מדינה שעד כה היו באחיזתם של ערבים ובדואים מהאזור. שטחי המרעה ממוקמים בין השומרון לראש העין ומשתרעים על נחל שילה למערב. כיום, החווה מארחת 40 פרות היוצאות למרעה 12 שעות ביום בעזרת מתנדבים, שמשנים את תמונת המציאות בשטח במקום שהמחרשה היהודית תעבור. זאת אינה סתם סיסמה, אלא פעולה שמייצרת שינוי!

אתמול, התקיים אירוע נטיעת 100 עצים בחווה, במסגרת מאמץ משותף של תנועת 'אם תרצו' לשמור ולהגן על הטבע. המתנדבים של 'אם תרצו' הצטרפו למאבק הנמרץ של המשפחה ועזרו לנטוע 100 עצים, מגוון רחב של מיני עצים כדי לשמור על האזור ולחזק את הצמחיה המקומית.

מאמצי הנטיעה והשמירה בחוות אביחי מהווים חלק ממאבקו הנמרץ של קהילת המתנדבים והחיילים, השומרים על הטבע והארץ בשטחים המרכזיים של ישראל.

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן