תלונה חריפה לרשם העמותות נגד הארגון שקיים אירוע תמיכה במחבל וליד דקה

שתפו:

תלונה חריפה לרשם העמותות נגד הארגון שקיים אירוע תמיכה במחבל וליד דקה
בעקבות הפרסום כי ארגון בלדנא קיים אירוע תמיכה במחבל וליד דקה בעקבות הדיון שמתקיים הבוקר בבקשה לשחרור מוקדם של המחבל הגישה הבוקר תנועת "אם תרצו" תלונה חריפה לרשם העמותות בעקבות שורה ארוכה של הפרות ועבירות על החוק של העמותה.

בתלונה שהוגשה לרשם העמותות הוצגו ההפרות אותן מבצעת עמותת "עמותה לנוער וצעירים ערביים – בלדנא" (להלן: בלדנא/העמותה), בניגוד לחוקי מדינת ישראל. בלדנא כפי שנכתב בתלונה הפרה מספר רב של פעמים את החקיקה החלה על עמותות. מדובר בעיקר על הפרה של חוקים ביניהם דיווח שקרי בדוח הכספי, אי דיווח על תרומות מישויות מדיניות זרות בדוחות הרבעוניים ואי פרסום הדוחות הרבעונים באתר העמותה ובכך העמותה מסתירה מידע ובכך יוצרת מצג שווא שבו העמותה כביכול לא ממומנת על ידי ישויות מדיניות זרות. . נוסף על כך בתלונה מפורטים מספר מקרים ובה העמותה מתעלמת באופן עקבי מדוח הבדיקה שביצעה רשם העמותות ומהתחייבות של העמותה לרשם העמותות לתיקון הליקויים. כמו כן ישנו פירוט על פעילות של העמותה בניגוד למטרות הרשומות בתקנונה דבר שאמור לגרום לפירוק העמותה, כאשר חלק מפעילויות אלה הן לכאורה גם עבירות פליליות ביניהן וכן התעלמות בוטה של העמותה בחלק השני הדוח מציג את פעולותיה הבלתי חוקיות של בלדנא בהסתה להשתמטות משירות חובה, שלילת קיומה של מדינת ישראל ותמיכתה במעשי טרור.

מאם תרצו נמסר כי :"זה מספר שנים שעמותת בלדנא פועלת לקידום תהליכי לאומנות פלסטינית בתוך מדינת ישראל במימון של ממשלות זרות. תנועת אם תרצו שלחה מספר תלונות לאורך השנים נגד פעילויות העמותה לעידוד השתמטות וסרבנות ולעידוד והסתה בטרור אולם עד כה הדברים לא קיבלו מענה הולם. במקביל הוגשו תלונות בעבר על התנהלות כספית לא תקינה ועבירות על חוק העמותות וחוק חובת גילוי לגבי מי שנתמך על ידי ישות מדינית זרה וגם כאן הדברים לא קיבלו מענה ראוי. לאור הפעילות של בלדנא למען המחבל הרוצח וליד דקה ולאור ההתעלמות לדוח הבדיקה הקודם של רשם העמותות אנו דורשים מרשם העמותות לפעול באופן מיידי נגד העמותה."

פרסומים אחרונים:

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן