הקשר המדאיג שבין קרנות ומדינות ערביות לארגוני השמאל הקיצוני

שתפו:

אם תרצו: תומכי טרור מממנים גם ארגוני שמאל. דוח של אם תרצו חושף כי ארגונים המעבירים כסף למשפחות שהידים תורמים במקביל גם לקרן NDC מרמאללה המממנת ארגוני שמאל ישראליים. אחד מארגוני השמאל: NDC הוא גוף המעביר תרומות מארבע מדינות ידידותיות: שבדיה, שוויץ, הולנד ודנמרק

לקריאת כתבה בנושא באתר YNET

כך, באמצעות ארגון מתווך היושב ברמאללה, מקבלים ארגוני השמאל הישראלי כסף ערבי – חלקו מארגונים תומכי טרור – ומפיצים את משנתם בישראל ובעולם. מעצם קבלתם של אותם כספים, מחויבים הארגונים לעקוב אחר הפרות זכויות אדם של "צבא הכיבוש הישראלי", לתעד אותן ולנהל תעמולה ופעילות משפטית נגד מדינת ישראל.

מחקר חדש שבוצע על ידי תנועת אם תרצו, ונחשף כאן, מוצא לראשונה קשר ישיר בין שורה ארוכה של ארגוני שמאל ישראליים לבין כסף שמקורו במדינות ערב והמפרץ הפרסי.

המחקר חושף קשר הדוק בין קרן ה-NDC (ראשי תיבות של National Development Centre – המרכז לפיתוח לאומי) שמושבה ברמאללה ואשר מעבירה מימון לארגוני שמאל רבים בישראל, לבין ארגון ה-Welfare Association (אגודת הרווחה) שבין מקורותיו הכספיים נמצאות מדינות ערב ואפילו ארגונים שמטרתם המוצהרת היא תמיכה ותקצוב של משפחות שהידים.

לאחרונה ערכה תנועת אם תרצו בדיקה יסודית של מקורות המימון של ארגוני השמאל בישראל. בין היתר עלה שמה של קרן NDC כתורם מרכזי של ארגוני השמאל. בדיקה בדוחות הכספיים של הקרן העלתה כי בשנים 2009-2008 תמכה הקרן ב-13 ארגוני שמאל ישראליים שונים, בהיקף של כשני מיליון דולר. הגופים שקיבלו את המימון הגדול ביותר הם המוקד להגנת הפרט, שקיבל כ-450 אלף דולר, וארגון בצלם, שקיבל כ-400 אלף דולר.

על פי רישומיה שלה, החלה קרן ה-NDC לפעול בראשית חודש יולי 2006. באופן רשמי, הקרן ממומנת על ידי ממשלות שווייץ, שבדיה, הולנד ודנמרק. אולם בדיקת אם תרצו מעלה נתונים מעוררי תהייה לגבי אותה קרן שתקציבה השנתי הוא כ-19 מיליון דולר.

תמימה לכאורה
מתברר כי הקרן התמימה לכאורה הזו נתמכת ומקיימת קשר הדוק גם עם קרנות ערביות, ובהן כאלו הנתמכות על ידי ארגונים תומכי טרור. עיון בקריטריונים לקבלת תרומה מקרן NDC מעלה כי כל ארגון המעוניין לקבל ממנה תמיכה מחויב ל"פעילות למעקב אחר הפרות זכויות אדם של 'צבא הכיבוש הישראלי', תיעודן וניהול תעמולה ופעילות משפטית בקשר להפרות אלו".

מלבד העובדה שמטה קרן NDC והוועד המנהל שלה יושבים ברמאללה, חברי הוועד כולם הם פלסטינים. חמישה מתוך 13 חברי הוועד המנהל של קרן NDC הם במקביל נציגים וחברים של ארגון ה-WA ברמאללה, שלכסף שלו כבר יש צבע ערבי והוא מגיע בין היתר מבנק ההשקעות האיסלאמי, ממדינות ערביות עוינות וגם מקרן אל-אקצא. בשנת 2007 למשל העבירה קרן אלאקצא, התומכת במשפחות שהידים, 797 אלף דולר ל-WA.

קרן NDC מצהירה באופן גלוי שהיא הוקמה על ידי ה-WA, ומדווחת באתר האינטרנט שלה כי "הנכסים, המערכות וצוות ההקמה של ה-NDC הגיעו מארגון WA". בנוסף לכך, הקרן מדווחת כי בשנת 2004, 412 אלף דולר מתקציבה הגיעו ישירות מארגון WA.

אם ל-NDC יש ריח וצבע אירופי ופלסטיני, מ-WA כבר נודף ריח עז של טרור ערבי. ארגון WA קשור ישירות למדינות ערב ולארגונים תומכי טרור. חלק גדול מהמימון של WA מגיע ישירות ממדינות ומקרנות ערביות.

WA הוא ארגון לא ממשלתי שנוסד בשנת 1983. מטרתו הרשמית היא ביסוס חברה פלסטינית בת קיימא, אולם בפועל אחד המממנים המרכזיים של הארגון הוא הבנק האיסלאמי לפיתוח (IDB) וקרן הבת שלו אל-אקצא. שמה של הקרן אכן מלמד על מטרותיה, שאחת הבולטות שבהן היא תמיכה במשפחות שהידים ושמירה על הזהות הערבית-איסלאמית של ירושלים.

 

"נגד ליברמן"

בשנים האחרונות תמכה קרן NDC בארגוני שמאל ישראליים בהיקף של מאות אלפי דולרים. בין הארגונים שקיבלו תרומות על פי דיווחי הקרן נמצאים בצלם, שוברים שתיקה, רופאים למען זכויות אדם, המוקד להגנת הפרט, במקום, יש דין וקו לעובד.

מארגון בצלם נמסר בתגובה: "NDC הוא גוף להעברת כספים שייסדו ממשלות שווייץ, שבדיה, הולנד ודנמרק והוא מעביר כספים בין היתר לארגון בצלם. פעילותו של הארגון חוקית לחלוטין ובצלם מדווח, כפי שדורש החוק, על כל הכספים המועברים אליו מממשלות אלו באמצעות גוף זה. אם לאנשי אם תרצו יש טענות ומענות, הם מוזמנים לפנות למשטרת ישראל ולבקש לחקור את הנושא ולרשם העמותות".

מארגון במקום נמסר: "NDC הוא גוף המעביר תרומות מארבע מדינות ידידותיות: שבדיה, שווייץ, הולנד ודנמרק. התרומות מועברות באופן רשמי ובשקיפות מלאה, תוך דיווח לרשם העמותות".

שוברים שתיקה: "כנראה ששר החוץ, שהעולם המערבי כבר מתייחס אליו כאל אישיות בלתי רצויה, החליט להפוך את מדינת ישראל כולה למצורעת ולחרב את יחסיה עם שווייץ, דנמרק, הולנד ושבדיה. שוברים שתיקה מקבל תרומות אך ורק ממדינות ידידותיות, ואם שר החוץ והממשלה רוצים להופכן למדינות אויב יש להם כלים דיפלומטיים לעשות כן".

יש דין: "כל מקורות המימון של הארגון שקופים ומפורסמים בהתאם לדרישות החוק. הארגון פועל על פי החוק הישראלי, ומחזיק באישור על ניהול תקין מרשם העמותות".

המוקד להגנת הפרט: "ארבע מדינות אירופיות ידידותיות לישראל, בחרו להעביר תרומות למוקד להגנת הפרט באמצעות צינור ששמו NDC. כל הצגה אחרת של עובדות פשוטות אלה היא ניסיון נואל להציג את הארגון באור שלילי".

קו לעובד: "הופנינו אל קרן NDC לקבלת תרומה על ידי ארבע מדינות אירופיות: שווייץ, שבדיה, הולנד ודנמרק. מעבר לכך, איננו יודעים על כל קשר אחר של הקרן ואנו סבורים שאפשר לסמוך על המדינות הללו המקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל".

רופאים לזכויות אדם: "אנחנו שמחים להיעזר בכל מי שמוכן לסייע כנגד אנשים מסוגו של אביגדור ליברמן".

פרסומים אחרונים:

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית עזרו לנו להמשיך לדאוג ללוחמים ולכיתות הכוננות: https://imti.org.il/project/63715/ הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של אם תרצו Please enable JavaScript to view

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן