שינוי כיוון תכנית להחזרת המדינה למסלול

המסמך מציע מספר רב של צעדים ב11 נושאים קריטיים בעלי חשיבות קיומית למדינת ישראל.

שתפו:

 

לנייר העמדה המלא לחץ כאן:

 

תנועת אם תרצו הפיצה הבוקר נייר עמדה חדש ומקיף תחת הכותרת "שינוי כיוון – מחזירים את ישראל למסלול התקין".

זהו מסמך המדיניות הראשון של התנועה מאז הקמתה אשר אינו עוסק בנושא ממוקד, אלא מציע מספר רב של צעדים ב11 נושאים קריטיים בעלי חשיבות קיומית למדינת ישראל.

בין היתר, נייר העמדה מציע צעדים בתחומי המשפט, החתרנות המדינית הזרה, הלאומנות בקרב ערביי ישראל, לוחמה בטרור, חיזוק ההתיישבות ברחבי הארץ, חיזוק הציונות באקדמיה ועוד.

נייר העמדה ייחודי בכך שאינו מציע רק פתרונות, אלא גם את הדרך להגשימן באמצעות תכנית סדורה ומדורגת בת מספר שלבים ובה תעדוף ברור.

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, מחבר המסמך, הסביר על המסמך:

"מדינת ישראל זקוקה לשינוי כיוון דרמטי ולתיקון יסודי של כלל המערכות שלה. אבל כשמדברים על צעדים לשינוי, הבעיה המרכזית היא שהם מתורגמים בדרך כלל למספר שינויים אותם רוצים לבצע בו זמנית, ובכך יוצא "תפסת מרובה לא תפסת". כי הציפיות בשמים והצעדים הראשונים נראים קטנים מדי.

לאור זאת, האתגר הראשון והמרכזי בו יש לטפל הוא ריסון האקטיביזם השיפוטי בבג"ץ וגם זאת יהיה אפשר להתחיל רק עם העברת פסקת התגברות תחילה. רק פסקת התגברות תפתח את החסמים המרכזיים המונעים מהמדינה להתקדם. בלעדיה לא יתקיימו שום שינויים. לא במערכת המשפט ולא במערכות אחרות.

לאחר העברת פסקת התגברות במודל של רוב רגיל, ניתן יהיה להתקדם הלאה, ולעסוק בחתרנות הזרה של ארגוני התעמולה הממומנים בידי ממשלות זרות כתנאי שני.

בעשור האחרון, כל ניסיון לשנות ולו פסיק קטן באתגריה הגדולים של המדינה, נתקל במסעות לחץ ציבוריים, נגד הציבור ונגד נבחריו, אשר יצרו תחושת לחץ בינלאומי וחרדה פנימית. כך נכשלה המדינה בטיפול בבניה הבלתי חוקית בנגב, בהחזרת המסתננים לביתם, בפינוי לאן אל אחמר וכך גם נשחקה מדיניות הלחימה בטרור.

רק הטלת מיסוי כבד על מאות מיליוני היורו המושקעים כאן בארגוני התעמולה, הרחקתם משיתופי פעולה עם מערכות המדינה והגברת הפיקוח עליהם תביא למצב של נורמליות ציבורית ותאפשר למדינה לחזור לשפיות.

לאחר השלמת שני הצעדים הראשונים, דהיינו פסקת התגברות וריסון החתרנות הזרה, תוכל ישראל לחזור להתחיל לתפקד כמדינה מתוקנת המסוגלת להתמודד עם אתגריה. בלי שני אלו, כלום לא יקרה.
לאחר מכן יהיה נכון לפעול רק לפי סדר הדברים המובאים בנייר העמדה- "שינוי כיוון".

 

לנייר העמדה המלא לחץ כאן:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

חייבים לסגור את אל ג'זירה

תגידו, ידעתם שבזמן שפעילי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר – משרדי הארגון ממשיכים לפעול מתוך ירושלים? לא מאמינים? בשבועות האחרונים בדקנו וגילינו שיש שני משרדים לאונר"א בירושלים, גם בכפר עקב וגם בגבעת התחמושת!

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן