פעילות של השייח' המסית ראדד סלאח

אגף המחקר בערבית של תנועת אם תרצו עושה סדר ומעדכן בזמן כשכוחות הביטחון סורקים את השטח – השייח' המסית ראאד סלאח בסבב פגישות בנגב

שתפו:

כשכוחות הביטחון סורקים את השטח – השייח' המסית ראאד סלאח בסבב פגישות בנגב

אגף המחקר בערבית של תנועת אם תרצו עושה סדר ומעדכן:

"בזמן שכל זרועות הביטחון ממוקדים בתפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע-טבח באלעד, ערך המחבל, העבריין המורשע שייח' ראאד סלאח שרשרת ביקורים בישובים הבדואים בנגב: לקייה, רהט, עראקיב, כסייפה וערערה.

השייח' המסית מנצל את חופש התנועה שלו בשטחי ישראל בכדי להעביר מסרים של חמאס לתומכיה בכפרים בנגב.

בזמן שבחמאס מנסים להרחיק את האש מעזה, ביקורים כאלה לא רק משמשים להעברת מסרים, אלא מהווים חלק ממאמצי החמאס לעודד, גם אם בעקיפין, את רצף הפיגועים בשטחי ישראל המבוצעים על ידי ערבים בישראל, או לכל הפחות אזרחי הרש"פ שגרים ביו"ש.

בחמאס מתחלק ל-4 חלקים מרכזיים:
1. חמאס עזה.
2. חמאס חו"ל.
3. חמאס יו"ש.
4. חמאס בשטחי ישראל. השייח' ראאד סלאח הוא הממונה על תיק חמאס או מפקדת חמאס ישראל.

ראאד סלאח אלמנט מאוד מרכזי במאבק של חמאס נגד ישראל. הוא איש הקשר ואיש מפתח ומנהיג שדרכו אפשר לקדם אג'נדה מקיפה של חמאס.

כוחו המרכזי של סלאח הוא שטיפת המוח וההסתה המסתמכת על הדת (הקוראן). ראאד סלאח לא מקדם אג'נדה לאומית אלא אג'נדה דתית-פוליטית-מסולפת. בסוגיה הזו ישראלים מתבלבלים.

כשרואים את ראאד סלאח מחובק עם איימן עודה ב"תהלוכת השיבה" וכשהוא משתתף בתהלוכות ואירועים, המטרה היא יחסי ציבור: לחזק ולשלב בין האג'נדה הדתית והאג'נדה הלאומית כדי לחזק את כוחו ואת החמאס בשטחי ישראל.

תזמון הסיור בנגב ורצף הפגישות בכפרים ביום שבת אינו מקרי. לאחר פיגוע קשה ומרדף אחר מחבלים נמלטים המשטרה וכוחות הביטחון עסוקים, כשתשומת ליבם ממוקדת עשרות ומאות קילומטרים מהנגב. הסיור לא תוכנן על ידי ראאד סלאח בלבד, אלא בהתייעצות ואולי הנחיה מחמאס עזה וחמאס חו"ל למועצת השורא של התנועה האסלאמית."

חוקר בכיר באגף הערבית מוסיף כי לתחושתו יתכן שכל המהלך תואם עם יחיא סינוואר, ויתכן כי במהלך הפגישות העביר את דבריו והנחיותיו של סינאוור.

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן