אם תרצו לנציב שירות המדינה: על מחלקת המשמעת בשירות המדינה חלה החובה לנקוט בהליכי משמעת מחמירים נגד עובדי מדינה ששבתו בשביתה הפוליטית של ועדת המעקב העליונה בחודש מאי

שתפו:

בחודש מאי האחרון, ימים בהם התקיימו פרעות של ערבים נגד שכניהם היהודים, הורתה ועדת המעקב של ערביי ישראל על קיום שביתה כללית, שביתת מחאה פוליטית בתאריך 15.08.2021. על פי פרסומים באמצעי התקשורת בין השובתים נמנו גם עובדי מדינה.

 

לאור זאת, פנה האגף המפשטי של תנועת אם תרצו בחודש יוני לנציבות שירות המדינה בבקשה לברר ולנקוט בהליכי משמעת מחמירים נגד עובדי מדינה שלקחו חלק בשביתה הפוליטית הזו. זאת לאור העובדה כי שביתה פוליטית אינה מוגנת ויש בה משום עבירת משמעת, לכל הפחות של אי קיום המוטל על עובד מדינה לפי סעיף 17(2) לחוק שירות המדינה (משמעת), תשכ"ג-1963, ואפשר אף עבירות של התנהגות בלתי הולמת 17(3) ופגיעה במשמעת 17(1).

 

זאת ועוד, השביתה שהיא המשך למסורת של שביתות שנוקטת הנהגה ערביי ישראל מראשית ימי המנדט הבריטי. באופן מסורתי שביתות אלו "מלוות" בהתפרעויות אלימות המכוונות נגד יהודים וניכר כי כוונתם של יוזמי השביתה היא לייצר מסגרת כאוטית שתאפשר את אותן התפרעויות אלימות. אם אכן זהו המצב, הרי שמדובר במקרה חמור אף יותר שכן אין זו בלבד שביתה פוליטית שאינה קשורה למקום העבודה, אלא גם מתן גיבוי למסר החותר תחת הלגיטימיות של מדינת ישראל ונקיטת צעדים אלימים.

 

על כן ביקשו באגף המשפטי של תנועת אם תרצו לפתוח בחקירה רוחבית על מנת לבדוק את נסיבות ההיעדרות של כל עובדי המדינה אשר נעדרו מעבודתם ב-18.5.21 ולנקוט הליכי משמעת מחמירים כנגד כל עובד אשר יימצא כי לקח חלק בשביתה הלא חוקית.

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן