דוח 'אם תרצו' חושף: האו"ם מממן ארגונים אנטי ישראלים, חלקם בעלי קשרים לארגוני טרור

דו"ח חדש של תנועת "אם תרצו" חושף התנהלות בעייתית במיוחד של ארגון האומות המאוחדות (האו"ם) ולפיה הוא מממן ארגוני BDS אשר לחלקם קשרים עם ארגון הטרור "החזית העממית"

שתפו:

על פי הממצאים, בין השנים 2016 עד 2020, סיפק האו"ם לפחות 40 מיליון דולר במימון לארגונים לא-ממשלתיים פלסטינים קיצוניים המקדמים חרמות על מדינת ישראל (BDS), פועלים נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים וכן הם בעלי קשרים עם ארגוני טרור.

המימון העיקרי של האו"ם היא ארה"ב אשר מספקת לאו"ם מימון שנתי של יותר מ- 2 מיליארד דולר. במילים אחרות, ארה"ב הופכת להיות מממנת לאו דווקא-מודעת, של רשת ארגונים לא-ממשלתיים פלסטינים קיצוניים זו שכל תכליתם לפעול נגד קיומה של מדינת ישראל ולקדם BDS נגד ישראל. תנועה שהוצאה מן החוק ב-30 מדינות שונות בתוך ארה"ב. על פי הדו"ח, 22% מתקציב הליבה של האו"ם ו- 25% מתקציב "שמירת השלום" שלו נתרמים ע"י ארה"ב. בשנת 2020 לבדה, התמיכה הגיעה לסדר גודל של 704 מיליון דולר מתוך תקציב הליבה בסך 3.2 מיליארד דולר של האו"ם, וסך מוערך של 1.6 מיליארד דולר מתוך תקציב שמירת השלום של האו"ם לשנים 2020-2021. יתר עך כך, ארה"ב גם מספקת מאות מיליוני דולרים במימון לסוכנויות או"ם אחרות, לרבות ארגון הבריאות העולמי, ארגון המזון והחקלאות והסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. למרות משימתו המקורית של האו"ם לתחזק "שלום וביטחון בינלאומיים", במציאות הארגון משתמש בסכומי עתק מתוך תקציבו מרובה מיליארדי הדולרים על מנת לתקוף מדינה חברה אחת: ישראל.

תנועת אם תרצו פנו בימים האחרונים לגורמים אמריקאים בבקשה שמתוך התקציב שהממשל מעביר לאו"ם, הם לכל הפחות יקזזו את הכספים אשר מקצה האו"ם לארגוני ה-BDS, חלקם כאמור מזוהים עם ארגונים המוכרזים בארה"ב כארגוני טרור.

על פי דוח "אם תרצו", החל משנת 2016 ועד 2020 סיפק האו"ם לפחות 40 מיליון דולר במימון ארגוני תעמולה לא-ממשלתיים פלסטינים המקדמים חרם, מניעת השקעות ועיצומים ( Boycott, Divestment and Sanctions – BDS) ושהם בעלי קשרים הדוקים עם ארגוני הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין (Popular Front for the Liberation of Palestine – PFLP) וחמאס, שכל מטרתם היא להשמיד את מדינת ישראל
כל זאת כאמור העביר בית הנבחרים האמריקני החלטה נגד ה- BDS ברוב מוחץ ועד היום למעלה מ- 30 מדינות מאוחדות העבירו חקיקה נגדית ל- BDS.
על פי ממצאי דוח "אם תרצו" עולה כי 19 ארגונים לא-ממשלתיים פלסטינים קיצוניים קיבלו מימון מהאו"ם במהלך השנים 2016 עד 2020. מתוך אותם 19 ארגונים לא-ממשלתיים, שמונה מתוכם בעלי קשרים לארגוני טרור. למעשה, על-פי הסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי (United States Agency for International Development), שניים מהארגונים – איחוד ועדות העבודה החקלאיות (Union of Agricultural Work Committees – UAWC) ואיחוד ועדות הבריאות (Union of Health Work Committees – UHWC) – הם זרועות החקלאות והבריאות של ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין (PFLP). הארגונים הלא-ממשלתיים הנותרים מקדמים כולם את תנועת החרם (BDS), אשר כפי שצוין לעיל, מהווה הפרה ישירה של אמונות וערכי ארה"ב.

יתר על כך, האו"ם מממן את הארגונים הלא-ממשלתיים האנטי-ישראלים הללו באמצעות שלוש סוכנויות עיקריות: משרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים (United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs – UN OCHA), תכנית הפיתוח של האו"ם (United Nations Development Programme – UNDP), וקרן החירום הבינלאומית של האומות המאוחדות לילדים (United Nations Children's Fund – UNICEF).

על אף כי האו"ם מתחזק רשימה מקיפה של כל התרומות שהוא מקבל ומדווח על רבים מהמענקים שלו. עם זאת הוא אינו שקוף לחלוטין בדיווח המימון המוענק על-ידו לארגונים פלסטינים.

הדבר בולט במיוחד במקרה של משרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים (United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs – UN OCHA), אשר לעתים קרובות מותיר את "השותפים ליישום" המקבלים את המימון להוציא לפועל בעצמם את התכניות. הדבר יוצר מצב שבו מימון בשווי מיליוני דולרים אינו מחויב במתן דין וחשבון.

במספר מקרים, משרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים (OHCA) ציין את השותפים ליישום, אולם נמנע מלהזכיר כמה כל אחד מהם קיבל. במקרים שכאלו הערכנו את סך-כל המענק על-ידי חלוקת סכום המענק במספר הארגונים הרשומים כשותפים ליישום. לדוגמא, אם מענק מטעם OHCA בסך 500,000 דולר חולק לחמישה שותפים מיישמים, דיווח על מימון של 100,000 דולר לכל שותף ליישום.

על פי המלצות של המחקר של "אם תרצו", יש לפעול בכמה גזרות כדי להמשיך את המציאות האבסורדית. בראש ובראשונה יש להטמיע חקיקה מקבילה ל"חוק טיילור פורס" ביחס לאו"ם.

חוק טיילור פורס, אשר נחתם בחוק על-ידי הנשיא דונלד טראמפ במרס 2018, מחייב את ארה"ב לעצור את סיועה לרשות הפלסטינית כל זמן שזו ממשיכה לשלם קצבאות ליחידים או לבני משפחותיהם של יחידים אשר ביצעו מעשי טרור. את חוק זה יש להשית על האו"ם כל עוד הוא ממשיך לממן ארגוני תעמולה בעלי קשרים לקבוצות טרור, המקדמים את תנועת החרם (BDS), ואשר משדלים גופים בינלאומיים נגד ישראל. בנוסף יש להגביר אתה השקיפות באו"ם בכל הנוגע למימונו ארגונים לא-ממשלתיים וכן למנוע העברת כספים לארגונים בעלי קשרים לארגוני טרור.

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר כי: "מאז הקמתה של מדינת ישראל, כמעט בכל אירוע אסטרטגי לקיומה, בחר האו"ם להפנות לה גב. לאחר מלחמת העצמאות הוא אישר הקמת סוכנות פליטים מיוחדת לערבים שברחו מן הארץ (אונר"א) ועד היום היא מממנת אותו ובכך מנציחה את הסכסוך. לאחר מלחמת יום הכיפורים בחר האו"ם לכנות את הציונות תנועה גזענית ומאז ועד היום היא המדינה המגונה והמוכפשת ביותר במוסד הזה- יותר מכל מדינה אחרת בעולם, למרות שהיא מספקת יותר זכויות אדם ואזרח לכלל תושביה ואזרחיה מרוב מדינות העולם גם יחד.

כעת אנו חושפים שהמוסד הצבוע הזה גם מממן ארגוני תעמולה אנטי ישראליים שלחלקם קשרים עם ארגוני טרור- הדבר הזה הוא בלתי מתקבל על הדעת. אך בגלל שמדובר במוסד צבוע ובמידה רבה אנטי ישראלי, שלא לומר אנטישמי, אין לנו צפיות שהוא ישנה את דרכו אלא פונים לגורם הידידותי ביותר שיש למדינת ישראל שהוא גם המממן העיקרי של האו"ם- ארה"ב ומבקשים מן הממשל האמריקאי, לא לקחת חלק בשערורייה הזו ולקזז מכספי התרומות שלה את הכספים שהארגון מעביר לאותם ארגונים בזויים"

 

קראו עוד

בישראל היום > לחצו כאן

בחמ"ל > לחצו כאן

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן