ניצחון בבית המשפט המחוזי: "אם תרצו" תזכה לפיצויים מסימה קדמון וידיעות אחרונות

שתפו:

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אמש (א') את הערעור מטעם ידיעות אחרונות והפרשנית הפוליטית סימה קדמון, על פסק הדין שחייב אותם לפצות בסכום כולל של 125 אלף שקלים את תנועת "אם תרצו" ודוברהּ, בגין שני פרסומים של לשון הרע.

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת אביגיל כהן, חייבה גם את ידיעות אחרונות וקדמון לשאת בהוצאותיהם של "אם תרצו" ודוברה בגין הערעור בסך 10,000 ₪.

הערעור נסוב על פסק דינה של השופטת רונית פינצ'וק-אלט מבית משפט השלום בתל אביב, שנדרשה לפרסומים שראו אור בידיעות אחרונות ב-2017, בקשר למכתב מחאה ששיגרו הורים שכולים לשרת התרבות דאז, מירי רגב. בפרסום הראשון נטען כי "אם תרצו" אחראית להתחזות לארגון שמאל רדיקלי ובדרך זו פנתה בעצומה לשרה.

הפרסום השני כלל האשמות אישיות חמורות כלפי דובר "אם תרצו", שקדמון טענה כי היה אחראי ל"מכתב מדומה / מומצא" בשמן של משפחות שכולות, שלא הייתה לו כל אחיזה במציאות.

את החלטתה לדחות את הערעור, נימקה השופטת כהן, בין היתר, בקובעה כי "בית משפט השלום קבע על סמך הראיות שהוצגו בפניו כי שני הפרסומים כוללים עובדות שאינן אמת (…) אני סבורה כי בנסיבות שבהן עיתונאי מציג גרסה של 'פורום המשפחות השכולות' ולפיה מכתב של "אם תרצו" "הומצא" וכלל לא נשלח מכתב לשרת התרבות… היה מקום לפנות בבקשה לתגובה לתובעים ולא רק 'להסתמך' על פרסומים אחרים".

עו"ד גיא צברי, שייצג בתיק את תנועת "אם תרצו" ודוברה, הביע שביעות רצון מפסק הדין והוסיף: "מדובר בערעור שלא היה מקום להגישו. ניתן אך להביע צער, כי ידיעות אחרונות והגב' קדמון העדיפו לנסות ולקבל מבית המשפט הכשר להתנהלותם המקוממת, במקום להפיק את הלקחים המתבקשים. מדובר בשחקנים מרכזיים בתקשורת הישראלית, שהמינימום שמצופה מהם הוא להימנע מפרסום טענות חמורות חסרות שחר, מקל וחומר מבלי לקבל את תגובת מושא הפרסומים טרם הורדתם לדפוס".

לכתבה בערוץ 7 > לחצו כאן

לכתבה באייס > לחצו כאן

לכתבה בחדשות 0404 > לחצו כאן

פרסומים אחרונים:

עולים לירושלים – דורשים ניצחון!

לתרומה למימון ההפגנה עולים לירושלים ודורשים ניצחון! זה תלוי רק בנו. אין לנו ארץ אחרת.אם נשב בבית – החמאס ינצח!ביום חמישי עוזבים הכל ויוצאים לדרוש

פרויקטים אחרונים:

חייבים לנצח את חמאס, רפיח עכשיו!

עם ישראל לא יסכים לקבל כניעה מול חמאס! אנו מרגישים סכנה קיומית למדינה שלנו כאשר המהלך ברפיח מתעכב והקבינט שוקל לאפשר לחמאס לשוב לצפון הרצועה.

חייבים לנצח את החמאס

יעד גיוס 0 הסכום שגויס עד עכשיו הצטרפו למאבק 0% תרמו לנו ותקבלו מאבק בלתי מתפשר עד הניצחון! זוהי שעה מכריעה לעם ישראל, חייבים לדרוש

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן