לקראת הדיון הבוקר בחוק יסוד הלאום נתלו שלטי ענק מחוץ לבג"ץ: "בג"ץ: הגנה על מחבלים- כן. מדינה יהודית- לא."

בשלטים שנתלו על הגשר המוביל לבית המשפט העליון נכתב "בג"ץ: הגנה על מחבלים- כן, מדינה יהודית-לא!" וכן "אין לבג"ץ זכות לדון בחוק הלאום!"

שתפו:

לקראת הדיון על חוק יסוד הלאום, פעילי תנועת "אם תרצו" תלו הבוקר (ג') שלטים מחוץ לבג"ץ המבקשים לשפוך אור על מעורבותם חסרת הפרופורציות של שופטי העליון בכל רבדי החיים בישראל.

בשלטים שנתלו על הגשר המוביל לבית המשפט העליון נכתב "בג"ץ: הגנה על מחבלים- כן, מדינה יהודית-לא!" וכן "אין לבג"ץ זכות לדון בחוק הלאום!"

השלטים מצטרפים לגל מחאה נרחב אותו הובילו בימים האחרונים בתנועת "אם תרצו" בנוגע למעורבות בג"ץ בנושא חוק הלאום. בין השאר הושק אתר "הכר את השופט" החושף את פסיקותיהם השנויות במחלוקות של השופטים, לאחר לחץ ציבורי של התנועה אושר שידור חי של הדיון עצמו וכן אתמול שוחרר סקר מיוחד לרגל הדיון שחשף כי רק 6% מהאזרחים נותנים אמון מלא בשופטי העליון וכמחצית מעוני הסקר סוברים כי אין לבג"ץ סמכות לדון בחוק הלאום.

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר כי: "שופטי בג"ץ הפכו להיות ממשלת על בה הם קובעים את כלל המדיניות של מדינת ישראל. הגיע זמן שאותם פוליטיקאים בגלימות יפסיקו להתערב עד צוואר בכל הנעשה כאן ללא סמכות וללא חוק. פה זה לא איראן. הציבור בישראל לא מעוניין שקליקה משפטית תקבע במקום נבחריו את עתידה של המדינה ואת אופיה. זה אינו החזון הציוני."

לקראת הדיון על חוק הלאום הקימו פעילי אם תרצו מייצג מחאה על כך שבג"ץ הופך את ישראל לרפובליקת בננות.
שכן לשופטי העליון אין סמכות חוקית לדון ובוודאי לא לפסול חוקי יסוד.

במהלך המחאה חילקו פעילי "אם תרצו" בננות לעוברים ולשבים כדי להמחיש עד כמה בג"ץ מנותק מהמציאות ומחשיב עצמו כממשלת על כל יכולה.

במקביל, החזיקו פעילי 'אם תרצו" שלט ובו יושבים שופטי בג"ץ ולראשם גלביות וטארבושים, כפרפרזה לכך ששופטי בג"ץ מתנהגים כמו מועצת שומרי החוקה של משטר האייתולות באירן העומדים מעל נבחרי הציבור הדמוקרטיים.

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר: "עצם הדיון היום בחוקיותו של חוק יסוד הלאום פוגע באופן חמור בעיקרון הפרדת הרשויות, בשלטון החוק וביסודותיה הדמוקרטיים של המדינה. כעת הם מבקשים גם לדון בנשמת אפה- אופיה הדמוקרטי. מדובר בדיון ללא סמכות ההופך את ישראל לרפובליקת בננות ולא למדינה מתוקנת. אנו מצפים מנבחרי הציבור להדגיש במערכת הבחירות הקרובה את החשיבות להחזיר את האיזון לרשויות וביחוד לאזן את בג"ץ".

 

קראו עוד כתבות על המחאה

חדשות 12 > לחצו כאן

צ'אט הכתבים חדשות 12 > לחצו כאן

אתר וואינט > לחצו כאן

אתר וואלה > לחצו כאן

אפליקציית חמ"ל > לחצו כאן

ערוץ 20 > לחצו כאן

ערוץ 7 > לחצו כאן

רדיו קול חי > לחצו כאן

חדשות 0404 > לחצו כאן

 

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

חייבים לסגור את אל ג'זירה

תגידו, ידעתם שבזמן שפעילי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר – משרדי הארגון ממשיכים לפעול מתוך ירושלים? לא מאמינים? בשבועות האחרונים בדקנו וגילינו שיש שני משרדים לאונר"א בירושלים, גם בכפר עקב וגם בגבעת התחמושת!

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן