סופה של האמת לצאת לאור: ניצחון בתביעת הדיבה נגד סימה קדמון וידיעות אחרונות

ביום שלישי פרסם בית המשפט השלום בתל-אביב את פסק הדין בתביעת הדיבה שהגשנו נגד ידיעות אחרונות והפרשנית סימה קדמון

שתפו:

ביום שלישי האחרון (30/6) פרסם בית המשפט השלום בתל-אביב את פסק הדין בתביעת הדיבה שהגשנו נגד ידיעות אחרונות והפרשנית סימה קדמון.
ב-2017 חברי פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות אותם אנו מלווים מיום הקמתם ביקשו למחות נגד המימון הציבורי לסדרה הדוקומנטרית "מגידו" שעשתה יחסי ציבור למחבלים הכלואים בישראל.

המשפחות השכולות פנו לשרת התרבות דאז מירי רגב במכתב בדרישה להפסיק את הזרמת הכספים. ב"ידיעות אחרונות" האשימו כי אנחנו ודובר התנועה פחות או יותר המצאנו מחאה ומכתב שלא קיים ואף כתבנו אותו בעצמנו, כאילו שהמשפחות השכולות אינן קיימות.

הפרשנית סימה קדמון אף תקפה בחריפות את הדובר שלנו באופן אישי והאשימה אותו בהמצאה של "מכתב מדומה" שנשלח לשרה רגב ומתיימר להיות מטעם משפחות שכולות.

על כך, תבענו אותם בבית המשפט.

השופטת פינצ'וק-אלט קבעה: "אינני מקבלת טענה זו של הנתבעים, הן באשר לכך שהמכתב הוא מטעם "אם תרצו" והן באשר לכך שהתובעים יצרו זהות בינם לבין כותבי המכתב, או כי מדובר באי דיוק שאין בו "דיבה". לא הוכחה כלל מעורבותה של "אם תרצו" במכתב".

השופטת גם ביקרה את "ידיעות אחרונות" וסימה קדמון שלא טרחו לפנות אלינו כדי לקבל תגובה לפני הפרסומים שלהם ואף ציינה: עיתונאית וותיקה, אשר כשלה בכך שפרסמה עובדות מבלי לפנות למי שברור כי ייפגע מהפרסום, ואשר אילו הייתה פונה לקבלת תגובה, הייתה מגלה את הדברים שנעלמו מעיניה, ולא עוד אלא שהעיתון שבו היא עובדת כבר קיבל פנייה של אותם נפגעים מפרסום דומה, ואף נתן לתגובה זו פרסום מסוים, מבקשת להטיל את האחריות לתקלה שנפלה אצלה, על הנפגע, ששם לפניה מכשול. כל זאת במקום לפרסם תיקון כהלכתו, ולקבל את האחריות על התקלה שנפלה אצלה".

ולסיכום העניין נאמר כי על כלי התקשורת לדעת כי ההיצמדות לאמת היא דבר חשוב ביותר בכל מדינה דמוקרטית. תנועת אם תרצו תמשיך ללוות את המשפחות השכולות של "פורום בוחרים בחיים" במאבקם נגד הטרור.

רוצים לתמוך בעשיה שלנו למען עם ישראל, למאבק בטרור ולמען הצדק? תרמו עכשיו: 

קראו עוד על הניצחון שלנו:
הארץ > לחצו כאן
בחדרי חרדים > לחצו כאן
רדיו ללא הפסקה > לחצו כאן
ערוץ 7 > לחצו כאן
העין השביעית > לחצו כאן
הידברות > לחצו כאן
כיפה > לחצו כאן
אקטואליק > לחצו כאן

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן