חשיפת הקלטות של פעילי אם תרצו באירוע במקלט ציבורי של עיריית באר שבע: השוואת טייסי צה"ל למחבלים, האשמת מדינת ישראל בטבח בפלסטינים וסיפור על הברחת זרע של אשת מחבל

העירייה החליטה לסגור את המקום, בית המשפט המחוזי פסק להרחיקם, אבל עריצות בג"צ החזירה את השתולים לבאר שבע.

שתפו:

תקציר:

העירייה החליטה לסגור את המקום, בית המשפט המחוזי פסק להרחיקם, אבל עריצות בג"צ החזירה את השתולים לבאר שבע.
כך במקלט עירוני התקיים אירוע הזדהות עם מחבל מתועב שרצח את החייל משה תמם הי"ד.

חותמים עכשיו ודורשים את ניקוי האורוות: https://savedemocracy.og-en.co.il/

ארגון השמאל הקיצוני "פורום דו-קיום" קיים אירוע המזדהה עם מחבלים בהובלת אשתו של המחבל ווליד דקה שרצח את החייל משה תמם הי"ד.
כל זה, בלב באר-שבע במקלט ששייך לעירייה, כלומר במבנה שמוחזק בכספי ציבור, בניגוד לרצון העירייה.

העירייה רצתה לפנות את ארגון השמאל הקיצוני מהמקלט מזמן, אך בג"ץ אסר את הפינוי.

את הביזיון הזה היה אפשר לעצור על שופטים אחרים בבג"ץ. הצטרפו לעשרות אלפי הישראלים שדורשים ניקוי אורוות ושינוי שיטת בחירת שופטי בג"ץ.

_

לכתבה בחדשות 13 > לחצו כאן

*במקלט ציבורי של עיריית באר שבע: השוואת טייסי צה"ל למחבלים, האשמת מדינת ישראל בטבח בפלסטינים וסיפור על הברחת זרע של אשת מחבל*

פורום דו קיום בנגב קיים ביום ד' בשבוע שעבר במקלט ציבורי בבאר שבע אירוע בו התארחו אשת השמאל הקיצוני ד"ר ענת מטר מאוניברסיטת תל אביב וסאנע דקה אשת המחבל וליד דקה אשר היה מעורב בחטיפתו ורציחתו של החייל משה תמם ז"ל בשנת 1984.

*כזכור לפני שנה, בג"ץ הפך החלטה של בית המשפט המחוזי שאישר לעיריית באר שבע להפסיק את פעילות הארגון במקלט הציבורי בעקבות הפרת החוזה והשימוש הפוליטי המתמשך במקלט.*

אל האירוע, הגיעו חברי תא "אם תרצו" באוניברסיטת בן גוריון אשר תיעדו את המפגש מעורר המחלוקת אשר עסק במצב המחבלים בבתי הכלא.

אשתו של דקה ציינה בפני השומעים על התנאים הייחודיים להם זוכים בעלה וחבריו בבתי הכלא:
"וליד עשה בכלא תואר ראשון, תואר שני ועוד תואר שני. הוא כתב ספר ועוד ספר ילדים. האסירים הפכו את בתי הכלא לאוניברסיטאות."

דקה סיפרה על מצבם של המחבלים היושבים בבתי כלא ומכנה אותם "אסירים ביטחוניים":
"אני לא אוהבת את המונח אסירים עם דם על היידים. אני לא עושה סימטריה אף פעם בין אלימות הכובש לאלימות של מי שנתון תחת הכיבוש."
*אשתו של דקה הפתיעה וציינה כי היא בהיריון מתקדם חודש השביעי שהחל דרך הברחת זרע של בעלה שנעשתה מבית הכלא. כאשר הקהל שמע על "בשורה " זו הוא מחא כפיים.*

ענת מטר התייחסה גם היא לנושא האסירים הביטחוניים ועולה מדבריה כי היא משווה בין מנהגי ישראל לבין הרוצחים אשר יושבים במוקעטה. לדבריה אנשים מגיעים עם דם על הידיים זה אלה שפותרים סכסוכים:
"האנשים שיושבים במוקטעה הם אנשים עם דם על הידיים וחלקם ישבו בכלא. זה גם אצלנו ככה. המצב לא סימטרי יש מצב שיהיה אדם שרצח הרבה אנשים ולא יישב בכלא."
*בסוף דבריה הגדילה לעשות מטר השוואה לכאורה בין טייסי חיל האוויר הישראלי לבין המחבלים.* היא ציינה כי סוגיית האסירים היא הכי חשובה ואין להפריד בין אסירים בטוחנים לבין הטייסים. לדבריה:
*"זה אומר שאתה שם קו ואני לא מתחיל להגיד עכשיו הטייס הזה פוצץ בית עם משפחה שהיה בה 8 ילדים והאיש הזה פלש והרג אישה בהיריון. אני לא סופר לך את החיילים שלך ואתה לא סופר את האסירים שלי."*

בסוף האירוע מישהי מהקהל ציינה כי ישנו אינטרס של מדינת ישראל להשמיד את העם "הפלסטיני". דקה הגיבה לדברים ואמרה בין השאר: "אנחנו נמשיך להילחם".

*מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר בתגובה כי:* "החלטת בג"ץ להפוך את ההחלטה הלגיטימית של עיריית ב"ש לא לאפשר שימוש פוליטי במתקני הציבור גרמו למצב אבסורדי שמקלט ציבורי של תושבי באר שבע מארח את מי שמנצלים אותו להסתה אנטי-ישראלית. מקלט ציבורי לא יכול לשמש במה לאשת מחבל שפל ולאשת אקדמיה מהשמאל הקיצוני אשר מצדדות במחבל שרצח את חייל צה"ל משה תמם ז"ל. אבסורד שארגון שעיקר מימונו מישויות מדיניות זרות מקבל תמיכה מכספי משלם המיסים.
אנו קוראים לעיריית באר שבע לא לחדש את החוזה עם פורום דו קיום ולא לאפשר להם לקיים פעילויות במימון ציבורי.
אני מצדיע לחברי תא "אם תרצו" באוניברסיטת בן גוריון אשר חשפו את המקרה המזעזע. אנו נמשיך להילחם נגד כל מי שמבקש לפגוע במדינת ישראל ובחייליה."

*ד"ר אורטל תמם, אחיינתו של החייל משה תמם מסרה כי:*
"המחבלים הם השולטים בבתי הכלא הישראלים.
הם הקובעים את החוקים ושב"ס מצייתים תמורת שקט.
המצב צריך לזעזע את כולנו – מדובר בצעדים ההופכים את הטרור כדאי ומשתלם, ויוצר את הקורבנות הבאים, שכולי תפילה שנצליח להציל.
אני קוראת לשר ארדן להחמיר במיידי את תנאי הכליאה, להפסיק את הקייטנה ולהפוך את חייהם בכלא לחיי מרורים – למען השקט של כל אזרחי ישראל."

__

עדכון 11/12 21:00

לכתבה הנוספת בערוץ 13

לאחר הפרסום של ההקלטות אמש בחדשות 13 לפיו אשתו של המחבל וליד דקה טוענת שהיא בהיריון ממנו, על אף שהוא מרצה מאסר עולם בכלא, ב"הארץ" פורסם ביום רביעי (11/12) ששב"ס העביר את דקה לבידוד בחשד שהבריח זרע מהכלא לאשתו לצורך טיפולי פוריות. עוד דווח כי הם דרשו ממנו לחתום על תצהיר הודאה שלא הבריח זרע מהכלא לאשתו, ובכך מודה שהיא בהיריון ולא ממנו – אך הוא סרב לחתום. לאסירים ביטחוניים אין זכאות לביקורי התייחדות בכלא.

"אגף המחקר של תנועת "אם תרצו" הצליח בשנים האחרונות לחשוף את תנאי הנוחות להם זוכים המחבלים בבתי הכלא הישראלים. אנו מקווים שחשיפת תא "אם תרצו" על אשת המחבל אשר נכנסה להריון תהיה אבן הראשה בהפסקת  ההטבות הניתנות למחבלים. אנו מברכים על ההחלטה לבודד את המחבל וקוראים לשב"ס לפעול בנחישות נגד מקרים אלה ולהתנות את ביקורי ילדי מחבלים שנולדו לאחר הכליאה רק לאחר בדיקת אבהות."

משב״ס נמסר:
שירות בתי הסוהר פועל באופן נחוש מדי יום כנגד כל ניסיון הברחה לתוך או מחוץ לכתלי בתי הסוהר. לא מוכר לנו שום נסיון להברחת זרע, במקרה ספציפי זה או בכלל, ואף מבלי להתייחס להיתכנות הביולוגית של הברחה כזו, מוטב שלא להאמין לכל טענה שעולה מצידן של משפחות של אסירים ביטחוניים מורשעים.
כל ההתנהלות מול האסיר הינה בהתאם לנהלים ולהחלטות היחידה ולא נפרט עליהם בכלי התקשורת.

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן