פעילי "אם תרצו" בטכניון מוחים נגד הרצאה של ארגון שמאל קיצוני

על הסטודנטים בפקולטה לרפואה הוטלה נוכחות חובה בהרצאה של ארגון השמאל הקיצוני שבכיריו תומכים בחרם על ישראל

שתפו:

ארגון השמאל הקיצוני "רופאים לזכויות אדם" יעביר היום (ג') שלוש הרצאות במסגרת "תכנית לימודי מבואות במערכת האינטגרטיבי" של הפקולטה לרפואה.
לסטודנטים נאמר מטעם ההנהלה, כי הנוכחות בקורס היא חובה, והיעדרות מהרצאה תחשב כחלק מהיעדרות הכללית מהשיעורים. הסטודנטים יאלצו לשמוע מפי ראשי הארגון הקיצוני ביניהם יהיו ענת לטוין מנהלת "מחלקת כלואים", הדס זיו מנהלת "תחום האתיקה והחינוך", ד"ר זואי גוטצייט "מנהלת מח' חסרי המעמד" ומנכ"ל הארגון רן גולשטיין בשורה של נושאים שנויים במחלוקת.

לאחר פרסום המקרה על ידי תא "אם תרצו" בטכניון ובעקבות פניות של סטודנטים רבים מהפקולטה שלחו פעילי "אם תרצו" מכתב לדיקן הפקולטה פרופ' אילון אייזנברג ובו הזכירו לדיקן כי ארגון "רופאים למען זכויות אדם" איננו ארגון א-פוליטי אשר עוסק אך ורק בענייני רפואה , מדובר בארגון פוליטי, קיצוני ובעל דעות שמאל אנטי-ציוניות מובהקות. ראשיו תומכים בגלוי בתנועה החרם (BDS) נגד ישראל, ואשר הוא בעצמו כארגון עוסק בדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל.

בתוך כך הוסיפו הסטודנטים כי על המוסד לבטל את ההרצאות המדוברות ובמידה ולא יבוטל, על המוסד לקיים לכל הפחות כנס מקביל המציג את העמדות האחרות בנושאים שעל סדר היום. אם לא יעשה כך, הרי שתיווצר בעצם אפליה אקדמית ומחשבתית וחריגה משמעותית מהחלטות מל"ג בנושא פוליטיזציה באקדמיה. במכתב נכתב כי במעשים של הפקולטה לרפואה יש הפרה של המוסד את החלטת המל"ג מ-2011 (ישיבת המועצה מס' 58 (493 – מיום 21.12.10) המצהירה מפורשות כי: "יש לדחות כל ניסיון לפוליטיזציה של האקדמיה".

בנוסף לכך, יזמה תנועת "אם תרצו" עצומת מכתבים שנשלחו לפקולטה לרפואה בטכניון בבקשה לביטול ההרצאות של ארגון השמאל הקיצוני "רופאים לזכויות אדם". נכון לכתיבת שורות אלה נשלחו כ-800 מכתבים במסגרת עצומה זו, שניתן להצטרף אליה בלחיצה כאן.

אופק דביר רכז תא "אם תרצו" בטכניון מסר כי: "לצערי זו לא הפעם הראשונה שהרצאה אנטי-ישראלית מובהקת מתעתדת להתרחש בין כותלי הטכניון, וסטודנטים מוכרחים להיות נוכחים בה. בשנה שעברה מנענו קיום הרצאה שעסקה ב"עליונות אזרחית" ו"אפרטהייד" בישראל, וב"גדה המערבית הכבושה" מפי פרופ' מוחמד ג'בארין. אנו קוראים לראשי המוסד לפעול באופן מיידי על מנת למנוע מקרים של פוליטיזציה חמורה באקדמיה."

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן