פסטיבל אנטי-ציוני במימון משלמי המיסים

דו"ח "אם תרצו": 80% מתקציב העמותה המפעילה את הפסטיבל בעל תכנים אנטי ציונים מגיע מכסף ציבורי

שתפו:

פסטיבל אנטי-ציוני במימון משלמי המיסים

לכתבה בישראל היום > לחצו כאן
דו"ח "אם תרצו": 80% מתקציב העמותה המפעילה את הפסטיבל בעל תכנים אנטי ציונים מגיע מכסף ציבורי

דו"ח חדש של אגף המחקר של תנועת "אם תרצו" בדק ומצא שעמותת "בית הגפן" הפועלת בחיפה ומקיימת באופן תדיר אירועים בעלי אופי אנטי-ציוני אשר מציינים את הקמת מדינת ישראל כפשע וחטא, קיבלה בשנים האחרונות יותר מ-60 מיליון ₪ מכספי ציבור.

בית הגפן הינה עמותה אשר הוקמה בשנת 1963 והפכה בשנים האחרונות לעמותה עירונית אשר לטענתה שמה לה כמטרה "להפעיל מרכז תרבותי וחינוכי שיקדם ערכי שותפות וכיבוד הזהויות של כל הדתות והתרבויות."

אך מנגד, ממצאי המחקר של "אם תרצו" מצאו כי בשנים האחרונות בית הגפן מקיים בתדירות גבוה אירועים בעלי אופי לאומני ערבי פלסטיני, אירועים אשר מקדמים שנאה, התבדלות ואף עלולים לעודד הסתה לאלימות וגזענות.

אגף המחקר של אם תרצו מצא עוד כי העמותה מקבלת מיליוני שקלים מדי שנה מכספי הציבור. בין השנים 2012-2017 העמותה קיבלה 11,540,387 ₪ ממשרדי הממשלה השונים (משרד החינוך, משרד התרבות והספורט והמשרד לביטחון פנים), ובנוסף בית הגפן קיבלה באותן השנים מעל ל-50 מיליון ₪ מעיירית חיפה.

בנוסף העמותה נהנית מכך שהמבנים בהם היא פועלת שייכים לעירייה והוקצו לשימוש העמותה ללא כל תמורה. בסך הכל בשנים האחרונות כ-80% מתקציב העמותה מגיע מכספי ציבור.

השבוע מפעילה העמותה את פסטיבל "ימי תרבות ערבית 2019 בסימן תרבות פלסטינית". מעבר לכך שמדובר בפסטיבל הממומן מכספי הציבור הישראלי לקידום הנרטיב והרעיון ה"פלסטיני", התכנים ואנשים המעורבים בפסטיבל עצמו שיהנו מכספי הציבור הישראלי, חותרים נגד מדינת ישראל.

המנהל האמנותי של הפסטיבל, רמי יונס הינו תומך בתנועת החרם על ישראל, תנועת ה-BDS, וכינה בעבר את אזרחי ישראל, אלה שכספם מממן את הפסטיבל בו הוא מועסק כמנהל אמנותי, נאצים.

בפסטיבל גם יופיע הזמר תאמר נפאר הידוע במסרים האנטי-ציוניים והאנטי-ישראלים שלו. בשיריו הוא משווה את ישראל לנאצים ("אתם דמוקרטיה? יותר כמו הנאצים"). בחלק אחר משיריו הוא מהלל את האינתיפאדה והרצון להביס את הציונות.

על פי בדיקת אגף המחקר של "אם תרצו", פסטיבל "ימי תרבות ערבית" שיתקיים בבית הגפן ממומן באופן ישיר על ידי כסף ציבורי. על פי הדוח הכספי של העמותה לשנת 2017 משרד התרבות והספורט העביר מעל ל-150,000 ₪ להפעלת הפסטיבל ועיריית חיפה עוד 50,000 ₪. סביר להניח שגם בשנה זו האירוע ממומן באופן דומה.

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" שערכה את הדו"ח, אמר: "הגיע הזמן שמדינת ישראל תפסיק להיות המדינה היחידה בעולם שמכריחה את אזרחיה לשלם לאנשים כדי לקדם חרם על מדינתם. לא יעלה על הדעת שמוסד עירוני, אשר קיבל בשנים האחרונות יותר מ‭60- ‬ מיליון שקלים מכספי משלמי המסים, יקיים פסטיבל המוקדש להאדרת תרבות של ישות העוינת את מדינת ישראל, שבשמה יצאו מחבלים למסעות רצח של אלפי ישראלים".‬

מכאן המקום להדגיש ולציין שזו זכותו של בית הגפן להוות חממה לאידיאולוגיה לאומנית פלסטינית קיצונית, כל עוד אין עבירות על חוקי המדינה והסתה לטרור ולאלימות יש לאפשר את מלוא חופש הביטוי לכלל הדעות המגוונות בחברה הישראלית. אולם כאשר 80% מתקציבו של המרכז מומן על ידי משלם המיסים נשאלת השאלה האם צריכה חברה לממן תעמולה הזורעת קיטוב בין האוכלוסיות המרכיבות אותה ותעמולה השוללת את זכות קיומה.

בדו"ח מפורטים דוגמאות נוספות לאירועים קיצוניים שהתקיימו על ידי העמותה וכן פירוט לגבי התקציב הציבורי שקיבלה העמותה בשנים האחרונות.

לדוח המלא:

http://bit.ly/beit-hagefen-2019

תחי ארגנטינה רמי יונס תומך בתנועת החרם1 רמי יונס תומך ברוגר רוטרס רמי יונס גנוסייד מימון ציבורי לפסטיבל 2017 מימון ציבורי בית הגפן 2017

פרסומים אחרונים:

הקרנת הסרט קרב אוויר לחברי אם תרצו

הקרנה מיוחדת לחברי אם תרצו 18:00 פתיחת שערים. 18:45 הענקת פרס לבמאי רועי הורנשטיין. 19:00 הקרנת הסרט 20:45 – פאנל בהשתתפות שי רוזנגרטן ורועי הורנשטיין

אירוע נטיעות ביישוב משכיות

אירוע נטיעות ביישוב משכיות בואו לנטוע לזכר גיבורי ישראל! הצטרפו למבצע נטיעות בצפון בקעת הירדן לזכרם של הגיבורים: אלחנן–אריאל קליין הי"ד, רב סרן יהודה כהן הי"ד,

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן