עתירה לוועדת הבחירות נגד פעילות ארגון "זזים" הנתמך על ידי הקרן לישראל חדשה

סיורים לחברון, הרצאות של ד"ר מוטי קידר, הרב חיים נבון, בן דרור ימיני ועוד.ביום חמישי ה-4/4 הגשנו עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד ארגון "זזים" בחשד למעורבות פסולה בבחירות לכנסת ה- 21 תוך כדי הפרה של החוק.

שתפו:

ביום חמישי ה-4/4 הגשנו עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד ארגון "זזים" בחשד למעורבות פסולה בבחירות לכנסת ה- 21 תוך כדי הפרה של החוק.
על פי בדיקת אגף המחקר והאגף המשפטי של "אם תרצו" 'זזים' ביצעו מספר הפרות על החוק ובין השאר פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט, אשר עולה החשד כי הוא מהווה עבירה על החוק, מאחר והוא כולל קריאה למימון וארגון הסעות לבוחרים ביום הבחירות הכנסת, דבר הנועד להשפיע על בוחרים להצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת או להימנע מלהצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת. יודגש כי ארגון זזים הודיע כי יתמקד בהבאת מצביעים בדואים בנגב.
על פי העתירה, שהוגשה על ידי עו"ד יעקב כהן ונשלחה ליו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר: "לא יכול להיות כי עמותה הממומנת על ידי תאגיד זר, תפעל להובלת מצביעים מסקטור מאוד מסוים -אשר נוטים להצביע למפלגות מצד אחד בלבד של המפה הפוליטית- בהסעות לקלפי והכל בניגוד גמור למטרות העמותה המדווחות באתר רשם העמותות ותוך אי רישום ודיווח כנדרש בדין למבקר המדינה."
על פי העתירה: "הדבר חמור עוד יותר לאור העבודה כי 'זזים' ממומנת ע"י על ידי תאגדי זר, 'הקרן לישראל חדשה' (ניו ישראל פונד) מס' חברה 560008179, בסך של 681,035 דולר אמריקאי."
לאחר שהעתירה הוגשה השופט מלצר הגיב לעתירה זו והסביר שבטרם הוא מתייחס לעתירה הוא מבקש שנבצע הודעה משלימה שהוגשה כבר ביום שישי.
ביום שני השופט מלצר הודיע שהוא קיבל את בקשת הליכוד להצטרף לעתירה שלנו ונתן לארגון זזים זמן להגיב.
לאחר תגובת זזים, הודיע השופט מלצר על דחיית העתירה מכוון שלא הוכחה עבירה על חוק מימון מפלגות.
מצד שני הודיע השופט הודיע שהחומר יועבר למבקר המדינה ואם יתברר כי אכן יש פה עבירה על חוק מימון מפלגות אז "זזים" חשופים לעונשים כפי שקבועים בחוק.
לכתבה בעיתון גלובס > לחצו כאן
 ראיון עם אלון שוורצר ראש אגף מדיניות, ברשת ב' > לחצו כאן
עתירה ועדת הבחירות

 

פרסומים אחרונים:

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית עזרו לנו להמשיך לדאוג ללוחמים ולכיתות הכוננות: https://imti.org.il/project/63715/ הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של אם תרצו Please enable JavaScript to view

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן