בית הדין לעררים דן בעתירה של קרובי מחבל שביצע פיגוע בי-ם נגד גירושם מישראל.

היועץ המשפטי של תנועת "אם תרצו" ומייצג את משפחת חג'אג', הוסיף כי "הדיון היום נסוב על גירוש קרובי המחבל פאדי קונבר, רוצח הצוערים בפיגוע ארמון הנציב, וזאת כדי לבקש מבית המשפט לצרף את מרב והרצל חגא׳ג' ותנועת אם תרצו כצד להליכים, כמשיבים לצד מדינת ישראל.

שתפו:

לכתבה בערוץ 7 > לחצו כאן
בית הדין לעררים בירושלים דן הבוקר (שלישי) בשלילת תושבות המחבל שרצח ארבעה צוערים בפיגוע דריסה בארמון הנציב בירושלים בחודש ינואר 2016. כזכור, ישראל החליטה לגרש את קרובי משפחתו של המחבל מישראל, על רקע העובדה שהם אינם אזרחים פה. "המוקד להגנת הפרט" הנהנה מתמיכת הקרן החדשה לישראל סייע לקרובי המחבל לעתור נגד גירושם מישראל. בדיון היום הוצג על ידי המדינה מידע לפיו מספר גורמים במשפחתו המורחבת של המחבל חשודים בזיקה לארגון דאע"ש ובמעורבות בפעילות טרור, ולפיכך קיים חשש ביטחוני מהמשך שהייתם בישראל. מירב והרצל חג'אג', הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע הדריסה, ביקשו להצטרף כמשיבים לעתירה שהגישו קרובי המחבל נגד שלילת התושבות. בדיון אמרו נציגי המוקד להגנת הפרט כי "למדינת ישראל אין סמכות ומדובר בחריגה מסמכותה… למשפחת המחבל לא הייתה ידיעה על כוונתו. מדובר באנשים חפים מפשע. לשר הפנים אין שום סמכות לשלול תושבות". מירב והרצל חג'אג', הוריה של שיר ז"ל, אמרו כי "את שיר שלנו אף אחד לא יחזיר. אנחנו כאן כדי למנוע את הפיגוע הבא, חלילה. הזוי שממשלות אירופה והקרן לישראל חדשה מספקים הגנה משפטית למחבלים שפלים שרצחו את שיר שלנו ועוד ישראלים רבים. אנו נלחם פה עד טיפת דמנו האחרונה נגד אותם אלה שמתפרנסים מרצח יהודים". היועץ המשפטי של תנועת "אם תרצו" ומייצג את משפחת חג'אג', הוסיף כי "הדיון היום נסוב על גירוש קרובי המחבל פאדי קונבר, רוצח הצוערים בפיגוע ארמון הנציב, וזאת כדי לבקש מבית המשפט לצרף את מרב והרצל חגא׳ג' ותנועת אם תרצו כצד להליכים, כמשיבים לצד מדינת ישראל. דבר זה איננו רק כדי שישמיעו את קולם ויציגו את עמדתם; לשם כך די היה להם במעמד של משקיפים, אותו כבר קיבלו בסיבוב הקודם של הדיונים בעניינם של העותרים. "משפחת חג'אג' ותנועת 'אם תרצו' מבקשים להצטרף כבעלי דין של ממש, מפני שמעמד של בעלי דין יקנה להם את הזכות המהותית והפורמלית לערער על פסק הדין אם ימצאו לנכון לעשות כן לגופו של עניין", הוסיף עו"ד אדורם.

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן