אות הציונות לזכויות אדם לשנת תשע"ט חולק ללבועז קוקיא וארגון "מצילים ללא גבולות"

זוכי פרס זכויות האדם לשנת 2018: סא"ל (מיל.) בועז קוקיא אביו של החייל רון ז"ל וארגון "מצילים ללא גבולות"

שתפו:

זוכי פרס זכויות האדם לשנת 2018: סא"ל (מיל.) בועז קוקיא אביו של החייל רון ז"ל וארגון "מצילים ללא גבולות"

פרס זכויות האדם לשנת 2018 של תנועת "אם תרצו" חולק הערב (ב') בתל אביב. הזוכים השנה הם סגן אלוף (מיל.) בועז קוקיא אביו של לוחם הנח"ל רון ז"ל שנרצח בפיגוע לפני שנה בערד וכן לארגון "מצילים ללא גבולות".

בניקומי הפרס לקוקיא נכתב כי: "פרס זכויות האדם של תנועת "אם תרצו" לשנת 2018 מוענק השנה לבועז קוקיא על פועלו למיגור הטרור בשטח ובדיוני הכנסת וכן על פעילותו הענפה לקירוב בין יהודים לבדואים בנגב. סא"ל(במיל.) קוקיא פועל ללא לאות להרחבת חבילת ההרתעה נגד הטרור ובמקביל עוזר לבני המיעוטים להשתלב בחברה הישראלית, על פי מאמר חז"ל: "יד שמאל דוחה וימין מקרבת".

בנוסף, זכה הארגון "מצילים ללא גבולות" גם הוא לפרס זכויות האדם. ארגון זה מפעיל משלחות חירום שהגיעו לכל מקום בעולם בין השאר לירדן, מקסיקו כורדיסטאן ועוד מתוך מטרה להציל כל אדם בכל מקום שהוא.

בנימוקי הפרס לארגון נכתב כי: "מצילים ללא גבולות" מגיב ראשון להציל חיים באזורים מוכי אסון. מתנדבי הארגון נמצאים ראשונים בכל מקום, בין אם מדובר באסון טבע או פעילות חבלנית."

סא"ל (מיל.) בועז קוקיא אמר בטקס כי: "צריך להילחם בטרור בכל העוצמה. יחד עם זאת אנחנו צריכים להמשיך את החיים. אנחנו צריכים להיות בעלי הבית במדינה הזו. צריך לתת זכויות יתר למי שפועל יותר למען המדינה הזו. הצטרפתי לפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות כדי לפעול ולהילחם בטרור בצורה טובה יותר וזאת כדי להקטין את הטרור למצב מינימלי. אזרחי ישראל זכאים לחיות בשלום ובבטחון במדינת ישראל".

הרב אריה לוי שייסד את ארגון "מצילים ללא גבולות" אמר בטקס כי: "כל מה שאנחנו רוצים זה לעשות טוב לחברה שלנו ובעיקר לחנך את הילדים שלנו לאהוב כל אחד ואחת. בזכות זה אני מאמין שהחברה הישראלית תהיה טובה יותר".

לאחר הטקס התקיימו שני פאנלים שונים. הראשון עסק בשילובם של בני המיעוטים בחברה הישראלית בו השתתפו רס"ן (מיל.) שאדי ח'לול יו"ר האגודה הארמית-ישראלית, קאזם חליליה פעיל חברתי מוסלמי בליכוד והזאר גדבן משפטנית ופעילה חברתית דרוזית.

לאחר מכן התקיים פאנל בו השתתפו זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מפקד בית"ר לשעבר ודוברו הבינ"ל של הישוב היהודי בחברון ישי פליישר.

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, אמר במהלך הטקס כי: "מדינת ישראל מספקת יותר זכויות אדם ואזרח לכלל תושביה ואזרחיה מכל מדינות המזרח התיכון ואפריקה גם יחד. ישנן מדינות רבות באירופה שיכולות ללמוד מאיתנו איך ניתן לקיים מדינת אור מתוקנת, זאת על אף מסע הדה לגיטימציה הצבוע שהן מממנות נגדנו. נגד אלה הפועלים בריש גלי כדי לפגוע במדינת ישראל, עלינו להעמיד חזית אחידה ומאוחדת של אמת. אמת על יהודים שחידשו את מפעלם המדיני הצודק יחד עם בני מיעוטים אשר קשרו את גורלם בגורלנו. דרוזים, נוצרים, בדואים, צ'רקסים ועוד."

%d7%91%d7%95%d7%a2%d7%96-%d7%a7%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%90-%d7%a4%d7%a8%d7%a1-%d7%96%d7%9b%d7%95%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%93%d7%9d

פרסומים אחרונים:

מבצע נטיעות מרגש בלב השומרון!

הצטרפו למבצע נטיעות בלב השומרוןלזכרו של סמל יהונתן אליאס הי"ד שנפל בקרב מול המחבלים בעזה ז׳ סיוון יום חמישי 13.6.24 | בשעה 09:00 ב"חווה של איתמר"

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון בצפון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק הצפון נשרף – ובביירות יישמר השקט? אין מצב.אי אפשר להמשיך יותר לשתוק מול ההרס הנורא

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן