סיכום סמינר אם תרצו תשע"ח/תום ניסני

סיימנו לפני כשלוש שעות את הסמינר השנתי של "אם תרצו", עם עשרות פעילים מכל הארץ שהגיעו ליומיים של אידיאולוגיה, גיבוש וערכים.

שתפו:

קצת על הבוקר בכפר אדומים והמאחז הלא חוקי "חאן אלאחמר" שבג"צ אישר את פינויו על-ידי המדינה.

סיימנו לפני כשלוש שעות את הסמינר השנתי של "אם תרצו", עם עשרות פעילים מכל הארץ שהגיעו ליומיים של אידיאולוגיה, גיבוש וערכים.
את הסמינר הזה אני מתכנן מעל חודשיים – השנה בחרנו את איזור בנימין.
אתמול (ה') היינו בצפון ובמרכז בנימין: שילה הקדומה, קיימנו טקס לזכר דני גונן ז"ל בעין-בובין יחד עם אמו דבורה גונן, ובערב היינו בעפרה.

היום (ו') ירדנו לדרום-מזרח בנימין. כך נראה הלו"ז שלנו להיום. גם בחלק שתוכנן לסיור עם Avihai Shorshan תושב כפר אדומים, המילה "חאן אלאחמר" לא כ"כ הוזכרה. הגענו ללמוד ולהכיר את כל איזור כפר אדומים וציר אלון, האתגרים, הגיאוגרפיה, ועוד. מי ידע לנחש שבדיוק שלשום בג"צ יכריע (שוב) בסוגיה. אבל למה שאנחנו נשנה את התכניות בגלל זה?

כמתכנן הסמינר, אנחנו רצים מנקודה לנקודה כדי להספיק כמה שיותר. וואלה אני יכול להגיד בכנות (ולא כי אני מצטדק, זו פשוט האמת), לא היה בלו"ז תכנון או זמן להתעמת עם כמה בדואים פולשים עם דגלי אש"ף שלא סגורים על הזהות שלהם, מתודלקים באנשי שמאל קיצוני ואנשי האיחוד האירופי מאחוריהם. יותר חשוב לשמוע הרצאה מלאה מMatan Peleg יו"ר התנועה.

בכל אופן, כשנפגשנו עם אביחי ליד כפר אדומים נסענו מעט לכיוון ירושלים ועצרנו במפרץ, ולאחר מכן ירדנו לדרך העפר כדי להגיע לנקודה שממנה צופים על המאהל "חאן אלאחמר" שמהווה מזה שנים סוגיה ביטחונית, דמוגרפית ופוליטית שהפעילים שלנו חייבים להכיר.
הייתי מאסף של הקבוצה, אבל כשהגעתי כבר ראיתי התקהלות של עשרות ערבים/בדואים/פלסטינים/תבחרו-איך-לקרוא-להם, חלקם עם מקלות, חלקם לובשים וסטים של הרשות הפלסטינית, *שיצאו לעברנו במיוחד* תוך שהם מאיימים על הקבוצה שלנו. בהמשך היו גם דחיפות. הכל היה מגובה בעשרות מצלמות שהם באו איתן מבעוד מועד כדי להנציח את הפרובוקציה שלהם.

ניסינו לקיים את ההסבר עם אביחי ולבקש ממישהו מהצד שלהם לקחת אחריות ולהרגיע לפני שיקרו דברים מיותרים. לא היה עם מי לדבר – המצלמות שלהם עבדו וההצגה הייתה בעיצומה.
כשדיברתי עם כמה מהם בערבית התשובה הייתה שכל השטח הזה גם עוד 500 מטר אחורה הוא "פלסטין" (עאלק) ולכן אנחנו צריכים לעוף מפה ומהר. אז אוקיי – ברגע שזה נאמר לי כבר עניתי וענינו כמו ישראלים גאים והזכרנו לאספסוף מאיפה הם פלשו לארץ-ישראל ומי היה משה רבנו. ושלא נעוף כל-כך מהר. בטח שלא מפני פולשים וגנבי אדמה כמוכם.

בכל אופן-אחרי שהבהרנו היטב שאנחנו לא מפחדים מאיומים במקלות וצעקות וקללות, עלינו לנקודה גבוהה יותר בה שמענו את אביחי. לא מפתיע שגם לשם טיפסו ה"בדואים" ועקבו אחרינו בצעקות כשאנחנו מנסים לקחת קדימה את הקבוצה שלנו שלזכותה יאמר – המשיכה לעמוד בגאווה ולא פחדה מאיומים, חלק התווכחו, חלק ענו ב"שמע ישראל", וחלק, טוב רק אחד David Kozlovsky ניסה לשכנע אותם בלוגיקה שהם טועים. זה לא עבד. לך תשכנע בדואי עם דגל אש"ף ביד, איחוד אירופי על כתף אחת ורשות פלסטינית על השניה בדברים עם היגיון ומציאות וכאלה. לא עובד.

שעתיים אחר-כך כשסיימנו את הסמינר, כבר נתקלנו בחסימת כביש 1, אחד הכבישים הראשיים בארץ ישראל על-ידי אותם עבריינים מגובים בפעילים אירופיים ופעילי שמאל קיצוני שהגיעו במיטב הרכבים שלהם כדי לתדלק עוד מחאה אלימה. בקיצור, כל מה שהיה היום היה לא יותר מפרובוקציות מתוכננות מצד העבריינים. במקרה זה יצא על הסמינר השנתי שלנו.

בקיצור ולעניין, מי שיוצא עם מקלות וקללות לעבר קבוצה של "אם תרצו", שלא ילך לבכות אחר-כך שלא קיבל נשיקות וחיבוקים.
גאה בפעילים של תנועת אם תרצו.

נ.ב. קצת מצחיק לשמוע הטפות על "להגיע לשמוח על הפינוי" ממי שעושים כסף מללכת לישובים יהודיים בארץ-ישראל ביום גירוש ולצחוק על התושבים בפניהם.

שבת שלום וחג שמח לכל בית ישראל.

בתמונות:
* הלו"ז שלנו להיום (ו').
* כל הקבוצה בסיום ההתנדבות החקלאית בחאן ענבלים.
Dudi Eltsufin הרכז התותח שלנו מהאוני' העברית עם דגל, לצד כביש 1, מרחק 300 מטרים מהמאהל. שימו לב שהעבריינים הלכו אחרינו עד לשם.
* חסימת כביש 1 בשעה 14:00 לערך על-ידי העבריינים מגובים במדינות אירופה ושות'.

 

%d7%9b%d7%91%d7%99%d7%a9-1

 

%d7%93%d7%95%d7%93%d7%99

%d7%9c%d7%95%d7%96-%d7%90%d7%9d-%d7%aa%d7%a8%d7%a6%d7%95

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

חייבים לסגור את אל ג'זירה

תגידו, ידעתם שבזמן שפעילי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר – משרדי הארגון ממשיכים לפעול מתוך ירושלים? לא מאמינים? בשבועות האחרונים בדקנו וגילינו שיש שני משרדים לאונר"א בירושלים, גם בכפר עקב וגם בגבעת התחמושת!

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן