עכשיו זה סופי, עושים מילואים? קבלו 2 נקודות זכות באקדמיה

שתפו:

תנועת "אם תרצו" לאחר אישורו הסופי של חוק נקודות הזכות למילואימיניקים: "יום חג לחברה הישראלית"

חוק נקודות זכות למעורבות חברתית המעניק לסטודנטים המשרתים במילואים 2 נקודות זכות עבור שירותם, אושר סופית במליאת הכנסת ברוב של 75 תומכים 10 מתנגדים ונמנע אחד.

ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אלון שוורצר, אשר תנועתו חשפה את אי הענקת נקודות זכות במרבית מוסדות הלימוד למשרתי המילואים אמר לאחר אישור החוק כי:
"אנחנו מברכים את השר בנט וחברי הכנסת חזן ובן-ארי על כך שהקשיבו לקולות המילואימינקים שעלו מהשטח ויישמו את מסקנות דו"ח אם תרצו בנושא. נציגי הציבור השכילו להבין כי לא צריך רק לדבר על חשיבות שירות המילואים אלה יש לעשות למען המשרתים."
שוורצר הדגיש כי:
"משרתי המילואים מהווים את חוד החנית של הציבור הישראלי וזכו בצדק להוקרה נוספת. זהו יום חג לחברה הישראלית ששמה על נס את פועלם של המילואימניקים."

אז מה היה לנו בשנה האחרונה?

ב-27 ביוני, 2017 התייצבנו בדיון בועדת החינוך של הכנסת בנושא הטבות והוקרה לאנשי ונשות המילואים במוסדות להשכלה הגבוהה.לסרטון קצר עם סיכום הדיון ובו הצהרה של התנועה שהיא לוקחת את נושא הנקודות זכות ותקדם אותו בכל הכוח > לחצו כאן
בעקבות הדיון, הבנו שישנה בעיה גדולה בכל הנושא של נקודות זכות למשרתי המילואים באקדמיה. וכך ישר אחרי הדיון החלטנו באם תרצו לקחת את הנושא ולקדם אותו.
תוך מספר חודשים הוצאנו באם תרצו דוח מפורט על הנושא הזה, ומספר ימים לפני פתיחת השנה האקדמית פירסמנו את ממצאיו. מצאנו בין השאר שמתוך 63 מוסדות רק 16 מוסדות נתנו נקודות זכות למילואימניקים. לכתבה על הדוח בישראל היום > לחצו כאן,
לדוח המלא > לחצו כאן

לצערנו, הדוח הוכיח כי מרבית המוסדות האקדמאיים אינם חושבים שמשרתי המילואים ראויים לנקודות זכות אקדמאיות. אמנם חלק מהמוסדות מעניקים את ההטבות שהחוק מחייב אולם במקום להציב רף גבוה של הוקרה על ידי נקודות זכות, המוסדות הראו יחס מחפיר כלפי משרתי המילואים.
בעקבות הדוח שלנו אף עלתה לראשונה הצעת חוק בכנסת שביקשה לתקן את העוול
כמובן המצב הנוכחי רק דירבן אותנו להמשך עשייה וישר עם פתיחת השנה האקדמית הפעילים שלנו בכל הארץ החלו לוחצים על המוסדות שלהם לתת נקודות זכות למשרתי המילואים
תאי הסטודנטים שלנו ברחבי הארץ החתימו מאות סטודנטים על העצומה למען נקודות זכות למשרתי המילואים.

הדרישה פשוטה: מי שנותן נקודות זכות על "התנדבות חברתית" יתן את אותן נקודות, באותם התנאים, גם עבור שירות מילואים.
עצומות של אלפי הסטודנטים, פירום סיפורים של המילאומניקים עצמם, למשל דודי רכז אם תרצו באוני' העברית.

ואכן הלחץ עשה את שלו, ב-4 בינואר, הוצגה הצעת חוק שאימצה את מסקנות דו"ח תנועת 'אם תרצו' ותעניק הכרה אקדמאית לסטודנטים המשרתים במילואים!

-לראשונה ועדת שרים תאשר מתן 2 נקודות זכות למשרתי מילואים.

וכך מה שהחל בדו"ח ועבר לפעילות שטח בה עשרות סטודנטים, פעילי התנועה, פונים באופן עצמאי למוסדות השונים במטרה לשנות את התקנונים לטובת הסטודנטים, אומץ גם בכנסת.

אין מרגש ומשמח מזה לתנועת 'אם תרצו' ולחיילי המילואים בכלל
ב-21 בינואר המשכנו להתקדם! אושר בוועדת שרים: סטודנטים המשרתים במילואים מעל ל-10 ימים בשנה יזכו לנקודות זכות אקדמאיות
**
הצעת החוק שאושרה אימצה את מסקנות דו"ח תנועת אם תרצו ותעניק הכרה אקדמאית לסטודנטים המשרתים במילואים!
-החוק יחייב כל מוסד שמעניק נקודות זכות על מעורבות חברתית לתת לפחות 2 נקודות זכות למשרתי מילואים.
– מרגש לראות כיצד יוזמות התנועה וערכיה הופכים לחוקים של ממש. מה שהחל בדו"ח ועבר לפעילות שטח בה עשרות סטודנטים, פעילי התנועה, פונים באופן עצמאי למוסדות השונים במטרה לשנות את התקנונים לטובת הסטודנטים, אומץ גם בכנסת.
ב-30 באפריל הלחץ המשיך לעשות את שלו

האוניברסיטאות הודיעו כי החל משנת הלימודים הבאה יזכו סטודנטים משרתי מילואים בשתי נקודות זכות אקדמיות. בתנועת "אם תרצו" הגיבו להחלטה: "מדובר ביום בשורה עבור חוד החנית של הציבור הישראלי – משרתי המילואים. אנו נמשיך לעקוב ולקדם במקביל חקיקה עד אשר נראה תוצאות בשטח".

ב-8 במאי השתתף תום ניסני בועדת החינוך של הכנסת בדיון לפני קריאה ראשונה של החוק, והסביר את המצב ואת הפתרון. לסרטון > לחצו כאן

ב-28/5 ההצעה אושרה בקריאה ראשונה וחזרה לועדת להכנה לקריאה שניה ושלישית
בחודש האחרון נערכו, שני דיונים בועדת החינוך לקריאה שניה ושלישית, וב-25/6 נערכה הצבעה,וחוק נקודות זכות למעורבות חברתית המעניק לסטודנטים המשרתים במילואים 2 נקודות זכות עבור שירותם, אושר לקראת לקריאה שניה ושלישית ברוב של 5 תומכים נגד 3 מתנגדים.
ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אלון שוורצר, אשר תנועתו חשפה את אי הענקת נקודות זכות במרבית מוסדות הלימוד למשרתי המילואים אמר לאחר אישור הצעת החוק בוועדת החינוך כי: "מה שהחל בדו"ח ועבר לפעילות שטח אינטנסיבית בה עשרות סטודנטים ופעילי התנועה פונים באופן עצמאי למוסדות השונים במטרה לשנות את התקנונים, נוחל הצלחה. חוד החנית של הציבור הישראלי, משרתי המילואים, זוכה כעת להוקרה נוספת על ידי מדינת ישראל. אנו נמשיך לעמוד מאחורי המילואומיניקים. זהו יום היסטורי עבורם ועבור החברה הישראלית".

לפני כשבוע לקראת ההצבעה במליאה על החוק, הוצאנו סרטון הסברה על חשיבות החוק ולמה אסור להוריד את הרגל מהגז > צפו בסרטון

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

חייבים לסגור את אל ג'זירה

תגידו, ידעתם שבזמן שפעילי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר – משרדי הארגון ממשיכים לפעול מתוך ירושלים? לא מאמינים? בשבועות האחרונים בדקנו וגילינו שיש שני משרדים לאונר"א בירושלים, גם בכפר עקב וגם בגבעת התחמושת!

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן