האסון בערבה וסיפורם של הקורבנות

שתפו:

האסון המזעזע שהתרחש בערבה בסוף החודש שעבר גבה את חייהם של עשרה בני נוער צעירים ומוכשרים, ערכיים, שכל חייהם היו לפניהם. טיול ההכנה שנועד לגבשם טרם הצטרפותם למכינת 'בני ציון' שבתל אביב הסתיים בטרגדיה גדולה וקורעת לב – פעילי תנועת "אם תרצו" מכל רחבי הארץ הגיעו לביקורי ניחומים אצל משפחות הנספים ושמעו את סיפורם.

ביקורי ניחום אבלים שבהם השתתפו פעילי התנועה חושף את סיפורם האישי של הקורבנות, את האופי המיוחד של בני הנוער הללו ואת הפספוס האדיר של חיים שרק החלו.

בביתה של אגם לוי ז"ל שיחות עם הוריה ומשפחתה הקרובה הראו כי מדובר בנערה צעירה שעסקה רבות בעשייה, נתינה ותרומה לקהילה – כאשר כל אותה העת שמרה על צניעות. במהלך אותו ביקור נמצאו גם קבוצת צעירות שהגיעו על מנת לשמוע את סיפורה של אגם על אף שלא הכירו אותה, כל זאת במטרה לקחת חלק מערכיה.

%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%93

  גלי בללי ז"ל התעקשה לצאת לטיול שנגמר בטרגדיה. היא הייתה צעירה ערכית ומתנדבת פעילה ב'כנפיים של קרמבו'. במהלך הביקור בבית הוריה, הגיעו לנחם גם בני מכינת 'קשת' (מכינה דתית). למרות חילוקי הדעות, שכן גלי ז"ל תמכה ב'שלום עכשיו', נראה היה כי הצעירים שנכחו במקום הגיעו לשמוע על חייה ולכבדה – על אף הפערים האידיאולוגים שכן לבסוף מדובר על עם אחד שמחזיק בערכים משותפים.

ccefe28e-a8c8-4a93-9ae2-f3d61e328ea8_preview

 אל שני שמיר ז"ל התייחסו כאל "מי שתמיד דרשה מעבר". היא תמיד הייתה בעשייה, פעילה בתנועת 'הצופים' וראתה לנגד עיניה את הערכים החשובים של קירוב לבבות. אנשים רבים הגיעו לנחם את המשפחה באבלם הכבד ולשמוע את סיפורה של שני – שהוגדרה 'כמיטב הנוער'. גם בביתם של משפחת ברהום שהתאבלו על מות בתם, מעין ז"ל, התאספו רבים שכלל לא הכירו את מעין אך באו לתמוך, לנחם ולהקיף את המשפחה בחום ואהבה.

בביקור ניחום אבלים אצל משפחת רענן, שאיבדו את בתם עדי ז"ל, בירכו על הגעת אנשי תנועת 'אם תרצו' ופרגנו לעשייה הרבה. לבסוף ביקש האב גילי מאנשי התנועה – "תנציחו ותזכרו".

יהיה זכרם ברוך.

 2fc9de97-b60d-42d2-9ef5-7c7234b71922_preview

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן