נציגי תנועת 'אם תרצו' בדיון בוועדת החינוך של הכנסת נגד שוברים שתיקה וקידום החוק: "טובחים בערכי החינוך הממלכתי"

שתפו:

אתמול בבוקר (שני) התקיים בוועדת החינוך של הכנסת דיון על הצעת החוק למניעת פעילות ארגונים הפועלים נגד מטרות החינוך ונגד צה"ל.
בדיון השתתפו נכי צה"ל, ראשי פורומים למען זכויות המילואימניקים וכן ראשי אגף הנוער של תנועת "אם תרצו" אשר הובילו לאחרונה המחאה נגד "רשת סרבנים".
אלו הביעו מחאה חריפה נגד כניסת ארגונים הקוראים לסרבנות לתוך כיתות הלימוד ולמערכת החינוך בכלל.

whatsapp-image-2018-02-13-at-12-30-41-3

אלון דהן נכה צה"ל, יו"ר הנהלת בית הלוחם ירושלים אמר בדיון כי: "הוויכוח איננו פוליטי. "שוברים שתיקה" וארגונים דומים פועלים למען מטרות זרות במימון זר כדי לקעקע את יסודות הקיום שלנו. הצבא הוא צבא העם של ימין ושמאל כאחד והבסיס לשירות הצבאי שלנו נשען על השקפה הערכית לפיה מחויבים אנו לזכות ההגנה העצמית וכחלק מתפיסה מוסרית ערכית המגנה על בסיס הקיום שלנו."
דהן הדגיש עוד כי: "מדובר בארגונים המסכנים את התשתית הערכית והקיומית של כולנו בארץ. אנו חייבים להרחיק ארגונים אלו מבתי הספר ואף להוציאם מן החוק. מדובר בארגונים שדבריהם אינם ניתנים לאימות, וחיילים המתגייסים עלולים לחוש שהבסיס המוסרי לעצם הקיום שלנו כאן לא קיים. לעיתים משתחרר חייל מצה"ל תוך פציעה ופגיעות גוף ונפש, ונאלץ להתמודד עם הדימוי שהארגונים הללו יוצרים לנו כפרטים וכחברה בארץ ובעולם, דימוי של פושע מלחמה. אסור לנו לקבל תופעות שכאלו ובוודאי שלא להרימם על נס במערכת החינוך הישראלית. אפשר לבקר, אבל לא לשקר, להכפיש ועוד להתפרנס מכך. "

פעיל אגף הנוער של תנועת "אם תרצו" איליי הראל בן 15 מבית הספר הריאלי העברי בחיפה שהוביל עצומת ענק נגד הסרבנות עליה חתמו אלפי בני הנוער נגד אמר כי:
"רגע פתיחת העצומה קיבלנו, אני וחבריי פניות ממאות תלמידים והורים שאמרו מפורשות כי הם מודאגים מאוד מהגישה הסלחנית שמדינת ישראל מגלה כלפי מעודדי סרבנות. החינוך הממלכתי הוא ליבה של החברה הישראלית, ואל לנו להפקיר בו את השיח הפוליטי הלגיטימי לידי ארגונים כמו "שוברים שתיקה" שאף הפרקליטות קבעה חד משמעית שדובר הארגון משקר במצח נחושה. אל לנו לשתף פעולה עם ארגון שטובח בערכי החינוך הממלכתי."

אוראל דואק, תלמיד כיתה י"ב בתיכון טדי קולק בפסגת זאב בירושלים חבר אגף הנוער של אם תרצו במחוז ירושלים אמר כי "תופעת הסרבנות וההסתה נגד חייל צה"ל היא תופעה קיצונית שלא משקפות את רצון התלמידים ולא את רוחם. אפשר לראות זאת בכיתות ואפשר לראות את זה ברשתות החברתיות, במיוחד באינסטגרם, ובפייסבוק.
כתלמיד תיכון אני בעד חופש ביטוי אבל נגד שקרים נגד חיילי צה"ל וקריאות לסרבנות בבתי ספר ולפי הבנתי אלה הדברים שהחוק הזה אמור לטפל ולכן אני תומך ומחזק את יוזמת חברי הכנסת.
לא יהיה הוגן לתת לתלמידי בית הספר להתמודד עם ארגונים הקוראים לסרבנות תוך כדי סילוף האמת והפצת שקרים בוטים. ארגונים שעושים זאת אינם ארגונים פוליטים אלא ארגוני תעמולה המנצלים את התלמידים ואת בני הנוער בכלל לתועלתם. גם בקרב בני המיעוטים פועלים ארגונים שעושים זאת *כמו ארגון בלדנא שאף הוא פועל במימון זר. אנו חוששים שתופעה זו תתמסד ולמעשה תהפוך חתרנות לשמה לדבר מקובל. זו הסכנה בהכנסת גופים שכאלו אל כיתות הלימוד."

 פעילות אגף הנוער של תנועת 'אם תרצו' לאורך השנים הייתה בעלת ערכים ומשמעותית בעבור החברה הישראלית. כאמור איליי דהן הוא מיוזמי עצומת ענק עליה חתמו אלפי בני נוער נגד הסרבנות. צפו באיליי כשהוא מתארח בתוכנית בוקר בערוץ 2 ומשיב לסרבנית תמר זאבי ומספר על חשיבות ערכי הצבא והתרומה לחברה הישראלית.

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן