לא מפתיע. גם פרופ' גרינברג, מרצה בבן-גוריון, תומך בחיילים סרבנים ובחרם על מדינת ישראל.

שתפו:

פרופ' לב גרינברג, מרצה במחלקה לסוציולוגיה פוליטית באוניברסיטת בן-גוריון, שימש כדובר בתנועת השמאל הקיצוני "יש גבול" ובעבר (1987) נכלא על שסרב לשרת בשטחים. גרינברג תומך בחיילים המסרבים לשרת בשטחים.

פרופ' לב גרינברג חתם על מכתב תמיכה בהחלטה הסנאט של אוני' ברקלי להחרים חברות שמספקות תמיכה צבאית לישראל. במכתב הובע תמיכה מלאה בפעילי ובבפיעלות ה BDS נגד מדינת ישראל. כמו כן נאמר שם שה-BDS היא הדרך היחידה להפעיל לחץ בינלאומי על ישראל ולהצליח.

פרופ' גרינברג תומך בעצמו ב-BDS  נגד תוצרת ממזרח ירושלים ויהודה ושומרון. הוא חתום על צומה בא נכתב: "אנו קוראים להחרים חברות הפועלות בשטחים הפלסטינים הכבושים ובמזרח ירושלים ומרוויחות מהכיבוש, להימנע מהשקעות בהן ומעסקאות עימן ומרכישת מוצריהן. ההתנחלויות הן לא רק פשע כלפי העם הפלסטיני, אלא גם פגיעה באינטרס הישראלי. קידום החוק האוסר עידוד חרמות מאלץ אותנו לא רק להחרים מוצרי התנחלויות באופן אישי, אלא לקרוא לכך בפומבי. הפרה פומבית היא תגובה הכרחית לחקיקה אנטי-דמוקרטית; אי-ציות מתריס מתחייב לנוכח דיכוי חירות המצפון והביטוי. אנו מקווים כי החוק האוסר ביטויי עידוד ותמיכה בחרם ייבלם, אולם במידה ויחוקק אנו נכונים ואף מקווים לעמוד לדין בעוון הפרת החוק הבלתי דמוקרטי הזה".

פרופ' גרינברג טען במאמר שלו שהמצב בישראל גרוע יותר מתקופת האפרטהייד בדרום אפריקה ותומך בשחרור מחבלים מורשעים מהכלא הישראלי.

פרופ' גרינברג חתם על עצומה הקוראת ללחץ בינלאומי על ישראל. בעצומה נכתב: ""אנו החתומים מטה, אזרחי ישראל, קוראים לכל הממשלות החברות במועצת הביטחון לתמוך בהצעת החלטה שתקבע מועד לסיום הכיבוש הישראלי בגדה המערבית ובמזרח ירושלים ושתקצוב את משך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים."

במאמר שפורסם בעיתון היוצא לאור בבלגיה 'La Libre Belgique', מאשים ד"ר לב גרינברג מאוניברסיטת בן-גוריון את ישראל כמי שביצעה "פשע" בהתנקשות בשייח' אחמד יאסין. "הרצח של שייח' יאסין הוא חלק ממדיניות ישראל אשר ניתן לתארה כ"רצח עם סימבולי".

מאמרו של גרינברג תוקף בחריפות את מדיניות הממשלה, ובו נכתב: "האנשים היחידים שסבלו מהשואה מבצעים כעת רצח עם בקרב הפלשתינים. זוהי פעולה פלילית. אני תובע מאירופה והקהילה הבינלאומית להציל את ישראל מעצמה ומממשלתה".

"ממשלת ישראל באופן א-סימטרי פורעת והורסת את העם הפלשתיני. ישראל המציאה את הג'רגון הבירוקרטי וזאת כדי להסוות את פעולותיה הקרימינליות. רצח נקרא חיסול יעד, כיבוש ודיכוי נקראים סיום הפסקת האש. ממשלת ישראל מובילה את המזרח התיכון לג'יהאד."

מתנגד להוצאה מן החוק של התנועה האסלאמית – בעצומה עליה כתב נכתב בין היתר: "אנו קוראים לממשלה לכבד את כללי המשחק הדמוקרטי ולבטל לאלתר את האיסור על התארגנות התנועה האסלאמית – הפלג הצפוני".

ביום שני הקרוב (15/5) יתקיים דיון חירום בנושא הפוליטיזציה באקדמיה באוניברסיטת בן גוריון. להרשמה לדיון לחצו על הקישור > https://imti.org.il/committeBGU

קרוב לעשור אנו מתריעים על התופעות המסוכנות המתרחשות באוניברסיטת בן גוריון. אישורו של דיון החירום בכנסת הוא עוד צעד חשוב בחשיפת הנעשה באוניברסיטת בן גוריון. לא יתכן שמוסד אקדמאי הממומן על ידי משלם המיסים הישראלי יהפוך חממה לפעילות שיש בה דה-לגיטימציה למדינת ישראל ולחיילי צה"ל.

כל מספר חודשים מתגלה עד כמה הפוליטיזציה האנטי ציונית פשטה באוניברסיטה

.  פעם אחת זו המחלקה לפוליטיקה וממשל המדירה תכנים פרו ישראלים מסטודנטים ופעם אחת אלו מרצים שקוראים לחרם על ישראל. בפעם אחרת אלו כנסי הצדעה לשוברים שתיקה בחסות האוניברסיטה כך שכלל הסגל במחלקה למזה"ת בוחר פה אחד לתת פרס לשוברים שתיקה.

 להיכן נעלמה היושרה האקדמית ומגוון הדעות? מוסד הממומן על ידי משלם המיסים אינו יכול לשמש במה לפעילות אנטי ציונית. מדובר באבסורד מתמשך שיש לעצרו בדחיפות.

 אנחנו נמשיך לפעול למען חופש אקדמי אמיתי; כי לסטודנטים מגיע לשמוע מגוון של דעות, וכי במדינת ישראל לא הגיוני שדעות ציוניות לא יהיו לגיטימיות בשיח באקדמיה

תנועת אם תרצו

פרסומים אחרונים:

עולים לירושלים – דורשים ניצחון!

לתרומה למימון ההפגנה עולים לירושלים ודורשים ניצחון! זה תלוי רק בנו. אין לנו ארץ אחרת.אם נשב בבית – החמאס ינצח!ביום חמישי עוזבים הכל ויוצאים לדרוש

פרויקטים אחרונים:

חייבים לנצח את חמאס, רפיח עכשיו!

עם ישראל לא יסכים לקבל כניעה מול חמאס! אנו מרגישים סכנה קיומית למדינה שלנו כאשר המהלך ברפיח מתעכב והקבינט שוקל לאפשר לחמאס לשוב לצפון הרצועה.

חייבים לנצח את החמאס

יעד גיוס 0 הסכום שגויס עד עכשיו הצטרפו למאבק 0% תרמו לנו ותקבלו מאבק בלתי מתפשר עד הניצחון! זוהי שעה מכריעה לעם ישראל, חייבים לדרוש

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן