צביעות אירופאית בעור של כבש/ מתן פלג

שתפו:

מי שביקר את ראש הממשלה על עמידתו האיתנה מול שר החוץ הגרמני והמתקרנפים מבפנים, אינו יודע כי מבחינה עקרונית, גישתו של נתניהו דומה מאד לגישתו של האיחוד האירופי.

באוגוסט 2016, פרסם מכון המחקר הרשמי של "מפלגת העם האירופית" (EPP), דו"ח חריף העוסק בארגוני התעמולה האירופיים הפועלים מבפנים במימונה של ממשלת רוסיה.

הדו"ח, אשר נושא את השם "דוב בעור של כבש- ממשלת רוסיה והארגונים הממומנים על ידה באיחוד האירופי", חושף עד כמה אירופה מודאגת מפעילותם של ארגוני התעמולה הפועלים במימון ממשלתי זר, כאשר הדבר מתרחש בביתה וקהל היעד של אותה תעמולה הוא האירופאים עצמם.

בטרם נדון בטענות הדוח ובמסקנותיו נדגיש כי מפלגת ה-EPP אשר מימנה את כתיבתו, היא מן המפלגות הוותיקות ביותר באיחוד האירופי ושמאז 1999 ועד היום היא מהווה המפלגה הגדולה באיחוד. מחצית מראשי המדינות החברות במועצה האירופית הם תומכי ה-EPP, ובנציבות האירופית שלושה עשר מתוך עשרים ושמונה הנציבים הפועלים בה מזוהים עימה.  הנתון הזה חשוב בכדי להבין שלא מדובר במפלגת קצה חסרת חשיבות אלא במפלגה הנתמכת ביותר באירופה.

"דוב בעור של כבש" הוא מסמך העוסק בבמימון ישיר ועקיף של ממשלת רוסיה לארגונים אירופאיים הפועלים מבפנים ונתפסים כ"ארגונים לא ממשלתיים" (NGO's). הדוח מעלה חשש באשר להזרמת הכספים "המסועפת והמוסתרת מן העין"  המועברת לאותם ארגונים אשר מטרתם "לשכנע את דעת הקהל האירופית לראות בחיוב את המדיניות הרוסית, ולכבד את שאיפותיה הכוחניות בדבר סיפוח חצי האי קרים."

בנוסף, מעלה הדוח את הבעיה שאותם ארגונים מפרסמים דוחות וניתוחים המופצים ברחבי העולם ובדגש ברוסיה. וכך הממשל הרוסי עושה בהם שימוש הן למטרות פוליטיות פנימיות. כלומר הארגונים מוצגים בתקשורת הרוסית והממשל כארגונים אירופאים אותנטיים לכל דבר, מבלי להזכיר ולו במרומז את היד הממשלתית הרוסית המנענעת את העריסה.

מצא את ההבדלים
הדוח האירופאי (2016)- "דוב בעור של כבש- מימון ממשלת רוסיה לארגונים הפועלים באיחוד האירופי" ודוח תנועת "אם תרצו" (2014)- "זאב בעור של כבש- פעילות ארגוני הקרן החדשה לישראל הפועלים במימון ממשלתי זר")

2

נשמע מוכר?

דבר מדהים לא פחות הוא המלצות הדוח, אשר במבט חטוף נראה כי הועתקו ישירות מדף המסרים של קמפיין השתולים מבית "אם תרצו". הדו"ח ממליץ "להגדיל את דרישות השקיפות מאותם ארגונים לא ממשלתיים כולל הקמת מרשם חובה לוביסטיים בכל רמות האיחוד האירופי. הדוח עומד על כך שיש "לעשות יותר מאמץ להפיץ את העובדות מול פעילויות הדיסאינפורמציה הרוסית ועומד על כך שיש להכיל את השקיפות גם "על אזרחים וגם על ארגוני החברה אזרחית".  הדוח אינו מסתפק באלו אלא מרחיק צעד אחד יותר, על ידי המלצה "לשפר את המעקב אחר אותם ארגונים לא ממשלתיים זאת על ידי סוכנויות משטרה ושירותי מודיעין, אשר לפי הדוח "אינן מתמקדות דיין בפעילות החתרנית הרוסית."

משהו אמר בצלם? משהו אמר שוברים שתיקה? למעשה הדמיון בין מה שרוסיה עושה לאירופה לבין מה שאירופה עושה למדינת היהודים הוא מוחלט. הדבר המעניין ביותר הוא שאצלה אירופה מתנגדת לכך ואצלנו היא דווקא תומכת באדיקות. עד כדי כך, שהיא מוכנה להביא לידי הרעת היחסים הרשמיים בין המדינות כפי שראינו עם ראש ממשלת בלגיה וכעת עם שר החוץ הגרמני.

בין 2012 ל- 2016 מדינות אירופה כולל האיחוד עצמו שילמו מעל רבע מיליארד דולר "לארגונים לא ממשלתיים" ישראלים. חלקם ארגונים הפועלים בגלוי לשינוי יסודי של המדינה בכל הרבדים האפשריים. שינויים דמוגרפיים ושינויים זהותיים (כמו למשל ארגון "זוכרות" השואף בהגדרה "למימוש זכות השיבה  הפלסטינית" ולקיום "דה-ציוניזציה" של הארץ. וארגונים הקוראים לסנקציות חריפות ביותר על ישראל כמו "שוברים שתיקה", "יש דין" ואחרים. אירופה מממנת ארגונים הפועלים בתוך מערכת המשפט של ישראל בכדי לשנות את מדיניות הביטחון שלה (למשל "עדאללה" וארגון "המוקד להגנת הפרט" וכמובן ארגונים שמטרתם לשכנע את הציבור הישראלי לאמץ את הנרטיב הממשלתי האירופי בגישתו לסכסוך כמו הארגון "שלום עכשיו", "גישה" "במקום" ואחרים.

כשחושבים על זה, מדינת ישראל לא צריכה להמציא חוקים שמטרתם להתמודד עם תופעת החתרנות המדינית, אלא פשוט לתרגם את הדוח – "דוב בעור של כבש" שנוצר באיחוד האירופי ולאמצו כמקשה אחת. השינויים וההתאמות יהיו ממילא קוסמטיים בלבד. החלפת המילה "רוסיה" במילה "אירופה", והחלפת המילה "אירופה" במילה "ישראל". נראה מה יגידו…

1

חגי אלעד מנכ"ל "בצלם" מדגיש בנאומו באו"ם בו קרא ללחץ בינלאומי על ישראל כי הוא "אזרח ישראלי" (14.10.16)
בין 2012-2016 קיבל בצלם 30 מיליון שקל מישויות מדיניות זרות באירופה. לא כולל כספים מן הקרן לישראל החדשה וקרנות פלסטיניות שונות.

https://www.youtube.com/watch?v=YeifNL6l9Kk

תגובה אחת

  1. מידע זה חשוב אד לאור העובדה שהגופים האלה אכן מקבלים הרבה מאד כסף לפעילותם הבזויה והחתרנית נגד המדינה שלנו, חוצפנים מרושעים גם אלה התורמים את הכספים ובעיקר אלה המקבלים אותם. חשוב מאד להיות ערים למהלכים הללו. תודה לכם "אם תרצו".

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק גלנט, תתיישר או תתפטר! לא נלחמנו בשביל להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה! אנחנו הלוחמים ומשפחות

סטודנטים אנטי ציונים באוניברסיטת תל אביב מעוניינים לקיים אירוע "נכבה מתמשכת" ולהאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה בשערי האוניברסיטה ביום רביעי 15.5 בשעה 12. המשטרה

חייבים לסגור את אל ג'זירה

תגידו, ידעתם שבזמן שפעילי אונר"א השתתפו בטבח ב7 לאוקטובר – משרדי הארגון ממשיכים לפעול מתוך ירושלים? לא מאמינים? בשבועות האחרונים בדקנו וגילינו שיש שני משרדים לאונר"א בירושלים, גם בכפר עקב וגם בגבעת התחמושת!

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן