"אם תרצו" – התגשמות האגדה. מאמר אורח מוטי פלד

לסיכום, אני מייחל ומתפלל, כן ירבו! תודה על הערב המרתק, חברות וחברים יקרים, הענקתם לי שביב תקווה.

שתפו:

עושה רושם שחלק ממנהיגי המדינה ופוליטיקאים שונים איבדו את הדרך, בזדון או בתום לב (נשתדל להיות זהירים), ומובילים אותנו לחשיכה עם זאת והמדהים מכל, כנסת ישראל מאפשרת לגופים עוינים ממדינות עויינות לא פחות

▪  ▪  ▪

עיניים בורקות, התלהבות, שמחה, ציונות בשפתיים, אהבת ארץ ישראל מוחצנת, צעירים וצעירות לצד בוגרים ובוגרים יותר, כל אלו התרכזו בערב קסום ומעורר תקווה. אולי זה ישמע קלישאתי, אבל גם ממרומי גילי אני מרגיש צורך להדגיש, ערב כזה לא ראיתי זמן רב! כ"ו בתמוז תשע"ו 1.8.16, בית ציוני אמריקה בתל אביב, כנס "אם תרצו" – מעצבים תודעה. 

ציונים רבים וטובים ובהם גם אבותיי ואבות אבותיי התרכזו כאן, מכל קצוות העולם כי רצו להקים מדינה בטוחה יותר ליהודים, יש יאמרו שהם הקימו מדינה לתפארת, מדינה שחשבו וקיוו שתתבסס על יסודות של אהבה, ציונות ועזרה הדדית. אדמת ארץ ישראל רוויה בדם רב של דורות נפילים אלו. 

אבל, ולמרות זאת, המציאות המצערת טופחת לנו, דור ההמשך, בפרצוף, שוב ושוב. לחלקים רבים מאזרחי ישראל, יש כיום תחושה קשה של אובדן תקווה. במשך השנים פוליטיקאים, מנהיגים וטייקונים, גנבו לנו את המדינה, הפכו אותה לאחת מהמושחתות במדינות העולם (כך על-פי נתונים בינלאומיים שונים). יש תחושה שהקרקע נשמטת מתחת רגלינו. בכירים בממשלה הורשעו כמו השפלים שבעבריינים ויש עוד אחרים בדרך. בכירים בפוליטיקה ומקורביהם התעשרו בצורה מטאורית ולא תמיד ברור כיצד ומדוע. מדד האמון בנציגי החוק לסוגיהם שואף לרמות הנמוכות ביותר. אפילו במשטרה ובפרקליטות נפל לכאורה דופי רב. "הפרקליטות והמשטרה תופרים תיקים!!" כך הצהיר בריש גליי ובכל אמצעי התקשורת, שופט בכיר בדימוס כבוד השופט שלי טימן (והוא לא היחיד) ולמרות הצהרותיו שום דבר לא קרה… אם הוא משקר, מדוע הוא לא בכלא, ואם דובר אמת הוא, מדוע תופרי התיקים אינם בכלא? 

היחס בארץ לנכים, למוגבלים ולניצולי שואה, מבזה ומשפיל, הן את הנכים וניצולי השואה והן את אלו שאמורים לטפל, אך מסתבר שלמנהיגים בהווה ולאלו שמתיימרים להיות מנהיגים, ממש לא אכפת. מתעלמים, טומנים את הראש באדמה ועמוק. 

רצון לשכנע 

עושה רושם שחלק ממנהיגי המדינה ופוליטיקאים שונים איבדו את הדרך, בזדון או בתום לב(נשתדל להיות זהירים), ומובילים אותנו לחשיכה. עם זאת והמדהים מכל, כנסת ישראל מאפשרת במישרין או בעקיפין, לגופים עוינים ממדינות עויינות לא פחות, לממן חבורות אנשים תאבי בצע ופרסום מתוך עמנו, ולאפשר להם להכפיש ולהזיק למדינת ישראל ותושביה, איני חושב שיש או יהיה תקדים כזה בעולם

לעומת כל זאת, באותו ערב מכונן, נחשפתי לצד אחר, לאנשים אחרים, צעירים ובוגרים, כולם עם להט בעיניים, חדורי אמונה ואהבת עם ישראל וארץ ישראל, מקרינים רושם וביטחון שאותם שום דבר לא ירתיע. חדורי מטרה ורצון לשכנע את כולנו שלא לאבד תקווה ולהגן בכל הכוח על עם ישראל, ארץ ישראל ותדמיתו בארץ ובעולם. חבורה מדהימה זו אינה ממומנת על-ידי גורמים עוינים או מדינות עוינות, הם מתגאים בכך שהמימון מגיע בזכות תרומות מקומיות ורוב הפעילות בהתנדבות טהורה, זו לטעמי ציונות ואזרחות יפה בהתגלמותה. 

דוברים מכובדים פרסו את משנתם השפויה בנועם ודרך ארץ, ללא שקרים (בניגוד לאלו שממומנים על-ידי מדינות עויינות ושפלות), הדובר המרכזי, פרופסור משה ארנס, מהבודדים שאני עדיין מעריך בפוליטיקה הישראלית, סקר את משנתו בהגיון ובנועם כפי שהוא תמיד עשה, יישר כוח! 

משום מה התקשורת הקלאסית לא הפגינה נוכחות, הם מצניעים את הסיפור, ארץ ישראל היפה ככל הנראה לא ממש מעניינת, אם אין דם זה כנראה לא מספיק חשוב… 

לסיכום, אני מייחל ומתפלל, כן ירבו! תודה על הערב המרתק, חברות וחברים יקרים, הענקתם לי שביב תקווה.

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן