דיון בועדת החינוך בנושא פוליטזציה באקדמיה ותמיכתם של אנשי סגל אקדמאים בחרם על ישראל ובאירועי יום הנכבה

בעקבות דוח אם תרצו בדיון חירום הצהיר ח"כ פורר על קידום חקיקה בנושא החרמות במוסדות אקדמיים, דיון נוסף בנושא נקבע לעוד שבועיים

שתפו:

בעקבות דוח של אם תרצו – התכנס דיון דחוף בועדת החינוך של הכנסת.

כזכור, בדו"ח נכתב כי 20 אקדמאים ישראלים, מרצים באוניברסיטאות וחברי סגל, מעודדים בשבועות האחרונים חרם אקדמי של אגודת האנתרופולוגים האמריקנית נגד ישראל. במכתב ששלחו המרצים הישראלים, שחלק מהחתומים עליו מקבלים את שכרם מכספי משלם המסים הישראלי, נכתב כי "הקריאה לחרם היא תוצאה של כיבוש מפחיד, שהורס חיים ורווחה של פלשתינים. זאת תוצאה של מדיניות הדומה לזו שיושמה על ידי משטר האפרטהייד בדרום אפריקה".

בנוסף לאנשי אקדמיה ישראלים הקוראים לחרם, הדיון היה אמור לעסוק בתופעת הפוליטיזציה באקדמיה ואירועי הנכבה אשר התרחשו בתקופה האחרונה בקמפוס.

עשרות סטודנטים הגיעו על מנת לתת עדות אולם עקב הזמן המועט לא הספיקו לדבר דיון נוסף בנושא נקבע לעוד שבועיים.

בדיון הצהיר ח"כ פורר על קידום חקיקה בנושא החרמות במוסדות אקדמיים, וקרא לבנט לקדם שינוי תקנות: "אם מנהלי המוסדות לא מסוגלים להציב למרצים שלהם גבול אנחנו נעשה את זה"

מתן פלג, מנכ"ל אם תרצו, אמר בוועדה כי "מדהים לגלות שרובם המוחלט של אותם מרצים הם פעילים מרכזיים בארגונים פוליטיים אנטי ציוניים הניזונים מתקציבי עתק של ממשלות זרות. זו תופעה שחייבת להיבלם ובכך נשמור על עתיד האקדמיה הישראלית".

לכתבה בנושא בישראל היום – לחץ כאן

לכתבה בנושא באתר NRG – לחץ כאן

פרסומים אחרונים:

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן