ועדת החינוך, התרבות והספורט בנושא: דבריו המקוממים של אלון ליאל

אמונה קלמה פעילת המשמר הציוני- דמוקרטי: לדעתי, היה חשוב לקיים את הועדה אך חשוב מאוד ללכת מיד לתהליכים משפטיים ולבדוק אם צריך להעמיד את אלון ליאל לדין. לא יתכן שמישהו שעומד בראש מוסד חינוכי יסית נגד מדינת ישראל בארץ ובעולם ויש לבדוק מה אפשר לעשות בנידון.

שתפו:

ועדת החינוך, התרבות והספורט בנושא: דבריו המקוממים של אלון ליאל


משתתפים:
 יו"ר הועדה יעקב מרגי, ח"כ מיקי זוהר, ח"כ זהבה גלאון, ח"כ עודד פורר, ח"כ אילן גילאון, ח"כ ענת ברקו וח"כ מיכל רוזין.

אורחים: עד כאן, חבר מועצת העיר תל אביב, מחלקת הסברה ומיתוג


ח"כ מיקי זוהר פתח את הועדה והציג את הנושא. אלון ליאל הפך להיות יו"ר הועד המנהל של הגימנסיה הרצליה בתל- אביב. אלון ליאל ישב עם ארגון שוברים שתיקה והמליץ להם לעשות מסע נגד מדינת ישראל ברחבי העולם. יהודי שפוגע במדינתו מול המצלמות בעולם זה לא יתכן. הוא היה מנכ"ל משרד החוץ. יש לציין שהוועד המנהל לא הגיע לדיון. חופש הביטוי זה לא חופש השיסוי. אנחנו כאן כדי לשמור על מדינת ישראל. לא לפגוע במדינה. אם אנחנו רוצים לחנך את ילדינו לחופש ופלורליזם אי אפשר לחנך אותם להכפשות נגד מדינת ישראל. 


*הושמעה הקלטה שבו אלון ליאל מדבר על אפרטהייד ומדיניות הכיבוש*


ח"כ זהבה גלאון: לא רוצה לשמוע קלטת שאני לא יודעת מי בישל לו את הצייד הזה. השיטה שמביאים קלטת בלי להגיד מי ערך ובישל את זה, זה לא יעשה.

ח"כ גלאון פנתה לח"כ זוהר ואמרה: "של נעלך מעל רגליך מיקי זוהר, הוא עשה יותר ממה שכולם כאן עשו! הוא מוחה נגד מדיניות הכיבוש וכך גם אני". אלון ליאל נפגש עם שוברים שתיקה במפגש לגיטימי. הוא לא עשה זאת מתוקף תפקידו הציבורי. מותר לבקר את המדיניות של ממשלת ישראל בארץ ובחו"ל. "אתם חבורה חצופה שמסמנת אנשים רודפת אותם ומחפשת אותם".


יו"ר הועדה יעקב מרגי: מי שקורא למדינת ישראל אפרטהייד הוא חוטא נגד המדינה. 


ח"כ עודד פורר: האיש עמד בראש מערך החוץ של מדינת ישראל. הוא מרשה לעצמו לארגן קבוצה של אנשים שיפעלו נגד מדינת ישראל, הוא מתנגד למינוי של דני דיין. מה שהוא עושה זה אפרטהייד! אומר אלון ליאל שהוא חי תחת המשחק הדמוקרטי כל עוד הוא המנצח. ח"כים של מרצ, אתם מתעלמים מזה ואתם צבועים!

ח"כ אילן גילאון: זה גובל בחוצפה שאדם שעשה כל כך הרבה והיה מנכ"ל החוץ וגם שגריר ועשה יותר מכל בנאדם ואתם מוחים נגדו? הועדה הזאת היא בזבוז זמן! אל תבלבלו את המוח. יש כאן חבורה של טרמפיסטים שכבשו את המדינה. ביבי הוא כמו פוטין וארדואן.

ח"כ מיכל רוזין: כשח"כ אומר שאני לא ציונית בגלל שאני לא מסכימה עם ראש הממשלה זאת בעיה. אלון ליאל מאמין שהאינטרס הציוני של מדינת ישראל זה להפסיק את הכיבוש. אני חושבת שחוטובלי פוגעת במדינת ישראל הרבה יותר מברזיל ודני דיין. אם אתם חושבים שאלון ליאל פגע במדינה, תעמידו אותו לדין. אם אי אפשר אז אי אפשר לפטר אותו על מה שנאמר.


ח"כ מיקי זוהר: אני יודע את עמדת מרץ היטב. יש הבדל בין להביע עמדה מדינית ברורה לבין מצב שבו הולכים לזירה הבנלאומית בלי סמכות של הממשלה ולהוציא דיבה.


אלון גלעדי חבר מועצת העיר תל אביב: פניתי לשר החינוך כדי להדיח את אלון ליאל. משרד החינוך אמר שהוא לא מטפל בנושאים כאלה. אלון ליאל משתמש בכישורים שקיבל ממשרד החוץ ומנצל את היכולות כדי להכפיש את מדינת ישראל. לא הגיוני שמי שעומד בראש מוסד חינוכי יפעל נגד מדינת ישראל. 


אבירם זעבי יו"ר ארגון "עד כאן": אנחנו מזועזעים מאלון ליאל. 


מנהל מחלקת הסברה מיתוג ואקדמיה: אלון ליאל היה מנכ"ל פוליטי. אמנם הוא היה מנכ"ל משרד החוץ, בתוקף תפקידנו כעובדי מדינה אסור להתבטא פוליטית והוא התבטא אחרי שעזב את תפקידו. 


סיכום הועדה הייתה גינוי על זכותה של הכנסת לקבוע את הדיון בכל נושא. אני מתנגד להאשמה נגד. אלון ליאל התבטא חריפות והוא לא מסוגל לקיים דיון ענייני בכנסת. אין דמוקרטיה סלקטיבית. אני קורא למשרד החינוך לבחון את אמירותיו של אלון ליאל לבדוק את דבריו. אנחנו מבקשים לקבל את התשובות ממשרד החינוך.

אמונה קלמה פעילת המשמר הציוני- דמוקרטי: לדעתי, היה חשוב לקיים את הועדה אך חשוב מאוד ללכת מיד לתהליכים משפטיים ולבדוק אם צריך להעמיד את אלון ליאל לדין. לא יתכן שמישהו שעומד בראש מוסד חינוכי יסית נגד מדינת ישראל בארץ ובעולם ויש לבדוק מה אפשר לעשות בנידון.

לצפייה בדבריו של אלון שוורצר – מ"מ מנכל אם תרצו – לחצו כאן

פרסומים אחרונים:

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית

מתספקים את כיתת הכוננות ביתר עלית עזרו לנו להמשיך לדאוג ללוחמים ולכיתות הכוננות: https://imti.org.il/project/63715/ הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של אם תרצו Please enable JavaScript to view

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן