השקת השדולה למען עידוד וקידום גיוס מיעוטים לצה"ל ולשירות לאומי

מיעוטים המתגייסים לצה"ל התכנסו בכנסת: "מדינת ישראל היא אי של שפיות במזרח התיכון"

שתפו:

מיעוטים המתגייסים לצה"ל התכנסו בכנסת: "מדינת ישראל היא אי של שפיות במזרח התיכון"
היום (ד') הושקה השדולה לעידוד וקידום גיוס בני מיעוטים לצה"ל ולשירות האזרחי שיזמה תנועת "אם תרצו".
לצפייה בסרטונים מאירוע השקת השדולה לחץ כאן
לצפייה באלבום תמונות מאירוע השקת השדולה לחץ כאן
לכתבה על השדולה מהעיתון ג'רוזלם פוסט לחץ כאן
למאמר שהתפרסם בישראל היום בעקבות השקת השדולה לחץ כאן

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, יו"ר השדולה, אמר בדברי הפתיחה כי "ההסתה נגד הגיוס לצה"ל בעידודם של חברי כנסת הערבים מהווה איום ישיר על המשך השתלבותם של בני המיעוטים בחברה הישראלית. המציאות המטורפת הזו, שבה חברי כנסת ערבים הממומנים מכספי משלם המיסים מסיתים נגד המדינה ונגד צה"ל חייבת להיפסק"

ח"כ מירב בן ארי מ"כולנו" המכהנת גם היא כיו"ר השדולה אמרה: ״דווקא בימים קשים אלו כינוס השדולה לעידוד וקידום גיוס מעוטים לצה״ל ולשירות האזרחי מעיד על חוזקה וחוסנה של החברה הישראלית על כל גווניה.הנוכחות של המנהיגים החברתיים מהמגזרים השונים ושיתוף הפעולה איתם בנושא היא קריטית להצלחתה של גיוס בני המיעוטים לצה״ל."
בשדולה אמר חבר הכנסת וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר כי "בעוד 50 שנה יהיו אולי פחות מיעוטים המתגייסים לצה"ל וזה האתגר הגדול שלנו. הדרישה לשירות לאומי ולשירות צבאי היא דבר שאסור שהיא תהיה רק מלמעלה למטה. האתגר הוא שהדרישה תהיה גם למלטה בלי דרישות. להבטיח שבסופו של דבר יגדל דור שרוצה להתגייס וזה תלוי במנהיגי הציבור של המיעוטים. הסבב הנוכחי של האלימות זה הסבב הראשון של האלימות שבו בתוך המגזר הערבי בישראל נשמעים קולות שלא שמענו בעבר בקול רם שעוסקים בבעיה שמייצרת ההסתה וגל הטרור הזה והבעיה שנוצרת למגזר הערבי בישראל."
מוחמד כעבייה מ"אחריי" לצה"ל המחוז הבדואי אמר בין היתר כי "בביתי, במשפחתי, בכפרי ובעדה שלי זה די מובן מאליו למה בחרתי לעלות על מדים. אך לאנשים אחרים לא היה מובן, ותמיד שאלו מה יצא לך מזה, למה שתתגייס כשאתה לא חייב, אתה בכלל מקבל את כל הזכויות שלך. תמיד חייכתי ואמרתי זה לא מה יוצא לי מזה, אלא, מה יוצא לי לך לנו, לכולנו לחברה ולארצינו מזה. אני מאמין בדרך ומשוכנע בה כי על זה גדלתי וחונכתי, ועל הדרך הזו צריכים לגדל ולחנך את בני הנוער הבדואים".
מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר "למרות התגברות גלי הטרור והאלימות החלים עלינו בשבועות האחרונים אנחנו מציינים היום יום חג. חג לדמוקרטיה- וחג למדינת ישראל. זהו חג של חוסן לאומי ואמונה בצדקת הדרך הציונית. זהו חג מפני שדווקא עכשיו, תחת "התקפות הדמים", כפי שכינו את גלי הטרור במגילת העצמאות, היום, ממש כמו לפני 67 שנים, אנחנו בוחרים למרות הכאב, להתאחד, להתחזק ולהכריז שאנחנו מסתערים קדימה."
האב גבריאל נאדף מנהיגה הרוחני של פורום גיוס העדה הנוצרית התייחס למצב המיעוטים במזרח התיכון ואמר "השירות בכוחות הביטחון הוא יותר זכות מאשר חובה, בימים טרופים אלה בהם המזרח התיכון טובע בנהרות של דם ,בהם נטבחים אחינו ואחיותינו הנוצרים ובני מיעוטים אחרים, בימים בהם הקיצונים נותנים את הטון והמערב מתגלה ברפיסותו, חולשותיו ובבלבול מושגים וערכים, אנחנו צריכים להבין ולהפנים כי אם לא נהיה תלויים אחד בשני נהיה תלויים אחד ליד השני. מדינת ישראל היא אי של שפיות במזרח התיכון, ארץ ישראל היא ערש היהדות והנצרות. הארץ הקדושה והקטנה הזאת תמיד הייתה מוקד משיכה לשליטים, לצבאות ואימפריות ולאנשי דת והיא ממשיכה להיות מוקד עולמי גם כיום."

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן