וועדת הכספים בנושא המשבר הפוקד את החקלאים בערבה.

אודליה סיטבון, פעילת המשמר הציוני- דמוקרטי נכחה בדיון של וועדת הכספים בנושא המשבר הפוקד את החקלאים בערבה.

שתפו:

הוועדה התכנסה הבוקר ב-11:30 כדי לדון על משבר החקלאים באזור הערבה שבדרום הארץ. אותו משבר נובע ממס כבד שהוטל על החקלאים במידה והם מעסיקים עובדים זרים – מס המעסיקים. בדיון אשר התרחש הבוקר בחדר ועדת הכספים, כל החברי כנסת הנוכחים הסכימו בפה אחד שיש צורך לבטל את המס הזה – כמה שיותר מהר. רעיון הטלת מס המעסיקים היה להרתיע חקלאים להעסיק עובדים זרים בשדות ולהעדיף "עבודה עברית". אולם, מטרת הטלת המס לא הושגה. אין עובדים ישראלים, מספר החקלאים הולך ומצטמצם, משקים נסגרים והחקלאות בערבה גוססת. ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני, אשר דאג לעלות את הנושא לסדר היום יחד עם ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) וח"כ אליעזר מוזס (יהדות התורה) אמר במהלך הועדה :" שנה אחרי מבצע "צוק איתן", ההתיישבות לא צריכה אישור ממישהו. בלי ההתשייבות, בלי החקלאות – זה לא שלנו. תבטלו מיד את המס הבלתי צודק ולא ראוי". הד ציוני נוסף נשמע מפי חברת הכנסת רויטל סויד מהמחנה הציוני :" החקלאות זה מפעל ציוני ואם לא נעזור לחקלאים ולמשפחות שם, ביישוב, אז אנו צריכים להבין שאנו מפקירים את הערבה ולא צריך להגיד מה יקרה כשערבה לא תהיה מיושבת יותר". על ביטול המס היא הוסיפה: " זה מקום מרוחק, מאוד חם, אף אחד לא רוצה לעבוד שם אז החקלאים מוכרחים להעסיק עובדים זרים. לכן ביטול המס הוא צעד מאוד חשוב." אליהם הצטרפה חברת הכנסת אורלי-לוי אבקסיס: " המרחקים מעמיסים על החקלאים את העלויות – הם משלמים על זה שהם רחוקים, שהם אידאולוגיים, שהם אוהבים את התיישבות". למרות שחבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) סירב לקשר בין ציונות לחקלאות, הסכמתו גם נשמעה כדי לבטל את מס המעסיקים בתנאי שיבטלו את המס בכל הארץ, ולא רק בערבה.

מכאן מבינים שיש מסר אחד ברור – אם אין חקלאות, אין התיישבות. לפתור את משבר החקלאות בערבה, אם כך, יפתור לא רק סוגיה חקלאית, אלא סוגיה ציונית, מוסרית, ביטחונית וישראלית.

פרסומים אחרונים:

עולים לירושלים – דורשים ניצחון!

לתרומה למימון ההפגנה עולים לירושלים ודורשים ניצחון! זה תלוי רק בנו. אין לנו ארץ אחרת.אם נשב בבית – החמאס ינצח!ביום חמישי עוזבים הכל ויוצאים לדרוש

פרויקטים אחרונים:

חייבים לנצח את חמאס, רפיח עכשיו!

עם ישראל לא יסכים לקבל כניעה מול חמאס! אנו מרגישים סכנה קיומית למדינה שלנו כאשר המהלך ברפיח מתעכב והקבינט שוקל לאפשר לחמאס לשוב לצפון הרצועה.

חייבים לנצח את החמאס

יעד גיוס 0 הסכום שגויס עד עכשיו הצטרפו למאבק 0% תרמו לנו ותקבלו מאבק בלתי מתפשר עד הניצחון! זוהי שעה מכריעה לעם ישראל, חייבים לדרוש

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן