הארגונים הישראלים מאחורי דו"ח החקירה נגד ישראל על מבצע "צוק איתן"

תנועת "אם תרצו" חושפת כעת כי 8 ארגונים ישראלים העבירו עדויות ודו"חות המכפישים את חיילי צה"ל לועדה שעל בסיסם הסיקו מסקנות מוטעות נגד פעילות צה"ל ב"צוק איתן"

שתפו:

ביום שני ה-22/6/2015פירסמה הוועדה הבינלאומית לחקירת מבצע "צוק איתן" את מסקנותיה ובין היתר טענה כי "הועדה מודאגת משהשימוש הנרחב בו עושה ישראל בכלי נשק בעלי נזק סביבתי קטלני רחב, שימוש זה אומנם איננו בלתי חוקי, אך השימוש בו באזורים מאוכלסים בצפיפות מוביל בסבירות גבוהה להרג חסר אבחנה של לוחמים ואזרחים כאחד. נראה כי ישנו דפוס פעולה בו צה"ל הזהיר תושבי שכונות שלמות לעזוב את בתיהם, והחשיב את אלה שלא שנו לאזהרותיו ללוחמים. דפוס זה מגביר את הסבירות לפגיעה באזרחים. במהלך הפלישה הקרקעית הישראלית לעזה, שהחלה באמצע יולי 2014, נהרגו מאות בני אדם ואלפי בתים נהרסו. מוקדי עזרה ראשונה דיווחו כי קיבלו פניות נואשות לעזרה מאנשים בשכונת שג'עייה, ברקע נשמעו זעקות הילדים. בתום המתקפה. "כל 10 שניות היה פיצוץ," אמר עד מרפיח בה ניהל צה"ל באוגוסט מבצע נרחב לנוכח החשש כי חייל נפל בשבי. כאשר חייו של חייל ישראלי מוטלים על הכף, נראה כי מתעלמים מכל החוקים."
כעת חושפת תנועת "אם תרצו" כי ארגונים ישראלים רבים כגון עדאלה, בצלם, שוברים שתיקה, יש דין ועוד עומדים מאחורי עדויות ומסמכים רבים אשר הובאו לידי הועדה ועל בסיס עדויות אלו קבעה הועדה את מסקנותיה.
בין היתר, מופיעים 72 אזכורים לדו"חות של ארגון בצלם, 8 אזכורים לארגון עדאלה, 8אזכורים לשוברים שתיקה, 12 לארגון מוקד, 5 אזכורים של יש דין ועוד.
כאמור, בעת פרסום דו"ח גולדסטון לחקר מבצע "עופרת יצוקה" בשנת 2009, חשפה תנועת "אם תרצו" כי 92 אחוז מהעדויות של ארגונים ישראלים שהובאו בפני הועדה היו ארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל.

 

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מסר :"דוח שאבס הוא עדות מוצקה להיקף הנזק העצום שארגוני הדה לגיטימציה הישראלים, אשר במימון ובשליחות ממשלות זרות וקרנות זרות, חותרים לבידודה של ישראל בעולם. יש לציין שארגונים כמו בצלם, שוברים שתיקה, עדאללה ואחרים המוזכרים בדוח, לא רק נתמכים על ידי ישויות מדינתיות זרות והקרן לישראל חדשה, אלא גם על ידי קרנות ערביות-פלסטיניות קיצוניות העומדות בקשר עם ארגוני טרור ביהודה ושומרון ובעזה. אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול באופן מיידי נגד אותם ארגונים הפועלים להכפשת ישראל תחת אצטלה של אזרחות ישראלית אכפתית, כאשר בפועל מדובר בסוכנים זרים לכל דבר ועניין."

מצ"ב טבלה המסכמת את הארגונים המצויינים בדו"ח, המימון שלהם מממשלות אירופה (בש"ח) והתמיכה שלהם מהקרן החדשה לישראל.

הארגונים שמכשירים את דוח האום

שתפו:

פרסומים אחרונים:

פרויקטים אחרונים:

דורשים ניצחון!

יעד גיוס הסכום שגויס עד עכשיו 0 תרמו עכשיו למאבק   דורשים ניצחון והכרעה חייבים לדרוש מהממשלה להפסיק לדשדש ולחתור לניצחון והכרעה בדרום ובצפון, ולא

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן