לאחרונה התקבלו החלטות באוניברסיטת אריאל ובאוניברסיטה העברית בירושלים להעניק 2 נק"ז אקדמיות לסטודנטים שיקחו חלק במעורבות חברתית במסגרת פעילות של תאי "אם תרצו". החלטה מבורכת זו היא מענה קטן, אך עדיין לא מאזן למסגרות מעורבות חברתית שקיימות בקמפוסים ברחבי הארץ המעניקים נקודות זכות, לעתים 4 נקודות ולפעמים אף מלגות גבוהות, עבור פעילויות בארגוני שמאל קיצוני. ביניהם ניתן למצוא את:
"תכנית עמיתי אברט לצדק חברתי"- היא תכנית של "הקרן לישראל חדשה-שתי"ל, ***ארגון פוליטי זר (אמריקאי) הרשום בישראל כחברה זרה.***

התכנית מציעה לסטודנטים מסלול המשלב התמחות בארגונים ובקורס עיוני המספק 4 נקודות זכות אקדמאיות .

התכנית משווקת זה מספר שנים, ובשנה הנוכחית (תש"פ 2019/20) משווקת במכללת אורנים, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית:

בין הארגונים בהם ניתן להתמחות נמצאים ארגונים פוליטיים אשר מזוהים רובם עם עמדות שמאל קיצווני.

דוגמה לארגונים אשר צוינו ברשימה של הארגונים אשר השתתפו בתכנית בשנים האחרונות:

— "בלדנא" – המוביל יוזמות נגד השירות הלאומי בקרב האוכלוסייה הערבית

— "המוקד להגנת הפרט" – המגן משפטית על מחבלים ומשפחות מחבלים אשר רצחו ישראלים.

–"במקום", "האגודה לזכויות האזרח", "קו לעובד", "שומרי משפט- "רבנים לזכויות אדם".

כולם ארגוני שמאל קיצוני.

"תכנית עמיתי זכויות אדם" של "מרכז מינרבה"

מציעה לסטודנטים באוניברסיטה העברית מסלול המשלב התמחות בארגוני "זכויות אדם", דרך קורס עיוני המספק 4 נק"ז ומלגה בסך 9,000 ש"ח.

בין הארגונים בהם משתתפי התוכנית יכולים להתמחות נמצאים הארגונים:

– "המוקד להגנת הפרט", הפועל להגנה על מחבלים ומשפחותיהם.

– "בצלם" המאשים את חיילי צה"ל בביצוע פשעי מלחמה

– "א.ס.ף" הפועל לאזרוח מסתננים בלתי חוקיים בישראל ומאשים את ישראל בארץ ובעולם בגזענות.

– "האגודה לזכויות האזרח" הפועלת להגנה על מחבלים ולהאשמת מדינת ישראל בביצוע פשעי מלחמה ועוד.

בפרסום של ארגון לביא עלה חשש שקיים ניגוד עניינים בין מנהלת מרכז מינרבה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית לבין התכנית משום שמצד אחד היא (דפנה גולן) מרכזת קואליציה אזרחית 'להצלת ליפתא' ומצד שני היא מנהלת תכנית באוניברסיטה שבמסגרתה מתנדבים הסטודנטים ב'קואליציה להצלת ליפתא'.

ולמרות ריבוי מסגרות ארגוני השמאל הקיצוני בהם ניתנת לסטודנטים הזדמנות לפעול בתמרה לנקודות זכות ולעתים אף מלגות, עדר הצבועים שכולל מספר עיתונאים וקומץ מרצים, שמעולם לא הזדעקו על הפוליטיזציה הנוראה הזו, בחרו לתקוף את "אם תרצו" ואת ההחלטות להעניק למעורבים בפעילות חברתית במסגרתה נקודות זכות אקדמיות.

אלון שוורצר, ראש אגף המדיניות בתנועת "אם תרצו" אף כתב מאמר בעניין זה. את המאמר שפורסם באתר "מידה" ניתן לקרוא – בלחיצה כאן

 

אבל הבכי והנהי לא פסח גם על מספר תאי סטודנטים באוניברסיטה העברית. כאן ניתן לצפות בקטע מפאנל שנערך בין ניסי מזרחי יו"ר תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית לנציג תא של מפלגת העבודה:

באוניברסיטה העברית יש תוכניות בהן סטודנטים מתמחים בארגונים כמו 'בצלם' ו'המוקד להגנת הפרט' תמורת 4 נקודות זכות ומלגות של 9,000 שקל"באוניברסיטה העברית יש תוכניות בהן סטודנטים מתמחים בארגונים כמו 'בצלם' ו'המוקד להגנת הפרט' תמורת 4 נקודות זכות ומלגות של 9,000 שקל"

הקשיבו לניסי יו"ר אם תרצו ירושלים – באוניברסיטה העברית, שמתמודד עם צבועים ממורמרים שלא מסוגלים לתת לו להתבטא בזמן שהוא מסיר מפניהם את המסיכות – בזמן שהם מנסים למנוע מפעילי "אם תרצו" קבלת נקודות זכות על עשיה חברתית אין להם שום בעיה שסטודנטים מקבלים מלגות ונקודות זכות עבור פעילות במסגרת ארגוני דה-לגיטימציה, הגנה על מחבלים וחתרנות.

יישר כוח ניסי!

Nisay Mizrahi

Posted by ‎תנועת אם תרצו‎ on Tuesday, February 18, 2020

וכמו כן קטע מפאנל עם השתתפות נציג תא של מפלגת מרצ:

"אצלנו באם תרצו אנחנו מתנדבים ופועלים למען כל המגזרים, ומה אתם עושים חוץ מלהתבכיין כל היום על אם תרצו?"

תקשיבו לניסי יו"ר אם תרצו ירושלים – באוניברסיטה העברית שמשיב לכל הצבועים שמתבכיינים על כך שפעילי אם תרצו יקבלו נקודות זכות עבור פעילות חברתית בקהילה, אבל מתעלמים מכל ארגוני התעמולה והדה-לגיטימציה שמקבלים עבור עשיה חתרנית.

יישר כוח ניסי!

Posted by ‎תנועת אם תרצו‎ on Sunday, February 16, 2020

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to stay updated
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel.
Join Im Tirtzu's Newsletter
Subscribe to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Learn more about how Im Tirtzu works to strengthen Zionism and combat delegitimization from within Israel
Donate a Tree in Judea & Samaria on This Tu B’shvat!
Help strengthen Israel by donating a tree (or several!) to be planted on this Tu B’Shvat, February 10th, 2020, in Judea & Samaria.