דו"ח מצב הריסות בתי מחבלים המעורבים בפיגועים

הגיע הזמן לשנות את הגישה - הריסת בתים בסמיכות לפיגוע תחזק את ההרתעה. דורשים לפעול מיד!

שתפו:

דו"ח מצב הריסות בתי מחבלים המעורבים בפיגועים

בשבוע שעבר פורסם בעיתון ישראל היום הדו"ח של אגף המחקר בתנועת אם תרצו שחושף כי מאז תחילת שנת 2023 בוצעו 12 פיגועים קשים בהם נרצחו 26 בני אדם – אולם מתוך 17 המחבלים המעורבים באותם פיגועים, וזהותם ידועה בוודאות, בית אחד נהרס ובית אחר נאטם.

 

עיכוב בהריסת בתים – פוגעת בהרתעה!

כמה דוגמאות:

  • לבית של המחבל חיירי עלקם שרצח את רפאל בן אליהו, אלי מזרחי ונטלי, איליה סוסנסקי, שאול חי, אשר נתן ואירנה קורולובה ז"ל הוצא צו הריסה ב-8/2, לפני כמעט 200 ימים, והבית טרם נהרס.
  • לבית של עבד חרושה ומוחמד חרושה שרצחו את הלל מנחם יניב ויגל יעקב יניב ז"ל הוצא צו הריסה ב-30/5 מאז הבית לא נהרס. הפיגוע התרחש ב-26/2 לפני יותר מ-150 ימים!
  • לבית של חאלד חרושה שרצח את הלל מנחם יניב ויגל יעקב יניב ז"ל עד תאריך כתיבת הדוח ב31/7 לא הוצא צו הריסה, כלומר 155 ימים אחרי הפיגוע ולא נמסרה ההודעה על כוונה להרוס את בית המחבל.
  • לבית של המחבל מאהר שלון שרצח את אילן גנלס ז"ל, בפיגוע שהתרחש ב27/2, לא הוצא צו הריסה. מאז הפיגוע חלפו יותר מ-150 ימים.
  • בתי המחבלים חסן קטנאני ומעאד מסרי, וסייען שלהם – אבראהים ג'בר שרצחו את לאה (לוסי) די ז"ל ובנותיה, רינה ומאיה ז"ל, בפיגוע שבוצע 7/4. עבר מיפוי ב-30/5/23 ומאז לא פורסם דבר על המשך הריסת הבית. כלומר מעל ל-115 ימים עברו מהפיגוע ולא הוצא צו הריסה.
  • מוחמד זלבאני רצח את לוחם מג"ב אסיל סואעד ז"ל ב-13/2. רק ב-9/6 צהל הודיע על כוונה להפעיל את סעיף 119 אבל עדיין לא נמסר צו ההריסה לבית. עברו יותר מ-170 ימים מהפיגוע!

יום לאחר שצה"ל קיבל את הדו"ח שלנו, צה"ל מסר כי נמסרה הודעה על כוונה להחרים ולהרוס את הבית בו התגורר המחבל. מקריות? אולי.

הגיע הזמן לשנות את הגישה – הריסת בתים בסמיכות לפיגוע תחזק את ההרתעה. דורשים לפעול מיד!

להורדת הדו"ח המלא לחץ כאן 

פרסומים אחרונים:

סרטונים:

חדשות ועדכונים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן