יוזמה חדשה להנצחת מורשת אבשלום פיינברג

יוזמה חדשה להנצחתו של אבשלום פיינברג, חבר ארגון המחתרת ניל"י

שתפו:

יוזמה חדשה להנצחת מורשת אבשלום פיינברג, במלוא 100 שנה למותו

כמעט 100 שנה לאחר מותו של אבשלום פיינברג, חבר ארגון המחתרת ניל"י, תנועת "אם תרצו" יחד עם ח"כ יהודה גליק, יוצאת ביוזמה חדשה להנצחת מורשתו של "אבי המודיעין הישראלי".

"לפני כעשר שנים חקרו שתי נערות, שיר בן חיים ומרב אביטל מאולפנת עפרה, את קורות חייו של אבשלום פיינברג", מספר מתן פלג, מנכ"ל אם תרצו. "להפתעתן הרבה, הן נדהמו לראות כי ביום השנה להירצחו אין אף אדם שעולה לקברו להנציח את זכרו כיאה לגיבור ישראל. הן לא מצאו סביב הקבר קריאת קדיש, טקס זיכרון אזרחי או צבאי,ואף לא נוכחות של תנועת נוער. ריק שזועק לשמיים. שנה לאחר מכן הן פנו אלינו בבקשה שנעזור. נרתמנו מיד למשימת ההנצחה, ומאז בכל שנה ושנה מתקיים כנס אזכרה שנתי לאבשלום בהשתתפות מאות אזרחים, חילונים ודתיים כאחד. לא רק כדי לציין את יום מותו של אבשלום, אלא כדי לציין את יום מותו של אבשלום, אלא כדי לקבל השראה מאדם המהווה אבן יסוד בתקומה הציונית ארץ ישראל".

פיינברג נולד ב23 באוקטובר 1889 בגדרה לפאני וישראל פיינברג. בגיל 12 ייסד ביחד עם נערים נוספים את אגודת "נושאי דגל ציון". בגיל 14 נשלח ללמוד בבית ספר תיכון בפריז, ושנה לאחר מכן, ב1904, יצא לסיור מושבות בארץ ישראל להספיד ולקונן על פטירתו של בנימין הרצל. בחציה הראשון של שנת 1915 החליט ביחד עם חבריו אהרן ואלכסנדר אהרנסון לנקוט צעדים מהותיים לסיום השלטון העות'מאני בארץ ישראל ע"י עזרה לבריטים, דבר שהוביל להקמת ארגון המחתרת ניל".

בינואר 1917 נהרג עת היה בפעילות מודיעינית מירי בדואים. עצמותיו נמצאו רק לאחר מלחמת ששת הימים, חמישים שנה לאחר שנהרג.

יהי זכר גיבור ישראל ברוך

.

 

פרסומים אחרונים:

עולים לירושלים – דורשים ניצחון!

לתרומה למימון ההפגנה עולים לירושלים ודורשים ניצחון! זה תלוי רק בנו. אין לנו ארץ אחרת.אם נשב בבית – החמאס ינצח!ביום חמישי עוזבים הכל ויוצאים לדרוש

פרויקטים אחרונים:

חייבים לנצח את חמאס, רפיח עכשיו!

עם ישראל לא יסכים לקבל כניעה מול חמאס! אנו מרגישים סכנה קיומית למדינה שלנו כאשר המהלך ברפיח מתעכב והקבינט שוקל לאפשר לחמאס לשוב לצפון הרצועה.

חייבים לנצח את החמאס

יעד גיוס 0 הסכום שגויס עד עכשיו הצטרפו למאבק 0% תרמו לנו ותקבלו מאבק בלתי מתפשר עד הניצחון! זוהי שעה מכריעה לעם ישראל, חייבים לדרוש

סרטונים:

חדשות ועדכונים

אירועים קרובים

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

דילוג לתוכן