לאחרונה פורסם כי פרופ' דוד הראל הגיש מועמדותו למינוי לנשיא האקדמיה הלאומית למדעים.
נראה כי נכון לעת עתה, פרופ' הראל הוא המועמד היחיד לתפקיד. פרופ' הראל מעורב במשך שנים בפעילות ציבורית אנטי-ציונית ובינלאומית. מינויו של הראל, אדם שנוי במחלוקת לתפקיד הממלכתי והציבורי כנשיא האקדמיה הלאומית למדעים בעודו מגונן על על ה-BDS הוא גול עצמי למדינת ישראל והשלכותיו יהיו חמורות.
ד"ר אורי כהן מאוניברסיטת תל-אביב לאחרונה טען כי "היות שהראל עומד להפוך את האקדמיה הישראלית לזירת התגוששות פוליטית שתרוקן מתוכן את המשמעות הממלכתית שלה, ולייצר בה מאחז של השמאל הרדיקלי."[1]על כן, גם גורמים באקדמיה מתריעים מפני המינוי הזה.
להלן פירוט חלקי של פעילותו הציבורית האנטי-ציונית של פרופ' הראל לאורך השנים[2]:
– פרסם מאמר ב"גרדיאן" בשנת 2018 הקורא לעולם "להתערב למען הפלסטינים" ולהפעיל לחץ על ישראל.
– חתום על עצומה המאשימה רק את ישראל בסבל תושבי עזה במהלך מבצע צוק איתן ולא מזכירה את פעילויות הטרור והירי הבלתי פוסק של חמאס אל עבר שטח מדינת ישראל וכמו כן מבקשת מהאוניברסיטאות ללחוץ על ממשלת ישראל להסיר את "המצור על עזה".
– חתום על העצומה הקוראת לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות.
– חתום על עצומת תמיכה בנהלי האיחוד האירופי שלא לממן גופים ישראלים הפועלים ביו"ש.
– ביוני 2019 חתם על עצומה המגנה על תנועת ה-BDS בגרמניה.
– עתר כחלק מצוות גולדבלום-ליאל לאו"ם כדי לכפות על ישראל כניעה לדרישות הבדלניות הערביות.
– עד חודש יוני 2021 היה חבר בועד המייעץ הבינלאומי של ארגון המחרים את אוניברסיטת אריאל – No Ariel Ties, שבין מטרותיו למנוע או לעצור שיתופי פעולה מחקרים עם אוניברסיטת אריאל, להקשות על פרסום מאמרי מחקר ולא להכיר בתארים המוענקים על ידי האוניברסיטה לבוגריה.
ניכר באופן ברור שמדובר באדם שאינו ראוי למינוי בכיר באקדמיה הלאומית למדעים של המדינה אותה הכפיש בעולם ופעל עד לאחרונה בארגון שקידם חרם על מוסד אקדמי ושניסה למעשה לפגוע בעשרות אלפי סטודנטים ומאות אנשי מדע ומחקר.
כבוד הנשיא ריבלין, זו שעתך האחרונה בכס הנשיאות. אל תפקיר כעת את הסטודנטים והמרצים של אוניברסיטת אריאל בידי אדם שנוי במחלוקת שלכל הפחות אינו מעוניין לקדם את המוסד האקדמי הזה. זה לא עניין של ימין ושמאל. זו סוגיה של חופש אקדמי ופיתוח דור העתיד הבא של המחקר בישראל. דור העתיד שאותו איש שנוי במחלוקת פעל להקשות עליו.
אנו אזרחי ישראל האוהבים את המדינה ומתנגדים למינויו של אדם לתפקיד בכיר כל כך, החותר נגדה בפעילות אנטי-ציונית בזירה הבינלאומית קוראים שלא למנותו או גורמים אחרים המקדמים עשיה אנטי-ציונית או הנותנת רוח גבית לתנועות אנטי-ציוניות הפועלות נגד מדינת ישראל.
חתימות נאספו עד עכשיו
0

בהשתתפותכם אתם מאשרים קבלת חומר פרסומי מתנועת אם תרצו ציונות להיות או לחדול

יותר מ- 0

חותמים אחרונים

שתפו

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

יותר מ- 0

חותמים אחרונים

שתפו

דילוג לתוכן