שקר הסטטוס קוו: ההשתלטות האסלאמית בהר הבית ואובדן הריבונות הישראלית

הספרון כולל הקדמה מאת המזרחן ד"ר מרדכי קידר ואחריו שישה פרקים הבוחנים את המצב בהר הבית כיום. פרקי הספר מפרטים בין היתר אודות בניית מיתוס אל-אקצא, שלילת ההיסטוריה היהודית בהר הבית והצרת צעדיו של הציבור הלא מוסלמי בהר הבית. בנוסף, מובא מידע על תהליך ההשתלטות הפיזית הזוחלת על כל מתחם הר הבית וכן על ההשתלטות על מתחם שער הרחמים. הפרקים האחרונים מפרטים על החורים השחורים בהר הבית ועל הגורמים הפועלים כיום בשטח ההר. בסוף הספר מוצגות המלצות לפעולות אפשריות לשיפור המצב בהר הבית.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו> לחצו כאן

זכותו של עם ישראל על ארץ ישראל, ובוודאי על יהודה, שומרון, בנימין והבקעה, אינה רק זכות רוחנית או היסטורית. היא גם מבוססת על הדין הבינלאומי, דבר שאזרחים רבים בארץ כלל לא מודעים לו. בעקבות כך, החלטנו בתנועת "אם תרצו" לפרסם את החלק הרלוונטי לסוגיה זו מן הדו"ח המפורסם של שופט העליון אדמונד לוי ז"ל, המכונה "דו"ח וועדת המאחזים". מטרת הדו"ח הייתה לבחון את דרכי התמודדות של בנייה ישראלית בשטחי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, ולבחון את הסוגייה אך ורק מהצד המשפטי, ולא מהצדדים המדיניים של הנושא. "הוועדה מצאה כי השטחים אינם בבחינת 'שטח כבוש' מאחר שלא הוחזקו בידי ירדן על פי הדין הבינלאומי, ושההתנחלויות ביהודה ושומרון חוקיות גם על פי המשפט הבינלאומי". ממצאי הדו"ח מוכיחים מעל כל ספק שגם על פי הדין הבינלאומי שטחים אלו שייכים למדינת ישראל.

נכבה חרטא

הספרון הזה הוא נשק תודעתי במאבק בבורות, בשקר המאיים להציף אותנו כצונאמי. ספרון צנוע שיניח לפניכם ידע היסטורי בעל חשיבות אדירה. הספרון מנסה להיאבק בשקרים, מקדש מלחמה בכזבים הנוראים שבשמם מבקשים אויבינו לערער את צדקת הדרך של הציונות ולהכין את הקרקע לחורבנה של המדינה. לשקר הזה קוראים מיתוס הנכבה.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

שקר הפליטים הפלסטינים

ספרון זה חושף את הציבור לעובדות אודות "בעיית הפליטים הפלסטינים“ במטרה להצביע על אחת ההונאות החמורות ביותר שהאו“ם הוביל נגד מדינת ישראל אי פעם, ואשר לוקח חלק משמעותי בהנצחת בעיית הפליטים ומינוף סוגיה זו ככלי לחיסול מדינת ישראל.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

%d7%9b%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%94

לקריאה – עברית | אנגלית

הזכות המשפטית על ארץ ישראל

ספרון זה נועד בראש ובראשונה לקהל הישראלי. על פניו, ניתן היה להניח כי הציבור הישראלי יהיה בקיא בטענות ובעובדות שיוצגו בספרון זה, אך במציאות אין זה כך. הקורא הישראלי הממוצע יגלה מידע חדש ואף יופתע מן הנתונים, זאת כיוון שחומר זה מעולם לא הוצג בפניו, לא במערכת החינוך, לא באמצעי התקשורת למיניהם ולא באקדמיה הישראלית. במקביל, דווקא גלגלי התעמולה האנטי־ישראלית פועלים ביתר שאת בקידום נרטיב מוטה שעושה עוול לאמת. על כן, משמעותו שלספרון זה כפולה ומכופלת. ברצוננו להציג את המציאות כפי שהיא בפני הקורא, למען ירחיב ידיעותיו ויכיר את העובדות לאשורן. בספרון יוצג תהליך משפטי שהחל הלכה למעשה בהצהרת בלפור בשנת 1917 , שבה הוגדרה, בתמציתיות, מטרת הקמתה של המדינה היהודית. החלטת חבר הלאומים בשנת 1922, לאשר את מסמך “המנדט עבור פלשתינה", העניקה לה את הגושפנקא הרשמית של המשפט הבינלאומי.“המנדט על פלשתינה" היה מסמך משפטי המחייב את שלטון המנדט הבריטי לספק את כל הפרטים והאמצעים להקמת המדינה היהודית בארץ־ישראל.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

המדריך למהפכן הציוני

בעבר תפקידו העיקרי של המהפכן הציוני, היה לעורר מחדש את התודעה הלאומית בקרב יהדות הגולה- לשם שיבת ציון ומימוש הצו "חדש ימינו כקדם".  עזרה ונחמיה עשו זאת בבבל ומבשרי הציונות, בעת החדשה, פסעו באותה הדרך.  מהרב קלישר דרך משה הס, פינסקר, מקס נורדאו, ועד בנימין זאב הרצל. המהפכנים הציוניים לדורותיהם יצקו אל החברה הישראלית, תוכן לאומי ככלי המיועד להגשים את חזון הנביאים בדבר תקומתה המחודשת של ריבונות יהודית- ממלכתית בארץ ישראל. אך הקמת המדינה היהודית בארץ ישראל הינה רק חלק מהחזון הציוני.  העיקר עוד לפנינו. משימות ואתגרים ציוניים עומדים לפנינו במגוון רחב של תחומים: פוליטיקה, חינוך, כלכלה, משפט, תרבות ועוד… במרוץ השליחים הישראלי-היסטורי, הלפיד הועבר כעת אליך.  זהו הזמן שלך לחדש ימינו כקדם.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

המילון הלא-עזי

מחפשים מילה עברית ל"סבבה"? רוצים לדעת מיהו "טורן"? מילים אלה ואחרות מוגשות בספרון זה לכל אוהבי השפה העברית. המילים הן פרי יצרתם של פונים ופונות מכל רחבי הארץ אשר הקדישו מזמנם ושלחו למערכת הצעות חדשות לחלופות עבריות של מילים לועזיות.
כולנו תקווה שהמילון הלא־עזי יעלה לשיח הציבורי את חשיבותה של השפה העברית.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

הקרב על הרעיון הציוני - מתן פלג

חוברת זו נכתבה במטרה להסב את תשומת לבו של הקורא לקרב האיתנים הניטש בין שני רעיונות. בין הרעיון הציוני השואף לעצמאות יהודית בארץ ישראל, לבין הרעיונות המבקשים להגביל את ריבונותו של העם היהודי ואף לבלום את תקומתו המתחדשת וחסרת התקדים.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

מדינה בשלטון הבג

נייר עמדה של תנועת "אם תרצו" בנושא בית המשפט העליון. נייר העמדה מתאר את הכלים שבג"ץ פיתח, בניגוד לדוקטרינות השיפוטיות המקובלות בעולם, כדי ליטול לעצמו סמכויות לא לו. וכן מתווה דרכים להחזרת ישראל לדמוקרטיה פרלמנטארית, כפי שהייתה לפני עידן "האקטיביזם השיפוטי".
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

הגדת העצמאות

הגדת העצמאות נועדה להקנות לחג העצמאות תוכן על ידי שחזור התהליך ההיסטורי שהוביל להכרזת העצמאות ויצירת תחושה אצל הקורא כאילו נכח בהכרזה.

זאת בדומה להגדת הפסח המשחזרת את יציאת מצרים ומכוונת לכך שכל יהודי יראה את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים. כפי שהגדת הפסח נועדה לענות על שאלת הבן "מה נשתנה הלילה הזה?", כך הגדת העצמאות מנסה לתמצת את משמעותה של חירות מדינית, וכל המרבה לספר בדרך השגתה הרי זה משובח.

תהליך ביסוס המדינה טרם הסתיים ועלינו לכוון את חיינו לאור החזון שנותר להגשים. מטרת ההגדה היא אפוא להקנות מסגרת משפחתית וקהילתית אחידה לחג העצמאות שתהיה בעלת משמעות היסטורית לאומית ורוחנית, ותקשור את החוגגים לאנשים ולתהליך שהובילו להקמת המדינה.
לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית

קום והתהלך בארץ

קום והתהלך בארץ –  לקט טיולים מומלצים  לכבוד ט״ו בשבט תשע״ד

לקריאה – עברית

מדינת היהודים

הרינו שמחים וגאים להגיש לכם הקלטה של הספר "מדינת היהודים" מאת בנימין זאב הרצל, אשר הופק ביזמת תנועת "אם תרצו". ההקלטה הינה נסיון ראשון בהנגשת כתבים ציוניים מרכזיים לציבור, מתוך הבנה כי מירוץ החיים האינסופי מותיר אנשים רבים עם מעט מאד פנאי לקחת ספר ולהשתקע ברעיונות אידאולוגיים. על כן החלטנו ליצור חלופה נגישה ונוחה המאפשרת לכל אדם להכיר את אחד הספרים החשובים בתולדות היסטוריה הציונית. מעתה ניתן לשמוע את "מדינת היהודים" היישר מהטלפון הסלולרי, בדרך לעבודה, בחדר הכושר או בעת ההמתנה לרופא. בפרוייקט הושקעו עשרות שעות עבודה, בהתנדבות מלאה של פעילי אם תרצו, מתוך תחושת שליחות ובמאמץ רב בכדי שהמוצר הסופי יהיה איכותי ומהנה.

לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

להקלטה – עברית

הרצל לא מה שסיפרו לנו

בשנים האחרונות אנחנו רואים התקפה על דמותו ומעמדו של חוזה המדינה באתוס הציוני. התחומים שבהם הרצל "מואשם" הם רבים ומגוונים, ואולי אפשר גם להגיד שמדובר באופנה של שחיטת שמותיהם של אישי ציבור נוספים שאינם כבר איתנו ואינם יכולים להגיב לטענות.

הספר "הרצל: לא מה שסיפרו לנו" בא לתקן את העוול ולנסות לשקם את מעמדו בעיני הישראלי בן זמננו. לא מדובר ביצירת פולחן אישיות, הרצל בעצמו כתב "כאדם וכסופר יש בי והיו בי פגמים כה רבים", אלא בשמירה על הרעיון הציוני ממש.

ההאשמות שעולות כנגד הרצל נמצאות בשימוש של אותם אנשים המבקשים לפרק את החברה בישראל ואת הרעיון הציוני, מתוך רצון לבטל את אופיה היהודי של מדינת ישראל, יהיו אלה מהשמאל הקיצוני האנטי ציוני או החרדים האנטי ציוניים מן העבר השני. הספר בא להתמודד עם כל אותן האשמות, מתוך התבססות על כתביו של הרצל, חילופי מכתבים וראיה היסטורית רחבה.

לרכישת הספרון בחנות אם תרצו > לחצו כאן

לקריאה – עברית