תפריט פתיחה / סגירה
הציונות הלכה לאיבוד – אם תרצו הינה תנועה שרוצה להחזיר את הציונות למרכז. לדבר עברית, להניף את הדגל, לשיר את ההמנון, להסתובב כחול לבן בירושלים, בלי בושה. לדעת ולהרגיש שארץ ישראל היא הבית שלנו. המהפכה הציונית השניה, מחזירים את הציונות למרכז!
  
donate-us
facebook

ספר החוקים המונח בלשכת היועץ המשפטי לממשלה הוא ספר האג'נדה של דינה זילבר. אין דרך אחרת להסביר את התנהלות המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר.

לאחרונה החליטה זילבר שארועים בהם מופיעים או שרים גברים בלבד, הם לא חוקיים ואסור לאפשר להם להתקיים. להחלטה הזו כמובן אין כל זכר בחוק או בפסיקה אבל זה לא מה שמנע מזילבר לפעול. לפני יום כיפור האחרון נקבע ארוע פרטי גדול בככר רבין בתל אביב לקראת היום הגדול. זמרים ואומנים הוזמנו על ידי המארגנים ואלפים תכננו להגיע. דינה זילבר ראתה את התוכניה במסגרתה לא מתוכננת השתתפות זמרות והחליטה שהארוע אינו חוקי. היא מהירה וכתבה ליועץ המשפטי של עיריית תל אביב שיש למנוע את קיום הארוע הפרטי.

העובדה שלמשנה ליועמ"ש אין שום סמכות להורות הוראות לרשויות המקומיות לא הפריעה לה להורות לעירייה. אבל היועץ המשפטי של תל אביב הוא כנראה עו"ד טוב וישר והוא השיב לזילבר שאין לה סמכות לתת לו הוראות ושבכלל אין מקור בדין להנחיה שלה לפסילת הארוע. אלא שבינתיים הארוע בוטל וחופש הביטוי של המארגנים ואלפי המשתתפים נפגע.

במקרה אחר, הגיעה לידי זילבר ידיעה מרעישה לפיה סטודנטים דתיים באוניברסיטת בר אילן רוצים לקיים טקס יום זכרון בלי שירה של בנות. לא רק בנות לא תוכננו לשיר, אלא גם בנים. בכלל לא היו מתוכננים קטעי שירה, אלא רק קריאה. אבל זילבר בשלה, היא פנתה מיד לות"ת ופסקה שאין לקיים הטקס כי אין שם שירת נשים.

news1-13-387798488140107

השבוע נודע שבסוגיות אחרות זילבר דוקא מקדשת עד מאד את חופש הביטוי. במכתב פומבי שהיא שלחה לארגון השמאל "האגודה לזכויות האזרח" היא קבעה ששרת התרבות מירי רגב פוגעת בחופש הביטוי שלא כחוק, משום שהיא מבקשת ממי שרוצה לקבל תמיכה כספית ממשרדה לעמוד בקריטריונים מסוימים ולהציג את תכני ההצגה או הסרט במסגרת הגשת בקשת התמיכה למשרד התרבות.

זילבר כתבה שמעשיה של מירי רגב בהקשר הזה "אינם לגיטימיים" והאשימה את שרת התרבות במעשים לא חוקיים הפוגעים בחופש הביטוי.
אז מה למדנו מדינה זילבר? לארוע פרטי אסור להתקיים וראוי לפגוע בחופש הביטוי של מארגניו ואלפי משתתפיו, אם נשים לא שרות בו חלילה. אך מנגד, שרת התרבות חייבת לממן הצגות ומחזות גם אם הם תומכים בפעילות הBDS, משום שמניעת תקצובם היא פגיעה אסורה בחופש הביטוי.

כשפקיד פועל בחוסר סמכות זה רע. כשפקיד פועל בחוסר סמכות מתוך אג'נדה אישית זה חמור עוד יותר. וכשפקיד בכיר פועל בחוסר סמכות, בניגוד לחוק, וכשהחלטותיו משתנות בהתאם לאג'נדה הפוליטית – הוא חייב לעוף הביתה. ואת דינה זילבר צריך לשלוח הביתה.

תודה רבה ליהודה עמרני מהתנועה למשילות ודמוקרטיה על הכתבה

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו:                        
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת.
קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים.
קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה.
קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל.
זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
הצטרפו עוד היום לעשייה ציונית
למה להצטרף לרשימת התפוצה?
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL01ZWldDdzBNWTBRP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אם תרצו היא התנועה הציונית הגדולה בישראל. זה המקום לעשייה ציונית לא מתפשרת. קבלו עדכונים על כנסים, הרצאות וסיורים ייחודים. קבלו עדכונים ראשונים על דוחות וניירות עמדה. קבלו ראשונים מידע על הפגנות תמיכה בישראל. זו הזדמנות שלכם להתנדב למען הציונות!
Join the Im Tirtzu Newsletter
Subscribe below to get updates
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Sign up now and you’ll learn more about
Im Tirtzu activities all around israel
Fighting BDS from Within
How to strengthen Israel
Conventions and Intellectual Programs
How to support minorities serving in the IDF
Join the Im Tirtzu Newsletter
Subscribe below to get regular updates from Im Tirtzu
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL08xUWNDRUZBd3FFP3JlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Sign up now and you’ll learn more about:
Im Tirtzu activities all around Israel,
Fighting BDS From Within,
How To Strengthen Israel,
Conventions And Intellectual Programs,
How To Support Minorities Serving In The IDF