קבוצת הורים שילדיהם לומדים בתיכון ליד"ה בירושלים, החליטו לחשוף את העובדה שאחד מהמורים לאזרחות במוסד סירב לכנות את ארגון חמאס כארגון טרור ואף סירב לקרוא לו ארגון אנטי ישראלי מובהק.
אולם הסיפור לא נגמר בזה, לאחרונה החלו ההורים להתלונן על כך שספר הלימוד "הנרטיב הדואלי" שנאסר להוראה בפקודת משרד החינוך בבית הספר התיכון "שער הנגב" מועבר בבתי ספר. ההורים טענו שזהו: "ספר המסלף את האמת, שכרגע קטעים ממנו מועברים בשיעורי היסטוריה".

למרות שמשרד החינוך אסר לפני מספר שנים ללמד את הספר בהנהלת המוסד, על פי ההורים מודעים לפעילות של המורה ולא מפסיקים זאת. ההורים פנו מספר פעמים למשרד החינוך כדי לעצור את החרפה אך פנייתם לא נענתה כלל. בשבועות האחרונים, טרום התפשטות נגיף הקורונה, המשיכו ללמד בספר השנוי במחלוקת ואף ניתנו ממנו לתלמידים שיעורי בית .

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" המובילה את המאבק בפוליטיזציה בתוך מערכת החינוך ובהשכלה הגבוהה מסר בתגובה כי:
"לתכנים אנטי ציונים קיצוניים אין מקום במערכת החינוך של מדינת ישראל. עתידה של המדינה תלוי באמונה בצדקת דרכה של החברה החיה בה והנסיון לערער את אותה אמונה כמוה כפגיעה ממשית במוסדותיה. בנוסף גם מדובר על עבירה החוק. סעיף 17 לחוק החינוך הממלכתי אוסר על הכנסת גורמים פוליטיים לתוך בתי הספר.
אנו קוראים לשר החינוך יואב גלנט להתערב באופן דחוף ומיידי ולעצור את אותה חרפה. לאתר כיצד תכנים אלו חדרו לבית הספר ועל ידי מי ולהטיל עליו את הסנקציות נדרשות."

צילום מתוך ספר הלימוד

צילום מתוך ספר הלימוד

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: