החל מתחילת שנת הלימודים תשע"ח ועד סיום סמסטר א' בתשפ"א, במכללת שנקר נפסלה עבודה אקדמית אחת בלבד – עבודה שהגיש הסטודנט שקד אבידן המבקרת את הפרוגרסיביות המזוהה עם השמאל.

שקד העיד על כך בכנסת בחודש יולי האחרון במסגרת הדיון על חופש אקדמי. לדבריו של שקד – הנימוק לפסילת העבודה: כי יש בה הכללות שעשויות להיות פוגעניות לחלק מהסטודנטים. בהמשך הציג שקד עבודה שלא נפסלה, שלדבריו עשתה דימוניזציה לחרדים ולא נפסלה בשנקר.

 

בחודש פברואר, פרסם שקד מאמר ובו כתב " זאת אחרי שבארבע השנים האחרונות ראיתי עבודות שמעליבות ימנים, דתיים, גברים וכל מי שנמצא בצד הלא נכון של האמונה הפרוגרסיבית, כשאף לא אחת מהן נפסלה. אפילו לא נשמע הרהור בנושא הזה, עד שהגיעו לעבודה שלי."

 

כשפנינו לשנקר בבקשת חופש מידע בכדי לבדוק את הטענות ואם נפסלו עבודות נוספות קיבלנו מהיועץ המשפטי של המכללה עו"ד גיא זמיר תשובה קצרה שעיקרה "כי החל משנת הלימודים תשע"ח ועד סוף סמסטר א' תשפ"א לא נפסלו עבודות בשנקר, למעט העבודה הנזכרת".

 

אז מעניין איך במכללת שנקר יצדיקו את פסילת עבודתו של שקד לאור הנימוק של פגיעה ברגשות, אך רק את עבודתו שלו ולא פסילת עבודות אחרות בין תשע"ח לסוף סמסטר א' תשפ"א?

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: