פרויקט הניצחון הישראלי עובר מן הקמפוסים לכנסת.

היום תתכנס לראשונה בכנסת השדולה "לקידום תודעת הניצחון הישראלי" בראשותם של חברי הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) ויעקב פרי (יש עתיד).

השדולה, שתקדם את הרעיון כי שלום ניתן לעשות רק עם אויבים המוותרים על שאיפות ההשמדה שלהם, מציבה לראשונה תשובה רעיונית לתפיסת הסכמי אוסלו הגורסת כי שלום עושים עם אויבים פעילים שרק "וויתורים כואבים" יפייסו אותם לאמץ רצון לפתרון הסכסוך.

השדולה תקדם בנוסף את הרעיון כי הכרה במדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי היא תנאי פתיחה לכל מו"מ עתידי עם "הפלסטינים".

לשדולת הניצחון הישראלי בכנסת ישראל מקבילה בקונגרס האמריקאי בראשות חברי הקונגרס רון דיסנטוס וביל ג'ונסון וכוללת 16 חברי קונגרס נוספים אשר מטרתם להגן על האינטרסים הישראלים הדחופים על בסיס "תנו למדינת ישראל לנצח".

הרובד הפרלמנטארי מהווה מרכיב מרכזי בפרויקט בינלאומי אותו מוביל "הפורום למזרח תיכון" (MEF) אליו הצטרפה תנועת "אם תרצו" שקידמה בשבועות האחרונים את הנושא בקמפוסים באמצעות שלושה כנסים רחבים בהם השתתפו בין היתר האלופים במיל' גרשון הכהן, עוזי דיין, יעקוב עמי דרור, תא"ל גל הירש, תא"ל יוסי קופרווסר ועוד. הכנסים שקיימה תנועת אם תרצו התקיימו באוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב ובר אילן.

החשיבות לקידום הרעיון כי רק הכרעה תשיג פתרון הולם, וכי יש להשיב אל השיח הישראלי את החתירה לניצחון, התכתבה היטב עם תוצאות סקר שהתקיים על ידי מכון סמית' אשר גילה כי 72% מן הישראלים דוחים את הטענה כי יישום העיקרון "שטחים תמורת שלום" יכול להוות בסיס לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני. זאת ועוד, כי 65% מן הנשאלים בסקר הסכימו שהסכסוך הישראלי נמשך משום  ש"כל העימותים הצבאים ו/או המאמצים הדיפלומטיים שנעשו עד כה מול ההנהגה הפלסטינית לא הביאו לניצחון ישראלי או להכרעה".

על השאלה "מה הסיבה העיקרית לכך שעד כה לא הושג הסכם שלום בין הישראלים לפלסטינים?" ענו 43% כי הסרבנות של ההנהגה הפלסטינית להכיר בישראל כמדינת העם היהודי היא הסיבה. ורק 6% השיבו כי ההתנחלויות הן הסיבה לכישלון המו"מ לשלום.

58% מן הנשאלים הסכימו לטענה ש"ניתן יהיה להגיע להסדר שלום עם הפלסטינים אך ורק כאשר ההנהגה הפלסטינית תכיר בעובדה שהיא כשלה/הפסידה במאבקה מול ישראל". 67%  הסכימו לטענה ש"ניצחון ישראלי יושג רק כשהפלסטינים יכירו בישראל כמדינת העם היהודי".

84% הסכימו שבפעם הבאה שתפרוץ מלחמה עם חמאס או חיזבאללה, צריך "לתת לצה"ל לנצח", עד שהאויב יכיר בהפסדו.

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 700 גברים ונשים מהאוכלוסייה היהודית בישראל, לקראת השקת השדולה שתתקיים היום בכנסת (שלישי 11.7, 12:30).

בין הדוברים יהיו דניאל פייפס, נשיא ה-Middle East Forum  וריצ'רד קאמפ, לשעבר מפקד הכוחות הבריטיים באפגניסטן.

השדולה תחל בשעה 12:30 באולם ירושלים.

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר בנושא "מדינת ישראל חייבת לחזור לדבר במונחים של ניצחון והכרעה מוחלטת על אויביה. בוודאי ברובד הפיקודי הגובה בצה"ל ובקרב מקבלי החלטות. עצם החלפת הגישה וזניחה של גישת הניהול סכסוך תייצר הרתעה שיש ביכולתה לקדם דברים שעד כה נתפסו כבלתי אפשריים. חמישים ימי מבצע בעזה היו מתקצרים לעשרה ימים אילו מהתחלה החתירה הייתה לחיסול מוחלט של חמאס. כך לגבי טרור הסכינים והקושי לשכנע את הרש"פ הפלסטינית לשנות את החינוך לטרור המתקיים במערכת החינוך הפלסטינית.

כתבה מאתר NRG – סקר: 72% מאמינים בעיקרון ״שטחים תמורת שלום.

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: