במהלך החודשים האחרונים הובילו תנועת אם תרצו וארגון לך ירושלים יחד עם פורום 'בוחרים בחיים' קמפיין מתמשך נגד הדפים 'כיכר ירושלים' maydan al quds ודף al qastal. דפים אלו התיימרו לדווח ממזרח ירושלים, אך בפועל הפכו לדפי הסתה קשים מאוד. כך לדוגמה, ביום ראשון פרסמו הדפים סרטונים וכרזות רבות על המחבל, ביניהן 'ראיון' עם בתו, אמו ובנו, שסיפרו כי הם גאים במעשיו כשאהיד. ביתו אף סיפרה שאביה עדכן אותה מראש על כוונתו לבצע פיגוע.

בנוסף, דפים אלו התמחו במה שכינו 'דיווח ישירות מזירת האירוע'. בפועל, הפכו הדפים למעוררי תסיסה וזעם בקרב הפלסטינים, כאשר על מחבל הם דיווחו כהרוג, ולא דיווחו על מה שביצע. כמו כן הדפים סיקרו מהומות של פלסטינים וצעדות בעד חמאס, והעלו כרזות מדי יום נגד היהודים שעולים להר הבית.

דפים אלו ניהלו מאבק ממושך לשחרור 'אסירים' וגופותיהם, כלומר מחבלים שביצעו פיגועים. בין היתר קיימו בדף ראיונות עם משפחתו של פאדי אל קנבר, הרוצח מפיגוע הדריסה בארמון הנציב שבו נרצחה סגן שיר חג'אג' הי"ד, וקראו לשחרר את גופתו. כרזות רבות פורסמו בדפים על מבצעי פיגועים בקריאה לשחרורם, ביניהם חברי 'חוליית סילוואן', אשר היו אחראים לפיגועים הרצחניים בקפה מומנט בירושלים ובמועדון שפילד קלאב בראשון לציון. בנוסף העלו פוסטים בעד הרוצחים של נחשון וקסמן הי"ד ובעד המחבלים שדקרו נער יהודי בן 13 בירושלים.

כאמור, אמש, לאחר פניות רבות של אם תרצו ולך ירושלים לפייסבוק ומאבק ממושך לדיווח על ההסתה, הוסרו סוף סוף הדפים.

בדיווח באתר של רשת 'אל קסטל' נכתב:
"המלחמה נגד הפלסטינים נמשכת…הדפים הללו חשפו את ההתעללות של כוחות הכיבוש בילדים, הריסת בתים ועוד..בגלל שהם חושפים את האמת, הכוחות הציונים ששולטים בתקשורת המערב מנסים להסיר אותם..המלחמה נגד הרשתות הפלסטיניות היא חלק מהמלחמה הכוללת נגד הפלסטינים כדי לשבור אותם..זוהי קטסטרופה וצביעות בינלאומית"

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, ומאור צמח, יו"ר ארגון לך ירושלים, מסרו:
יום חשוב מאוד למאבק בטרור ובהסתה. אנו מודים לפייסבוק על ההחלטה החשובה. הפלסטינים כבר מנסים לטעון שמדובר בהשתקה, אך ברור שלדפי ההסתה היה חלק חשוב מאוד בתרבות הטרור והאדרת השאהידים בחברה הפלסטינית. נמשיך לעקוב מקרוב אחרי הנעשה ברשתות החברתיות ולוודא שאלו לא ינוצלו להסתה בוטה שמתירה את דמם של בני עמנו"

ממירב והרצל חג'אג', חברי פורום 'בוחרים בחיים', הוריה של סגן שיר חג'אג', אשר היו שותפים לדרישה להסרת הדף אשר הילל ושיבח את רוצח ביתם בפיגוע הדריסה, נמסר:
"אנו מודים לפייסבוק שהסיר את הדף שהילל את המחבל רוצח של ביתנו האהובה שיר. סוף סוף הבינו בפייסבוק שדף המהלל מחבלים רוצחים, גורם לרציחות נוספות של יהודים. סוף סוף הם הבינו שדם ילדתנו לא הפקר. ועל זה תודה".

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: