הרצל חג'ג' אביה של שיר חג'ג' ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב בירושלים, אמר השבוע לערוץ 20 בתגובה לידיעה כי הוגשה תביעה כנגד עיזבונו של המחבל שרצח את בתו: "חושב שזו החלטה מצוינת, חתרנו כל הזמן שזה מה שיהיה".

הרצל הסביר שהיום משתלם כלכלית לרצוח יהודים וייתכן והמהלך הזה ימנע את הרציחות הבאות.

"מתן פלג מנכ"ל תנועת אם תרצו אמר כי- "אנו רואים בתביעת המדינה הנוכחית התקדמות חשובה מאד במאמץ שלנו להלחם באבסורד המביש שנוצר בישראל והוא שכיום פשוט משתלם יותר להרוג יהודי מאשר לגנוב לו את הרכב". מלכתחילה התופעה הזו יכלה להבלם אם המדינה הייתה נלחמת בבתי המשפט נגד המחבלים".

אלון שוורצר רכז המדיניות של "אם תרצו" אשר עמד בראש אגף המחקר של התנועה בריכוז המידע והנגשתו לציבור הוסיף כי יש לזכור שהתופעה הזו לא הייתה מתרחשת ללא הארגונים השתולים ובראשה "המוקד להגנת הפרט" אשר פועל השקם וערב בבתי משפט בישראל למען משפחות מחבלים. בבתי הכלא אנו רואים את אותה בעיה. לכן קיבלנו בסיפוק את הבנתם של מקבלי ההחלטות כי רק פעולת נגד משפטית יכולה לבלום את אבסורד הדמים הזה, שהרי מדובר בתופעה המעודדת רצח ישראלים, פשוטו כמשמעו".

מנגד הארגון "המוקד להגנת הפרט" הגן על 48 משפחות של מחבלים שרצחו 50 בני אדם, התייצב להגנת משפחת המחבל. "משפחת קונבר עוברת מסע נקמה מצד הממסד" אמרה מנכ"לית הארגון לעיתון הארץ.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר תביעת נזיקין תקדימית נגד אשתו וילדיו של מחבל בגין נזקים כספיים שנגרמו למדינה מהפיגוע, זאת כחלק מטקטיקה חדשה של מאבק בטרור על ידי מתן יותר אחריות למשפחות המחבלים. ויש מי שמנסה להפריע- הארגון השתול 'המוקד להגנת הפרט'.

התביעה הראשונה נגד משפחת מחבל הוגשה לפני שבוע וחצי נגד העיזבון של פאדי קונבר, המחבל שרצח את ארבעת פרחי הקצונה בפיגוע הדריסה בארמון הנציב בשנה שעברה. המדינה דורשת מאשתו של קונבר לפצות אותה בגין הנזקים שנגרמו לה בעקבות הפיגוע והוצאותיו, בין היתר, בשל הקמת המצבות לחיילים והתשלום למשפחות השכולות. על פי כתב התביעה, העלות המוערכת בגין כל חלל היא שני מיליון שקלים. חשוב לציין שהסיבה העיקרית לצעד היא ההרתעה כלפי מחבלים עתידיים אשר ידעו כי מעתה ביצוע פעולות טרור עשוי להביא לקריסה כלכלית של משפחותיהם. התביעות מהוות קונטרה להטבות הכלכליות שמעניקה הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים ולמחבלים עצמם בכלא. "לנוכח העובדה כי המפגע במעשיו הוא שגרם את הנזק, יורשיו החוקיים, קרי, אשתו וילדיו — הנתבעים, הם אלה שצריכים לשאת בו ולשפות את המדינה בגינו", נכתב בכתב התביעה של פרקליטות מחוז ירושלים.

בתוך כך, יש מי שמנסה לבלום את המאבק בטרור. "משפחת קונבר עוברת מסע נקמה מצד הממסד" אמרה מנכ"לית הארגון השתול 'המוקד להגנת הפרט' המסייעת למשפחת המחבל, דליה קירשטיין. המוקד גם סייע בניסיון למנוע את הריסת ביתו של המחבל כמו גם של עשרות מחבלים אחרים בעבר.

ארגון 'המוקד להגנת הפרט' קיבל מאז 2012 למעלה מ12 מיליון שקלים מישויות מדיניות זרות, סכום המהווה את האחוז המכריע של 85% מתקציבו.

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: