בשבועות האחרונים אנו שומעים על ניסיונה של אוניברסיטת בן גוריון והעומדת בראשה, פרופ' רבקה כרמי, להסיח את נושא הדיון החשוב על חלקה של האקדמיה בארץ ואוני' בן גוריון בפרט לקידום הדה לגיטימציה הבינלאומית נגד ישראל כולל חיזוק ל תנועת החרם BDS ותעשיית הדה לגיטימציה נגד מדינת ישראל.
עניינו של דוח זה הוא לבטל את טענתה של פרופ' כרמי ולהראות את מעורבותה של אוניברסיטת בן גוריון ושל אנשי אקדמיה הפועלים בה בעידוד תהליכי דה לגיטימציה על ישראל וחיילי צה"ל, ואף בתרומה לחרם וללחץ בינלאומי נגד ישראל.

השאלה שנותרה ללא מענה על ידי נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי היא כיצד ניתן להסביר שבשנים האחרונות מרצים ישראלים בולטים בתחומם, הנהנים ממשכורות המשולמות מכספי משלם המסים הישראלי, מכשירים יוזמות להחרמת ישראל, מצדיקים אותן ולעתים אף מקדמים בעצמם חרמים וסנקציות נגד המדינה, לוקחים חלק פעיל בפעילויות ויוזמות נגד מדינת ישראל, חיילי צה"ל ואזרחי ישראל, כלומר פועלים נגד הסטודנטים של אותו המוסד בהם הם מלמדים – וכל זה עובר ללא מענה ראוי?

להלן מספר דוגמאות מהדו"ח:

ברמה האקדמית מאפשרת כיום אוניברסיטת בן גוריון לצבור נקודות זכות אקדמיות תוך כדי התמחות והתנדבות בארגונים פוליטיים המקדמים דה-לגיטימציה, לחץ בינלאומי וסנקציות נגד מדינת ישראל.

  • "תכנית עמיתי אברט לצדק חברתי" של "הקרן לישראל חדשה-שתי"ל"

התכנית מציעה לסטודנטים מסלול המשלב התמחות בארגונים ובקורס עיוני המספק 4 נקודות זכות אקדמאיות[i]. במסגרת התכנית אשר שווקה במספר מוסדות אקדמים וביניהם גם אוניברסיטת בן גוריון, ניתן לקיים התנדבות נמצא ארגון "בלדנא".[ii] ארגון בלדנא הינו ארגון פוליטי הממומן על ידי ממשלות זרות ופועל לעידוד הסרבנות בקרב בני המיעוטים המשרתים בצה"ל ובשירות לאומי.

  • "תכנית עמיתי זכויות אדם" של המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון[iii]

התכנית מציעה לסטודנטים מסלול התמחות המשלב בין קורס אקדמי (שנתי) לבין התמחות ברשויות מקומיות ובארגונים ל"שינוי חברתי", בהיקף של 5 שעות שבועיות. בין הארגונים בהם משתתפי התוכנית יכולים להתמחות נמצאים ארגונים הפועלים לקידום דה-לגיטימציה נגד ישראל, האשמת צה"ל בביצוע פשעי מלחמה בעזה, האשמת ישראל בביצוע אפרטהייד וטיהור אתני בנגב.

לצפייה בתקציר הדו"ח כנסו: https://goo.gl/Wbps2Z

ולכן, במקום לעסוק ב'אם תרצו', צריך להתרכז במה שבאמת משנה כרגע ולשאול את השאלות החשובות באמת:

האם פרופ גורדון שמעודד חרמות ופעולה נגד ישראל עדיין מרצה בכיר באוניברסיטה? כן או לא?
האם פרופ' אורן יפתחאל שמקדיש את עבודתו האקדמית להכפשת ישראל עדיין מרצה בכיר באוניברסיטה? כן או לא?
האם פרופ' יצחק נבו, שרק לפני חודשים כתב שהוא ישתף פעולה עם פעילי
BDS , עדיין מקבל כסף ציבורי? כן או לא?

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר כי "זכותו של הציבור לדעת מה הוא מממן בכספי המיסים שנגבים ממנו. זכותו לדעת שבאקדמיה הישראלית כמות המרצים האנטי ציונים היא עצומה ושחלק גדול מהם פעיל בארגונים אנטי ציונים קשים הפועלים בארץ ובעולם נגד המדינה. זכותו של הציבור לדעת בנוסף, מי הם המרצים הקוראים לחרם על מדינת ישראל, מי חתום על עצומות סרבנות ועצומות הקוראות להעמיד לדין את חיילי צה"ל. זכותו לדעת מי קורא לחרם על המדינה. כל ניסיון להסתיר את המידע הזה מהציבור הוא פשע נגד הדמוקרטיה ומתאים למשטרים אפלים.

אלון שוורצר ראש אגף המדיניות של התנועה הוסיף כי "ההכחשה העקבית וניסיונות ההסתרה של נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לבעיה חמורה אשר לא רק פוגעת רק במדינת ישראל באופן כללי אלא גם באיכות הידע של הסטודנטים, ממחישה ביתר שאת את חשיבות המאבק שלנו. אנו עומדים בקשר עם עשרות מרצים שתומכים בנו, אך מפחדים לצערנו לדבר בקולם ועם מאות סטודנטים שחלקם גם כן מפחדים להיחשף. אולם אנו סבורים ובטוחים כי משטרת המחשבות של האקדמיה נגד הציונות תיעצר בהקדם. אנחנו לא נרפה."

לצפייה בכתבה לחצו:

[i] http://www.shatil.org.il/evert

[ii] http://www.shatil.org.il/sites/default/files/%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F%20%D7%97%D7%93%D7%A9.pdf

[iii] http://in.bgu.ac.il/humsos/politics/Pages/hitmahut_politit_updated.aspx

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: