יו"ר המרכז למדיניות הגירה, יהונתן יעקובוביץ', פרסם בדף הפייסבוק שלו מקרה מדהים הנוגע לפסק דין שערורייתי של שופטת בימ"ש המחוזי מרכז דנה מרשק- מרום, וכך הוא כותב:

"מסתנן דקר למוות מסתנן אחר, הורשע בהריגה ובכלא הוא גילה סימנים של סכיזורפרניה. משרד הפנים רוצה להעביר אותו למשמורת לאחר ריצוי עונשו הפלילי, במסגרת חוק הכניסה לישראל שקובע כי אין לשחרר שוהה לא חוקי ממשמורת אם הוא מהווה סכנה לשלום הציבור.
בית המשפט המחוזי מרכז: לא הוכח מסוכנות או אינטרס ציבורי משמעותי שמצדיק את השארתו במשמורת.
האקרובטיקה שבתי המשפט מפעילים כדי לצפצף על חקיקה ראשית אשר מכוחה הם בכלל יונקים את סמכותם, על מנת לצפצף על אלו שמשלמים להם את משכורתם, הופכת את ישראל לקרקס."

יעקובוביץ' מתייחס לפס"ד "מדינת ישראל נ' אדם חסן" אשר ניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים. השופטת אשר נתנה את פסק הדין בשם בית המשפט היא דנה מרשק-מרום, מי שמשובצת למקרים רבים של מסתננים מאפריקה ולגמרי במקרה היא גם בוגרת של תכנית המשפטנים של הקרן החדשה.

עצם השתתפותה של השופטת בתכנית המשפטנים של הקרן החדשה מעידה על הזדהות אידיאולוגית עם מטרות הקרן, דבר שאמנם על פניו הוא חוקי אך ללא ספק מדיף ריח רע. מטרתה של תכנית המשפטנים של הקרן החדשה היא כמובן לייצר מאסה קריטית של משפטנים בעלי השקפה אידיאולוגית פרוגרסיבית הדומה לזו של הקרן, שיתברגו בשדרות הפקידות הציבורית המשפטית ובעמותות השונות וישפיעו על מערכת המשפט בישראל. חיבור כמו זה שנוצר כאשר שופטת בוגרת תכנית המשפטנים של הקרן החדשה עוסקת בתיקי מסתננים, חיבור בין קרן פוליטית זרה המגשימה בישראל אג'נדה אנטי ציונית רדיקלית ובין שופטים אשר עוסקים בנושא שבו לקרן יש אינטרס מובהק בו, הוא חיבור שצריך להדליק נורות אדומות רבות למי שעדיין סקפטי לגבי מידת ההשפעה של התאגיד הפוליטי האמריקאי "הקרן לישראל החדשה".

קשר נוסף בין הפרשה לקרן לישראל חדשה אפשר למצוא גם בפוסט שפירסמה עו"ד מיכל פומרנץ אשר חוגגת את פסק הדין של השופטת דנה מרשק-מרום, כפי שפרסמה שפי פז מ"החזית לשחרור דרום תל אביב". פומרנץ היא דמות מוכרת בשמאל הרדיקלי והיא מייצגת כמה מארגוני הקרן החדשה כמו אליפלט,א.ס.ף ו'המוקד להגנת הפרט' במגוון תחומים כמו הגנה על משפחות מחבלים ועתירות בשמם לבג"צ, הגנה על מחבלים הכלואים בישראל ומאבק מתמיד לשיפור תנאי המחיה שלהם, וכאמור הגנה על מסתננים.

מתן פלג מנכ"ל אם תרצו אמר כי "פעילותה של הקרן לישראל החדשה לשלילת הלגיטימיות של ההתיישבות הישראלית בכל אזורי המדינה, מן הנגב ועד הגולן ידועה לכל. כך גם פעילותה נגד חיילי צה"ל. לצערנו בציבור הרחב פחות מכירים את חדירת הקרן הזרה הזו למערכת המשפטית, מהלך נחוש ורחב היקף של הקרן באמצעות תכנית המשפטנים עתירת המשאבים שלה ובאמצעות ארגונים שתולים הפועלים למען מחבלים ומשפחותיהם בבגץ"

השופטת דנה מרשק-מרום:

screen-shot-2017-08-13-at-15-38-14

מתוך פסד הדין:

screen-shot-2017-08-13-at-15-39-23

כתוב הערה:

*

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

© manta web 2015 | בונים חברה ציונית - אם תרצו
עקבו אחרינו: